Wykonanie właściwych prac w ramach zadania pn. „Stabilizacja osuwiska nr ewid. 18-10-052-056170 w celu zabezpieczenia budynku Centrum Kultury w m. Husów, gm. Markowa, pow. Łańcucki, woj. Podkarpackie”

GMINA MARKOWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00308270
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00308270/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-25 11:56
Lokalizacja
Markowa, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c330c6d3-aeff-4faf-a06b-8f760d1f91aa
Identyfikator
8151634385
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRóżne specjalne roboty budowlaneBetonowanieRoboty izolacyjneWodne roboty budowlaneRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Wykonawcy

1 przyznane

REMOST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄDębica, PL · lot 0
4 374 741,62 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00308270 z dnia 2026-06-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie właściwych prac w ramach zadania pn. „Stabilizacja osuwiska nr ewid. 18-10-052-056170 w celu zabezpieczenia budynku Centrum Kultury w m. Husów, gm. Markowa, pow. Łańcucki, woj. Podkarpackie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MARKOWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581809

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 1399

1.5.2.) Miejscowość: Markowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-120

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.7.) Numer telefonu: 172265352

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@markowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.markowa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ugmarkowa.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie właściwych prac w ramach zadania pn. „Stabilizacja osuwiska nr ewid. 18-10-052-056170 w celu zabezpieczenia budynku Centrum Kultury w m. Husów, gm. Markowa, pow. Łańcucki, woj. Podkarpackie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c330c6d3-aeff-4faf-a06b-8f760d1f91aa

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308270

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00014459/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Stabilizacja osuwiska nr ewid. 18-10-052-056170 w celu zabezpieczenia budynku Centrum Kultury w miejscowości Husów, Gmina Markowa, powiat łańcucki, woj. Podkarpackie.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00213505

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IPP.271.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem inwestycji jest wykonanie właściwych robót stabilizujących osuwisko nr ewid. 18 -10-052-056170 w celu zabezpieczenia budynku Centrum Kultury w miejscowości Husów.
2. Inwestycja realizowana będzie w obrębie nieruchomości: 181005_2.0001.2657/2. 181005_2.0001.2658/5, 181005_2.0001.2658/4, 181005_2.0001.2659/1 zlokalizowanych w miejscowości Husów, Gmina Markowa.
3. Prace będą polegały na:
1. Wykonaniu konstrukcji zabezpieczającej, w tym:
a. Oczep górny „OG1” – który będzie ciągiem 2 odcinków pojedynczej palisady słupopali zakotwionych poniżej płaszczyzny poślizgu i spiętych przestrzennie u góry żelbetowym oczepem palowym
b. Oczep dolny „OD1” który będzie ciągiem 2 odcinków pojedynczej palisady słupopali spiętych przestrzennie u góry żelbetowym oczepem palowym
c. Skarpy wykonanej z gabionowych koszy kamiennych
d. Zabezpieczenie skarp nasypów z geosiatki
2. Wykonanie urządzeń odwadniających:
a. Budowa systemu filtra rozprężająco – odsączającego – odwadniającego konstrukcje zabezpieczające oczep dolny
b. Budowa systemu filtra rozprężająco – odsączającego – odwadniającego konstrukcje zabezpieczające oczep górny
c. Budowa systemu filtra rozprężająco – odsączającego – odwodnienie przed ścianą frontową budynku
3. Budowa instalacji kanalizacji deszczowej zamkniętej
4. Budowa przyłącza kanalizacji sanitarnej
5. Przebudowa utwardzeń wokół budynku CKGM
4. W zakresie inwestycji wykonawca będzie zobligowany wykonać szereg prac zabezpieczających
i robót tymczasowych w tym m.in.: drogę tymczasową, roboty zabezpieczające i umocnienie cieku wodnego, rozbiórki urządzeń kolidujących z projektowaną infrastrukturą. Wykonawca zobligowany jest do utrzymania dojazdu do nieruchomości Husów 800 w stanie przejezdności, a jeżeli nastąpi uzasadniony przypadek konieczności zajęcia dojazdu uzgodnienia tego faktu z właścicielami nieruchomości.
5. Po zakończeniu prac Wykonawca zobligowany będzie do wykonania prac porządkowych i odtworzeniowych.
6. Zamawiający informuje, że bezpośrednio przy obszarze objętym inwestycja trwają prace budowlane związane z przebudową drogi powiatowej 1544R realizowane przez Zarząd Dróg Powiatowych w Łańcucie.
7. Szczegółowy opis przedmiotu umowy zawierają załączniki do SWZ, stanowiące integralną część Umowy:
1) Projekt budowlany
2) Projekt techniczny
3) Przedmiar robót,
4) Specyfikacja techniczna (STWiORB).
8. Poza zakresem prac określonym w dokumentach, o których mowa w ust. 4, Wykonawca zobowiązany jest wykonać poniższe czynności:
1) Urządzić zaplecze budowy i zabezpieczyć plac budowy we własnym zakresie.
2) Zachować teren budowy w stanie wolnym od przeszkód począwszy od momentu przekazania placu budowy, zabezpieczonym przed dostępem dla osób nieuprawnionych.
3) Opracować i dostarczyć Zamawiającemu szczegółowy harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji inwestycji, zwanego dalej „Harmonogramem” nie później niż w dniu podpisania umowy, jak również jego aktualizacji na żądanie Zamawiającego w terminie do 7 dni roboczych, od dnia otrzymania takiego żądania. Jeżeli przedstawiony Harmonogram lub jego aktualizacja nie będą odpowiadały Zamawiającemu, Wykonawca jest zobowiązany do uwzględnienia w nich zmian wskazanych przez Zamawiającego. Jeżeli w ocenie Wykonawcy wskazania Zamawiającego będą nieprawidłowe, powinien o tym powiadomić Zamawiającego w terminie do 3 dni roboczych od otrzymania wskazań, z podaniem uzasadnienia prezentowanego stanowiska.
4) Usuwać wszystkie zanieczyszczenia lub uszkodzenia powstałe w związku z wykonywaniem robót.
5) Przywrócić plac budowy, tereny sąsiadujące lub inne tereny (w szczególności drogi), do stanu nie gorszego niż istniejący w dniu ich przejęcia oraz naprawić ewentualne szkody wyrządzone na tych terenach, spowodowanych realizacją robót,
6) Wykonać montaż rur osłonowych na wszystkich urządzeniach uzbrojenia podziemnego wraz ze wszystkimi pracami (wykopy, zasypanie, zagęszczenie terenu),
7) Wykonać dokumentację odbiorową, w tym dokumentację powykonawczą na bazie inwentaryzacji powykonawczej, projektu technicznego, kosztorysu powykonawczego, atestów wbudowanych materiałów, deklaracja zgodności, certyfikatów przeprowadzeniu badań koniecznych do oceny jakości robót oraz innych dokumentów przewidzianych przepisami ustawy Prawo Budowlane i innych przepisów szczegółowych (Wykonawca podczas odbioru przedstawia Zamawiającemu komplet dokumentacji niezbędnej do odbioru).
9. Wykonawca zobowiązany jest również wykonać w ramach Przedmiotu Umowy roboty niewskazane bezpośrednio w dokumentacji projektowej, o której mowa w ust. 4, jeżeli sztuka budowlana, w szczególności względy bezpieczeństwa, przepisy prawa oraz przeznaczenie obiektu budowlanego, takich robót będą wymagać.
10. Wskazanie w dokumentacji technicznej: znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, nie ma na celu naruszenia art. 99 i 16 Ustawy, a służy jedynie jak najdokładniejszemu przedstawieniu oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem zachowania co najmniej tego samego poziomu technologicznego, jakościowego i wydajnościowego.
11. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisane za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 101 ust. 1–4 Ustawy. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne tak opisane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty budowlane, materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego (art. 101 ust. 5 Ustawy).
12. Dopuszcza się stosowanie materiałów i urządzeń równoważnych, przy czym ich zastosowanie będzie wymagać wcześniejszej akceptacji Zamawiającego. Za materiały i urządzenia równoważne uważa się te, które posiadają parametry nie gorsze od przewidzianych w dokumentacji projektowej.
13. Wykonawca zaprojektuje odprowadzenie wód ze zbiornika retencyjnego wód opadowych znajdującego się na terenie inwestycji oraz uzyska w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkie zgody do wykonania odcinka kanalizacji deszczowej oraz zrealizuje zaprojektowany zakres prac. Opracowana dokumentacja wymaga uzgodnienia z Zamawiającym.
14. Zamawiający ustanowi Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, który będzie sprawował bezpośredni Nadzór nad realizacją inwestycji.
15. Wykonawca uzyska w imieniu i na rzecz Zamawiającego prawomocną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obiektu budowlanego będącego przedmiotem niniejszego postępowania.
16. Minimalny okres gwarancji i rękojmi na roboty budowlane – 36 miesięcy.
17. Zamawiający dopuszcza możliwość zmniejszenia zakresu robót podstawowych, z zastrzeżeniem, że zakres robót nie może ulec zmniejszeniu o więcej niż 30% zakresu rzeczowego lub finansowego przedmiotu zamówienia. W przypadku zmniejszenia zakresu zadania, różnica w wynagrodzeniu zostanie rozliczona w oparciu o dostarczony kosztorys ofertowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane

45262300-4 - Betonowanie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45244000-9 - Wodne roboty budowlane

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4374741,62 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6454920,58 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4374741,62 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: REMOST SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8722408513

7.3.3) Ulica: Przemysłowa 10

7.3.4) Miejscowość: Dębica

7.3.5) Kod pocztowy: 39-200

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

branża konstrukcyjna, drogowa, hydrotechniczna, sieci i uzbrojenia terenu

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4374741,62 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane