Remont instalacji wodnej w budynku Samorządowego Przedszkola nr 187 w Krakowie na os. Piastów 48

Samorządowe Przedszkole Nr 187

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00308185
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00308185/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-25 11:38
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0123c79f-e04f-4309-b6ce-a0d543462598
Identyfikator
6783128089
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Wykonawcy

1 przyznane

"SIB INWESTYCJE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWieliczka, PL · lot 0
115 312,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00308185 z dnia 2026-06-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont instalacji wodnej w budynku Samorządowego Przedszkola nr 187 w Krakowie na os. Piastów 48

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Samorządowe Przedszkole Nr 187

1.3.) Oddział zamawiającego: P-187

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 121353450

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: osiedle Piastów

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-625

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: p187@mjo.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przedszkole187.krakow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0123c79f-e04f-4309-b6ce-a0d543462598

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont instalacji wodnej w budynku Samorządowego Przedszkola nr 187 w Krakowie na os. Piastów 48

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0123c79f-e04f-4309-b6ce-a0d543462598

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308185

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038758/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont instalacji wody zimnej i ciepłej w Samorządowym Przedszkolu nr 187 w Krakowie, os. Piastów 48

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00189911

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: P187/ZP/1/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 177119,40 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie na podstawie dokumentacji technicznej robót budowlanych polegających na:
1) wymianie instalacji zimnej wody (bez instalacji hydrantowej) w poziomie piwnic,
2) wymianie instalacji ciepłej wody użytkowej oraz cyrkulacji na poziomie piwnic,
3) wykonanie wszystkich prac związanych z wymianą instalacji w tym m. in.: płukanie rurociągów; próby szczelności; izolacje, oznakowanie, kompensacja, mocowanie rurociągów,
4) podłączeniu starej instalacji nie podlegającej wymianie z nową instalacją,
5) demontażu baterii na czas wymiany instalacji i ponowny montaż,
6) wymianie 3 misek ustępowych wraz z armaturą podłączonych do pionu PW02 na parterze.
Wykonawca w zakresie robót budowlanych winien uwzględnić dodatkowo:
1) konieczność wykonania wszystkich prac zabezpieczających, wykończeniowych i porządkowych
w tym prace tynkarskie, malarskie, posadzkarskie, związanych z okładzinami ściennymi mające na celu odtworzenie do stanu pierwotnego. Należy uwzględnić miejscowe naprawy po demontażu starej instalacji wodnej. Materiały do prac odtworzeniowych dopasować do istniejących i uzgodnić
z Zamawiającym.
2) wszystkie przejścia rurociągów przez przegrody budowlane (ściany, stropy) i dylatacje należy wykonać w tulejach ochronnych umożliwiających swobodne przemieszczanie przewodu
w przegrodzie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 115312,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 395855,82 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 115312,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SIB Inwestycje Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 122927461

7.3.4) Miejscowość: Wieliczka

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 115312,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Dotyczy pkt. "Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej": Uzupełnienie informacji:
Termin realizacji zamówienia: do 60 dni od dnia przekazania terenu budowy.
Termin przekazania terenu budowy: do 3 dni od dnia zawarcia umowy, lecz nie wcześniej niż w dniu 01.07.2026 r.
2026-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane