Wykonanie robót budowlanych polegających na dobudowie dźwigu osobowego z napędem elektrycznym przy ścianie zewnętrznej budynku użyteczności publicznej przy ul. Kościuszki 18 w Sopocie

GMINA MIASTA SOPOTU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00308265
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00308265/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-25 11:55
Lokalizacja
Sopot, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8d0a56ee-4dc4-4dd3-8227-c9b2e8d24432
Identyfikator
5851411941
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie windRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneBetonowanieRoboty izolacyjneTynkowanieRoboty murarskie i muroweKładzenie i wykładanie podłógKładzenie wykładzin elastycznychInstalowanie stolarki metalowej, z wyjątkiem drzwi i okienRoboty malarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkachInstalacje zasilania elektrycznegoInstalacje niskiego napięciaInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Wykonawcy

1 przyznane

INTERO SERWIS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
761 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00308265 z dnia 2026-06-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych polegających na dobudowie dźwigu osobowego z napędem elektrycznym przy ścianie zewnętrznej budynku użyteczności publicznej przy ul. Kościuszki 18 w Sopocie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTA SOPOTU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675563

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 25/27

1.5.2.) Miejscowość: Sopot

1.5.3.) Kod pocztowy: 81-704

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.sopot.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.sopot.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8d0a56ee-4dc4-4dd3-8227-c9b2e8d24432

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych polegających na dobudowie dźwigu osobowego z napędem elektrycznym przy ścianie zewnętrznej budynku użyteczności publicznej przy ul. Kościuszki 18 w Sopocie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8d0a56ee-4dc4-4dd3-8227-c9b2e8d24432

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308265

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00030371/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Dobudowa dźwigu osobowego z napędem elektrycznym prze ścianie zewnętrznej budynku użyteczności publicznej przy ul. Kościuszki 18 w Sopocie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00226825

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.21.2026.MSt

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zamówienie, polega na wykonaniu robót budowlanych polegających na dobudowie dźwigu osobowego z napędem elektrycznym przy ścianie zewnętrznej budynku użyteczności publicznej przy ul. Kościuszki 18 w Sopocie; działka nr 66/2, obręb 0001.

2. Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie całości robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (zwaną dalej STWiORB), stanowiącą załącznik nr 2 do niniejszej umowy, i wszelkich czynności niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy oraz oddania obiektu do użytkowania.

Z przedmiotu zamówienia wyłączona jest przebudowa ciepłociągu.

3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
Dobudowę dźwigu osobowego z napędem elektrycznym przy ścianie zewnętrznej budynku użyteczności publicznej przy ul. Kościuszki 18:
a) Roboty budowlane;
b) Dostawa i montaż dźwigu z napędem elektrycznym;
c) Roboty branży elektrycznej (wykonanie instalacji zasilania dźwigu, mat grzewczych, instalacji oświetleniowej);
d) Roboty branży sanitarnej (przebudowa kanałów czerpnego i wyrzutowego z centrali wentylacyjnej zlokalizowanej w piwnicy budynku, przebudowa fragmentu instalacji c.o., przebudowę podłączenia kanalizacji deszczowej zewnętrznej do studni);

Uwaga: Z przedmiotu zamówienia wyłączona jest przebudowa ciepłociągu.

4. Wykonanie innych robót i czynności niezbędnych do wykonania przedmiotu Zamówienia i oddania budynku do użytkowania, w tym, o ile zajdzie potrzeba, wykonanie obudowy ścian wykopów, odwodnienia wykopów, wykonanie projektów montażowych i warsztatowych, które Wykonawca wykona własnym staraniem i na własny koszt, oraz wykonanie dokumentacji powykonawczej.
5. Przedmiot umowy jest refundowany na podstawie Umowy nr WRR/000466/11/D z dnia 28.11.2025 o zaliczkowe dofinansowanie w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze B. Projekt realizowany jest pod nazwą: „Likwidacja barier w budynku Urzędu Miasta Sopotu przy ul. Kościuszki 18 w zakresie umożliwienia osobom z niepełnosprawnościami poruszania się.”

6. Wykonawca ma obowiązek realizować przedsięwzięcie zgodnie ze standardami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 4 marca 2019 r. w sprawie standardów dotyczących przestrzennego kształtowania budynku i jego otoczenia, technologii wykonania i wyposażenia technicznego budynku oraz lokalizacji przedsięwzięć realizowanych z wykorzystaniem finansowego wsparcia z Funduszu Dopłat (Dz. U. z 2019 r., poz. 457 ze zm.). Pkt 1 i 4 Rozporządzenia przy planowanej inwestycji nie obowiązuje. Wymagane jest podpisanie przez Wykonawcę oświadczenia potwierdzającego wykonanie prac zgodnie z ww. Rozporządzeniem.

7. Roboty będą wykonywane na podstawie dostarczonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej oraz wg dodatkowych wymagań: zamieszczonych w SWZ, wskazanych w pozwoleniu na budowę, w zakresie i zgodnie z wymaganiami techniczno-budowlanymi określonymi w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (wyszczególnionych w Załączniku nr 2 w terminie zgodnie z Umową).

8. Wielobranżowa dokumentacja projektowa:
a/ "Dobudowa dźwigu osobowego z napędem elektrycznym przy ścianie zewnętrznej budynku użyteczności publicznej przy ul. Kościuszki 18 w Sopocie; działka nr 66/2, obręb 0001" autorstwa: Krzysztofa Kozłowskiego Warsztat Architektury Pracownia Autorska Krzysztof Kozłowski z siedzibą w (81-844) Sopot, ul. Armii Krajowej 85/1.
b/ Decyzja o pozwoleniu na budowę nr UA.6740.50.2024.AP z dnia 23.04.2024 r. oraz Decyzja Konserwatora Zabytków nr KZ.4125.855.2023.MM z dnia 19.12.2023 r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45313100-5 - Instalowanie wind

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45262300-4 - Betonowanie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45410000-4 - Tynkowanie

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych

45421140-7 - Instalowanie stolarki metalowej, z wyjątkiem drzwi i okien

45442100-8 - Roboty malarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45315000-8 - Instalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkach

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 761000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 963321,82 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 761000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: INTERO SERWIS Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1182188061

7.3.3) Ulica: Daniłowskiego 6/76

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 01-833

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 761000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 180 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane