Remont chodników od ul. Dworcowej do ul. Moniuszki w dzielnicy Leszczyny oraz wzdłuż ul. Kopalnianej w dzielnicy Czuchów

ZARZĄD DRÓG I SŁUŻBY KOMUNALNE W CZERWIONCE-LESZCZYNACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00308158
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00308158/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-25 11:33
Lokalizacja
Czerwionka-Leszczyny, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3ffe843f-4e22-461a-a15a-95c6137e4a18
Identyfikator
6423024956
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniRekultywacja terenu

Wykonawcy

1 przyznane

LECH PASTUSZKAPrzegędza, PL · lot 0
295 145,44 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00308158 z dnia 2026-06-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont chodników od ul. Dworcowej do ul. Moniuszki w dzielnicy Leszczyny oraz wzdłuż ul. Kopalnianej w dzielnicy Czuchów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG I SŁUŻBY KOMUNALNE W CZERWIONCE-LESZCZYNACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240785475

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Polna 6

1.5.2.) Miejscowość: Czerwionka-Leszczyny

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-238

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 324272743

1.5.8.) Numer faksu: 324272743 wew.27

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdisk@czerwionka-leszczyny.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdisk-czerwionka-leszczyny.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zdisk-czerwionka-leszczyny.e-zp.finn.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont chodników od ul. Dworcowej do ul. Moniuszki w dzielnicy Leszczyny oraz wzdłuż ul. Kopalnianej w dzielnicy Czuchów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3ffe843f-4e22-461a-a15a-95c6137e4a18

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308158

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00022323/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Remont chodników od ul. Dworcowej do ul. Moniuszki w dzielnicy Leszczyny oraz wzdłuż ul. Kopalnianej w dzielnicy Czuchów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00251992

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDiSK-ZP.271.7.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 295845,30 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie chodników od ul. Dworcowej do ul. Moniuszki w dzielnicy Leszczyny oraz wzdłuż ul. Kopalnianej w dzielnicy Czuchów na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Przedmiot zamówienia obejmować będzie:
1.) w zakresie remontu chodnika od ul. Moniuszki do ul. Dworcowej
– roboty przygotowawcze i rozbiórkowe wraz z wywozem i utylizacją materiału z rozbiórki;
- wykonanie koryta na poszerzeniach jezdni w gruncie kat. II-IV na głębokość 42 cm na powierzchni 233,60 m2;
- mechaniczne profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni na powierzchni 233,60 m2;
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego - warstwa górna o grubości po zagęszczeniu 20 cm na powierzchni 181,26 m2;
- wykonanie nawierzchni chodnika z szarej kostki brukowej betonowej grubość 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej na powierzchni 149,94 m2;
- wykonanie nawierzchni z płyt ażurowych pochodzących z rozbiórki, wraz z wypełnieniem otworów kruszywem 31,32 m2;
- montaż krawężników betonowych wystających o wymiarach 15x30 lub 15x22 cm na podsypce cementowo-piaskowej na długości 125,00 m;
- montaż obrzeży betonowych o wymiarach 30x8 cm na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową na długości 74,50 m;
- wykonanie ławy betonowej z oporem pod krawężniki 12,528 m3;
- remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej mieszanką mineralno-asfaltową w ilości 2,389 t;
- regulację pionową studzienek;
- humusowanie wraz z obsianiem trawą;
- wykonanie i wprowadzenie organizacji ruchu na czas wykonywania robót;
- pozostałe prace w tym nadzory branżowe.
2.) w zakresie ul. Kopalnianej w dzielnicy Czuchów
- roboty przygotowawcze i rozbiórkowe wraz z wywozem i utylizacją materiału z rozbiórki;;
- wykonanie koryta na poszerzeniach jezdni w gruncie kat. II-IV na głębokość 42 cm na powierzchni 494,29 m2;
- mechaniczne profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni na powierzchni 494,29 m2;
- wykonanie podbudowy pod chodnik z kruszywa łamanego - warstwa górna o grubości po zagęszczeniu 20 cm na powierzchni 261,85 m2;
- wykonanie podbudowy pod zjazdy z kruszywa łamanego - warstwa dolna o grubości po zagęszczeniu 22 cm, warstwa górna po zagęszczeniu 8 cm na powierzchni 124,64 m2;
- wykonanie nawierzchni chodnika z szarej kostki brukowej betonowej grubość 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej na powierzchni 254,50 m2;
- wykonanie nawierzchni zjazdów z czerwonej kostki brukowej betonowej grubość 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej na powierzchni 124,64 m2;
- wykonanie nawierzchni z płyt ażurowych pochodzących z rozbiórki, wraz z wypełnieniem otworów kruszywem 7,35 m2;
- montaż krawężników betonowych wystających o wymiarach 15x30 lub 15x22 cm na podsypce cementowo-piaskowej na długości 267,60 m;
- montaż obrzeży betonowych o wymiarach 30x8 cm na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową na długości 137,60 m;
- wykonanie ławy betonowej z oporem pod krawężniki 25,857 m3;
- remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej mieszanką mineralno-asfaltową w ilości 6,661 t;
- regulację pionową studzienek;
- humusowanie wraz z obsianiem trawą;
- wykonanie i wprowadzenie organizacji ruchu na czas wykonywania robót;
- pozostałe prace w tym nadzory branżowe.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45112330-7 - Rekultywacja terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 295145,44 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 347780,99 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 295145,44 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: LECHBUDEX Firma Inżynieryjno-Budowlana Lech Pastuszka

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 273175423

7.3.3) Ulica: Szkolna 33

7.3.4) Miejscowość: Przegędza

7.3.5) Kod pocztowy: 44-238

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 295145,44 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane