Wymiana windy osobowej w istniejącej konstrukcji w budynku Urzędu Miejskiego w Połczynie-Zdroju

GMINA POŁCZYN-ZDRÓJ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00308281
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00308281/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-25 11:58
Lokalizacja
Połczyn-Zdrój, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-09b51ae2-304c-441b-b0ad-fba5af8df350
Identyfikator
6722023427
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne i podobneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniamiUrządzenia podnośnikowe i przeładunkowe oraz ich częściUrządzenia podnośnikowe i przeładunkoweWyciągi pionowe i pochyłe, wyciągi, schody ruchome i chodniki ruchomeWindyUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

Wykonawcy

1 przyznane

LIFTPROJEKT RAFALIK SPÓŁKA KOMANDYTOWAWARSZAWA, PL · lot 0
279 210 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00308281 z dnia 2026-06-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana windy osobowej w istniejącej konstrukcji w budynku Urzędu Miejskiego w Połczynie-Zdroju

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA POŁCZYN-ZDRÓJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920860

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 3-4

1.5.2.) Miejscowość: Połczyn-Zdrój

1.5.3.) Kod pocztowy: 78-320

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 94 3666100

1.5.8.) Numer faksu: +48 94 3666105

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@polczyn-zdroj.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.polczyn-zdroj.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-09b51ae2-304c-441b-b0ad-fba5af8df350

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana windy osobowej w istniejącej konstrukcji w budynku Urzędu Miejskiego w Połczynie-Zdroju

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-09b51ae2-304c-441b-b0ad-fba5af8df350

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308281

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043062/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Wymiana windy w budynku Urzędu Miejskiego w Połczynie-Zdroju

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie realizowane jest z udziałem środków EFS Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. Umowa nr 8.2025.G z dnia 16.09.2025 r. o powierzenie grantu. Projekt „Dostępny samorząd 2.0”, realizowany przez MSWiA w partnerstwie z PFRON, Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego oraz Śląskim Związkiem Gmin i Powiatów.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00255274

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GG.271.1.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj inwestycji pn. „Wymiana windy osobowej w istniejącej konstrukcji w budynku Urzędu Miejskiego w Połczynie-Zdroju”.
Zakres prac zamówienia obejmuje:
• Demontażu istniejącego dźwigu osobowego i utylizacji zdemontowanych materiałów we własnym zakresie.
• Doborze windy spełniającej wymagania Zamawiającego.
• Dostawie i montażu nowego dźwigu wraz z osprzętem w istniejącym szybie windowym wraz z rozruchem, przystosowaniem istniejącej instalacji elektrycznej na potrzeby nowego dźwigu.
• Dokumentacji technicznej, przeprowadzeniu certyfikacji zgodnie z obowiązującymi normami oraz wykonaniu niezbędnych uzgodnień UDT wraz z wszelkimi niezbędnymi uzgodnieniami i pozwoleniami do użytkowania.
• W ramach robót towarzyszących należy wykonać uzupełnienia tynków, naprawy ścian, posadzek, prace malarskie, powstałe na skutek realizowanych prac modernizacyjnych w szybie widny oraz pomieszczeniu maszynowni.
• Przeszkolenie wskazanych pracowników w zakresie obsługi dźwigu.
• NIEODPŁATNIE: konserwacja (co miesięczne przeglądy techniczne) i prowadzenie pogotowia awaryjnego całodobowego (wraz z przyjazdami na wezwania użytkownika związanymi z awariami dźwigu) w okresie gwarancyjnym tj. 60 miesięcy.

Wymagana charakterystyka techniczna dźwigu osobowego:
1) Napęd dźwigu dostosowany do uwarunkowań architektonicznych budynku z uwzględnieniem racjonalności i kosztów utrzymania.
2) Udźwig dźwigu osobowego dostosowany do warunków lokalnych w budynku min. 500 kg.
3) Nominalna prędkość jazdy dźwigu dostosowana do warunków lokalnych w budynku.
4) Wysokość podnoszenia dźwigu dostosowana do warunków lokalnych w budynku.
5) Liczba przystanków dostosowana do warunków lokalnych w budynku (0, 1, 2).
6) Drzwi przystankowe i kabinowe dźwigu dostosowane do warunków lokalnych w budynku i obowiązujących przepisów:
• centralne dwuskrzydłowe z blachy nierdzewnej,
• drzwi przystankowe i kabinowe teleskopowe w klasie EI 60,
• skrzydła wzmocnione i wyciszone,
• fotokomórka stacjonarna na całej wysokości,
• drzwi otwierane automatycznie,
• opaska drzwi przystankowych od strony korytarza.
7) Kabina nieprzelotowa dostosowana do warunków lokalnych w budynku:
• ściany paneli z blachy nierdzewnej,
• wykładzina podłogowa trudnościeralna, odporna na wgniatanie, antypoślizgowa, dopasowana fakturą i kolorystyką do wyposażenia kabin (do zatwierdzenia przez Zamawiającego),
• boki ścian wewnątrz kabiny zabezpieczone ozdobnymi listwami odbojowymi z blachy nierdzewnej (przy podłodze i na wys. 0,9 m),
• oświetlenie sufitowe kabiny, energooszczędne, pośrednie, rozproszone o natężeniu zgodnym z normą, z funkcją oświetlenia awaryjnego, z czasem podtrzymania t = 2 godz.,
• wzmocnione progi,
• lustro – na ścianie tylnej nad poręczą.
8) Wyposażenie kabiny dostosowane do warunków lokalnych w budynku:
• panel sterowania usytuowany przy wejściu na ścianie bocznej wyposażony w podświetlane przyciski z dodatkowym opisem dla osób niewidomych i niedowidzących,
• wentylator zapewniający wymianę powietrza,
• piętrowskazywacz cyfrowy z sygnalizacją kierunku jazdy,
• dźwiękowy system informacyjny dojazdu do przystanku oraz stanów awaryjnych (zanik napięcia, alarm pożarowy).
9) Na wszystkich piętrach ciekłokrystaliczny wyświetlacz LCD, umiejscowiony na przystankach powyżej drzwi szybowych w obudowie ze stali nierdzewnej szczotkowanej.

10) Dźwig powinien być wyposażony instalacje o podwyższonej odporności na pracę w czasie zagrożenia pożarowego.
11) Instalacja wentylacji grawitacyjnej lub mechanicznej.
12) Zaprojektowany dźwig będzie energooszczędny.
13) Wymagane jest wykonanie w szybie windowym instalacji połączeń wyrównawczych i uziemień.
14) Należy uwzględnić wymianę wyłącznika głównego dźwigów wraz z tablicą.
15) Funkcje:
• Zamawiający wymaga, aby nowy dźwig był wyposażony w funkcję zaniku napięcia oraz funkcją jazdy specjalnej,
• w przypadku powstania alarmu pożarowego II stopnia, winda winna zjechać na wskazane piętro (z możliwością zmiany tego wskazania), jej unieruchomienie i otwarcie drzwi. Stan ten należy uwzględnić w automatycznym komunikacie głosowym,
• w przypadku wystąpienia zaniku napięcia winda winna dojechać do najbliższego przystanku, nastąpi jej unieruchomienie i otwarcie drzwi. Stan ten należy uwzględnić w automatycznym komunikacie głosowym,
• rejestracja 99 ostatnich usterek w pamięci trwałej EEPROM – z datą i godziną wystąpienia,
• komunikaty tekstowe o usterkach na piętrowskazywaczach podawane w języku polskim;
• świadectwa badań typów - Urzędu Dozoru Technicznego,
• uzgodnienia dokumentacji techniczno – konstrukcyjnej przez UDT,
• zgodność z normami dźwigowymi,
• zgodność z normami kompatybilności elektromagnetycznej.
16) Funkcjonalność:
• pozostawienie liczby przystanków bez zmian (0, 1, 2),
• dostosowanie dźwigu i wszystkich wejść na każdym przystanku do wymogów korzystania przez osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku (otwór wejściowy do dźwigu co najmniej 0,90m),
• możliwość blokowania otwartych drzwi dźwigu na każdym przystanku przez uprawnionych użytkowników.

Wykonawca zobowiązany jest do:
• opracowania planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia dla instalowanej windy,
• opracowania stanowiskowej instrukcji obsługi, opracowanej na podstawie instrukcji eksploatacji i konserwacji dostarczonej windy,
• uzyskania i przekazania Zamawiającemu książki rewizyjnej windy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45214000-0 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami

42400000-0 - Urządzenia podnośnikowe i przeładunkowe oraz ich części

42410000-3 - Urządzenia podnośnikowe i przeładunkowe

42416000-5 - Wyciągi pionowe i pochyłe, wyciągi, schody ruchome i chodniki ruchome

42416100-6 - Windy

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 279210,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 279210,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 279210,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: LIFTPROJEKT RAFALIK Spółka Komandytowa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5252720357

7.3.3) Ulica: ul. Pawia 51/72

7.3.4) Miejscowość: 01-030 WARSZAWA

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 279210,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-01-29
2026-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane