Dostawa tabletów i totemów cyfrowych do Centrum Symulacji Medycznych.
Uniwersytet w Siedlcach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00308041
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00308041/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-25 11:05
- Lokalizacja
- Siedlce, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a0c4aede-330b-48bb-8130-796d1a32c0a5
- Identyfikator
- 8210014490
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00308041 z dnia 2026-06-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa tabletów i totemów cyfrowych do Centrum Symulacji Medycznych.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet w Siedlcach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001471
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Konarskiego 2
1.5.2.) Miejscowość: Siedlce
1.5.3.) Kod pocztowy: 08-110
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki
1.5.7.) Numer telefonu: 25 643 19 35
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: monika.wachnikowska@uws.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uws.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://uws-edu.logintrade.net/.1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa tabletów i totemów cyfrowych do Centrum Symulacji Medycznych.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a0c4aede-330b-48bb-8130-796d1a32c0a5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308041
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Wykonanie przedmiotu zamówienia jest współfinansowane ze środków z Krajowego Planu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności Umowa nr KPOD.07.05-IP.10-0094/25/KPO/3402/2026/291 pn.: „Budowa, modernizacja i wyposażenie obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne – Uniwersytet w Siedlcach”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00261647
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP.290.39.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 216897,60 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 1 – Dostawa tabletów( 20 sztuk)Szczegółowy opis parametrów i funkcjonalności przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 1 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia).
Przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy i nieużywany, gotowy do pracy oraz dostarczony do właściwych jednostek organizacyjnych Uniwersytetu, położonych na terenie miasta Siedlce.
Zamawiający oczekuje procesora tabletu osiągającego wymaganą w OPZ wydajność na podstawie pkt PasMart. Wykonawca wykaże, iż zaproponowany sprzęt spełnia wymagania, dołączając wydruk ze strony(http://www.cpubenchmark.net) w czasie nie dłuższym niż 7 dni do dnia otwarcia ofert. W przypadku niedołączenia do oferty powyższego dokumentu Zamawiający ustali wydajność zaoferowanych procesorów na dzień badania i oceny ofert.
4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
30213100-6 - Komputery przenośne
4.5.5.) Wartość części: 129621,20 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 2 – Dostawa totemów cyfrowych (10 sztukSzczegółowy opis parametrów i funkcjonalności przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 1 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia).
Przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy i nieużywany, gotowy do pracy oraz dostarczony do właściwych jednostek organizacyjnych Uniwersytetu, położonych na terenie miasta Siedlce.
4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
32322000-6 - Urządzenia multimedialne
38653400-1 - Ekrany projekcyjne
4.5.5.) Wartość części: 87276,40 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający dokonał wyboru ofert najkorzystniejszych w zadaniu nr 1,2 w dniu 12.06.2026 r. W dniu 17.06.2026 r. Wykonawcy poinformowali o braku możliwości zrealizowania zamówienia w zadaniu 1 i 2 i odstąpili od podpisania umów.
W związku z tym Zamawiający w dniu 18.06.2026 r unieważnił postępowanie w zadaniu nr 1 i 2 . W dniu 19.06.2026 r. Zamawiający otrzymał informację o naruszeniu art. 255 pkt 7 ustawy PZP oraz naruszeniu podstawowych zasad zamówień publicznych określonych w art. 16 ustawy PZP (zasadę proporcjonalności, uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców).
W związku z powyższym Zamawiający informuje, iż w "Informacji o unieważnieniu postępowania" wskazano jako podstawę art. 255 pkt 7 w związku z art. 263 pzp.
Treść art. 263 pzp jest jednoznaczna - zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert (...) oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie." Ustawodawca posłużył się zwrotem "może", a nie "jest obowiązany". Oznacza to, że po uchyleniu się wykonawcy od zawarcia umowy zamawiający dysponuje dwoma równorzędnymi rozwiązaniami: może przeprowadzić procedurę z art. 263 pzp albo unieważnić postępowanie na podstawie art. 255 pkt 7 pzp. W tym zakresie twierdzenie wykonawcy, że zamawiający miał obowiązek przeprowadzić procedurę z art. 263 pzp, nie znajduje oparcia w treści ustawy.
Poza tym, takie stanowisko jest prezentowane w orzecznictwie. Zgodnie np. z wyrokiem KIO z dnia 9 stycznia 2023 r., w sprawie o sygn. KIO 3409/22: „Decyzja o unieważnieniu postępowania w sytuacji ziszczenia się przesłanek określonych w art. 263 p.z.p. należy do swobodnego uznania zamawiającego. Zamawiający może bowiem, przy zaistnieniu przewidzianego w art. 263 p.z.p. stanu faktycznego, dokonać - w ramach uznania - wyboru jednego z dopuszczalnych w tym przepisie następstw prawnych: ponownie wybrać ofertę spośród pozostałych ofert albo unieważnić postępowanie”.
Reasumując, art. 263 pzp pozostawia wybór zamawiającemu. Jeżeli zamawiający nie korzysta z możliwości ponownego badania ofert, powinien unieważnić postępowanie na podstawie art. 255 pkt 7 pzp.
Ponadto, Zamawiający wyjaśnia, że nie może skorzystać z opcji dokonania ponownego badania ofert i wyboru kolejnej oferty ze względu na konieczność wydania środków przeznaczonych na ten cel w terminie nieprzekraczalnym do dnia 30.06.2026 r.
Dokonanie ponownego wyboru oferty w dniu 18.06.2026 r. (data otrzymania informacji o odstąpieniu od podpisania umów), oznaczałoby, iż zawarcie nowych umów byłoby możliwe nie wcześniej niż w dniu 24.06.2026 r., a co za tym idzie najkrótszy możliwy termin realizacji tj.7 dni kończyłby się w dniu 01.07.2026 r., czyli już po terminie do kiedy Zamawiający musi wydatkować środki.
Podsumowując powyższe, w ocenie Zamawiającego nie doszło do naruszenia przepisów PZP, Zamawiający skorzystał z rozwiązania prawnego jakie daje mu art. 255 ust 7 w związku z art. 263.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający dokonał wyboru ofert najkorzystniejszych w zadaniu nr 1,2 w dniu 12.06.2026 r. W dniu 17.06.2026 r. Wykonawcy poinformowali o braku możliwości zrealizowania zamówienia w zadaniu 1 i 2 i odstąpili od podpisania umów.
W związku z tym Zamawiający w dniu 18.06.2026 r unieważnił postępowanie w zadaniu nr 1 i 2 . W dniu 19.06.2026 r. Zamawiający otrzymał informację o naruszeniu art. 255 pkt 7 ustawy PZP oraz naruszeniu podstawowych zasad zamówień publicznych określonych w art. 16 ustawy PZP (zasadę proporcjonalności, uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców).
W związku z powyższym Zamawiający informuje, iż w "Informacji o unieważnieniu postępowania" wskazano jako podstawę art. 255 pkt 7 w związku z art. 263 pzp.
Treść art. 263 pzp jest jednoznaczna - zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert (...) oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie." Ustawodawca posłużył się zwrotem "może", a nie "jest obowiązany". Oznacza to, że po uchyleniu się wykonawcy od zawarcia umowy zamawiający dysponuje dwoma równorzędnymi rozwiązaniami: może przeprowadzić procedurę z art. 263 pzp albo unieważnić postępowanie na podstawie art. 255 pkt 7 pzp. W tym zakresie twierdzenie wykonawcy, że zamawiający miał obowiązek przeprowadzić procedurę z art. 263 pzp, nie znajduje oparcia w treści ustawy.
Poza tym, takie stanowisko jest prezentowane w orzecznictwie. Zgodnie np. z wyrokiem KIO
z dnia 9 stycznia 2023 r., w sprawie o sygn. KIO 3409/22: „Decyzja o unieważnieniu postępowania w sytuacji ziszczenia się przesłanek określonych w art. 263 p.z.p. należy do swobodnego uznania zamawiającego. Zamawiający może bowiem, przy zaistnieniu przewidzianego w art. 263 p.z.p. stanu faktycznego, dokonać - w ramach uznania - wyboru jednego z dopuszczalnych w tym przepisie następstw prawnych: ponownie wybrać ofertę spośród pozostałych ofert albo unieważnić postępowanie”.
Reasumując, art. 263 pzp pozostawia wybór zamawiającemu. Jeżeli zamawiający nie korzysta z możliwości ponownego badania ofert, powinien unieważnić postępowanie na podstawie art. 255 pkt 7 pzp.
Ponadto, Zamawiający wyjaśnia, że nie może skorzystać z opcji dokonania ponownego badania ofert i wyboru kolejnej oferty ze względu na konieczność wydania środków przeznaczonych na ten cel w terminie nieprzekraczalnym do dnia 30.06.2026 r.
Dokonanie ponownego wyboru oferty w dniu 18.06.2026 r. (data otrzymania informacji o odstąpieniu od podpisania umów), oznaczałoby, iż zawarcie nowych umów byłoby możliwe nie wcześniej niż w dniu 24.06.2026 r., a co za tym idzie najkrótszy możliwy termin realizacji tj.7 dni kończyłby się w dniu 01.07.2026 r., czyli już po terminie do kiedy Zamawiający musi wydatkować środki.
Podsumowując powyższe, w ocenie Zamawiającego nie doszło do naruszenia przepisów PZP, Zamawiający skorzystał z rozwiązania prawnego jakie daje mu art. 255 ust 7 w związku z art. 263.
| 2026-06-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |