Usługa szkolenia z zakresu modułów środowiska MATLAB

Uniwersytet Morski w Gdyni

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00308105
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00308105/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-25 11:20
Lokalizacja
Gdynia, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-92a07e64-8756-436e-b3ab-bfcb995bad9e
Identyfikator
5860012873
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi edukacyjne i szkoleniowe

Wykonawcy

1 przyznane

OPROGRAMOWANIE NAUKOWO-TECHNICZNE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 0
44 280 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00308105 z dnia 2026-06-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa szkolenia z zakresu modułów środowiska MATLAB

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Morski w Gdyni

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000145112

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Morska 81-87

1.5.2.) Miejscowość: Gdynia

1.5.3.) Kod pocztowy: 81-225

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubl@umg.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umg.edu.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa szkolenia z zakresu modułów środowiska MATLAB

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-92a07e64-8756-436e-b3ab-bfcb995bad9e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308105

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt „Morze kompetencji - nowoczesne kształcenie dla potrzeb gospodarki morskiej” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego2021 – 2027 (FERS.01.05-IP.08-006/23)

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275951

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie prawne: Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn:
a) technicznych o obiektywnym charakterze,
b) związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów
- jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.

Uzasadnienie faktyczne znajduje się na końcu ogłoszenia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: CRZP/108/2026/AZP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 36000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem postępowania jest realizacja usługi szkolenia z zakresu modułów środowiska MATLAB.

4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6772387025

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 44280 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-09-15

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Uzasadnienie faktyczne wyboru trybu:

Zamówienie obejmuje realizację autoryzowanego szkolenia z oprogramowania MATLAB firmy MathWorks. Oprogramowanie Naukowo-Techniczne Sp. z o.o. jest jedynym podmiotem na terytorium Polski uprawnionym do świadczenia autoryzowanych szkoleń producenta oprogramowania – The MathWorks, Inc., będącego producentem, wydawcą oraz właścicielem praw do oprogramowania MATLAB.

Przedmiotem zamówienia jest uzyskanie przez uczestników szkolenia wiedzy i umiejętności potwierdzonych programem szkoleniowym opracowanym i autoryzowanym przez producenta oprogramowania. Szkolenie musi być prowadzone przez autoryzowanych instruktorów, z wykorzystaniem oficjalnych materiałów szkoleniowych MathWorks oraz zgodnie ze standardami producenta.

Z uwagi na fakt, że wyłącznie Oprogramowanie Naukowo-Techniczne Sp. z o.o. posiada uprawnienia do organizacji i realizacji autoryzowanych szkoleń MathWorks na terenie Polski, zamówienie może zostać wykonane tylko przez jednego Wykonawcę. Nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne ani zastępcze pozwalające na osiągnięcie celu zamówienia, jakim jest udział w szkoleniu autoryzowanym przez producenta oprogramowania.

W związku z powyższym zachodzą przesłanki do udzielenia zamówienia w trybie z wolnej ręki, ponieważ zamówienie może zostać zrealizowane wyłącznie przez jednego Wykonawcę posiadającego niezbędne prawa i autoryzacje producenta.
2026-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi