Remont nawierzchni chodników zlokalizowanych w ciągach DW adm. przez RDW w Kętrzynie polegający na przełożeniu istniejących nawierzchni chodników na terenie Obwodu Drogowego nr 2 w Sędławkach

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00308296
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00308296/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-25 12:01
Lokalizacja
Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-75f3104a-254d-4801-9287-96aecfd32024
Identyfikator
7392974001
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00308296 z dnia 2026-06-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont nawierzchni chodników zlokalizowanych w ciągach DW adm. przez RDW w Kętrzynie polegający na przełożeniu istniejących nawierzchni chodników na terenie Obwodu Drogowego nr 2 w Sędławkach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510751250

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pstrowskiego 28b

1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 10-602

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: marta.szymkiewicz.zdw@gmail.com

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdw.olsztyn.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


samorządowa jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie drogami wojewódzkimi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont nawierzchni chodników zlokalizowanych w ciągach DW adm. przez RDW w Kętrzynie polegający na przełożeniu istniejących nawierzchni chodników na terenie Obwodu Drogowego nr 2 w Sędławkach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-75f3104a-254d-4801-9287-96aecfd32024

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308296

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038721/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Remonty cząstkowe chodników na terenie RDW Kętrzyn z podziałem na 4 części (wartość szacunkowa zamówienia zawiera wartość zamówień podobnych w kwocie 250 000,00 zł)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Art. 305 pkt 1) w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7) Pzp ustawy z dnia 11 września 2019 r. Pzp Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z WR, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy RB, zam. polegającego na powtórzeniu podobnych RB, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w
ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.
Uzasadnienie faktyczne : Przedmiotowe zamówienie stanowi zamówienie podobne, zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7) Pzp do zamówienia podstawowego nr ZDW/RDWK/TP-2.1/2610/43/2026 prowadz. pod nazwą: „Remonty cząstkowe naw. chodników zlokalizowanych w ciągach DW adm. przez RDW w Kętrzynie na terenie OD nr 2 w Sędławkach”.
Wartość szac. zamówienia podobnego została ujęta w wartości szac. zam. podstawowego.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDW/RDWK/WR-2.305.1-214.7-TP-2.1.43.2026/2610/76/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
1) Wykonanie podobnych robót budowlanych dla zadania realizowanego p.n.:
a) Pierwotne zamówienie – „Remonty cząstkowe nawierzchni chodników zlokalizowanych
w ciągach dróg wojewódzkich administrowanych przez RDW w Kętrzynie polegający na przełożeniu istniejących nawierzchni chodników w podziale na 4 części – CZĘŚĆ Nr 2”
b) Zamówienie podobne - „Remont nawierzchni chodników zlokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich administrowanych przez RDW w Kętrzynie polegający na przełożeniu istniejących nawierzchni chodników na terenie Obwodu Drogowego nr 2 w Sędławkach”
2) Zakres robót odpowiada opisowi przedmiotu zamówienia podobnego i jest zgodny z Opisem Przedmiotu Zamówienia podstawowego.
Wartość szacunkowa zamówienia podobnego została ujęta w wartości szacunkowej zamówienia podstawowego.
3) Wykonawca wykona przedmiot zamówienia zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami prawa oraz Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych - stanowiącą Załącznik nr 2 do zaproszenia.
4) Szczegółowy zakres zamówienia zawiera KOSZTORYS OFERTOWY – Zał. Nr 1 do Zaproszenia.
5) Wykonawca jest zobowiązany wykonać pełny zakres robót, który jest konieczny z punktu widzenia przepisów prawa, wiedzy technicznej i sztuki budowlanej dla uzyskania finalnego efektu określonego przedmiotem zamówienia.
6) Zamówienie będzie realizowane zgodnie z prawem polskim, w szczególności z ustawą 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2026 r., poz. 524 ze zm.); ustawą z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (tj. Dz. U. z 2025 r., poz. 1071 ze zm.) i ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2026 r., poz. 793).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (Wykonawca w wyznaczonym terminie nie złożył oferty).
2026-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane