Dostawa drugiego urządzenia UTM do klastra HA opartego o UTM FortiGate 200F

POWIAT SZAMOTULSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00308456
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00308456/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-25 12:28
Lokalizacja
Szamotuły, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5bf1c1ed-7e0e-4256-b769-b7e897fd82b8
Identyfikator
7872093967
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia sieciowe

Wykonawcy

1 przyznane

COMP SPÓŁKA AKCYJNAWarszawa, PL · lot 0
55 350 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00308456 z dnia 2026-06-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa drugiego urządzenia UTM do klastra HA opartego o UTM FortiGate 200F

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT SZAMOTULSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631257986

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wojska Polskiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Szamotuły

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-500

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.7.) Numer telefonu: +48 612928700

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@szamotuly.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiat-szamotuly.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5bf1c1ed-7e0e-4256-b769-b7e897fd82b8

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa drugiego urządzenia UTM do klastra HA opartego o UTM FortiGate 200F

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5bf1c1ed-7e0e-4256-b769-b7e897fd82b8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308456

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038562/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.6 Dostawa drugiego urządzenia UTM do klastra HA opartego o UTM FortiGate 200F

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Regionalny Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, realizowany w ramach Priorytetu 01 Fundusze europejskie dla wielkopolskiej gospodarki, Działania 01.03 Rozwój e-usług i e-zasobów publicznych, FEWP.01.03-IZ.00- 0006/24-00

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00265582

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GK-I.272.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Nazwa nadana zamówieniu: Dostawa drugiego urządzenia UTM do klastra HA opartego o UTM FortiGate 200F.
2) Przedmiotem zamówienia jest dostawa i uruchomienie dostarczonego urządzenia kompatybilnego do posiadanego przez Zamawiającego urządzenia FortiGate 200F wraz
z wdrożeniem pakietu „Gwarancji ciągłości działania systemu UTM”.
3) Zamówienie ma na celu zapewnienie wysokiej dostępności ochrony punktu dostępowego
do sieci Internet poprzez budowę klastra HA (FGCP) z dwóch urządzeń opartych o posiadane przez Zamawiającego urządzenie FortiGate 200F. Zamawiający oświadcza, iż aktualnie posiada ww. poprawnie działające urządzenie FortiGate 200F o numerze seryjnym FG200FT924901316.
4) Zamówienie stanowi część jednego z kluczowych zadań projektowych prowadzonego przez Powiat Szamotulski Projektu FEW pn. “Uruchomienie innowacyjnych e-usług, utworzenie inicjalnej bazy danych GESUT oraz modernizacja i podniesienie poziomu bezpieczeństwa infrastruktury technicznej oraz aplikacyjnej Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu Szamotulskiego” nr FEWP.01.03-IZ.00-0006/24-00, współfinansowanego z Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW), realizowanego w ramach Priorytetu 01 Fundusze europejskie dla wielkopolskiej gospodarki, Działania 01.03 Rozwój e-usług i e-zasobów publicznych.
5) Zamówienie realizowane będzie w siedzibie Zamawiającego w Starostwie Powiatowym w Szamotułach.
6) Wykonawca ma obowiązek wykonać zamówienie z zachowaniem dostępności dla osób niepełnosprawnych.
7) Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia spełniał zasadę DNSH („do not significant harm” – „nie czyń poważnych szkód”) w rozumieniu art. 17 rozporządzenia (UE) nr 2020/852, w szczególności oferowany sprzęt oraz związane z nim procesy obejmujące jego produkcję, transport, instalację, użytkowanie i utylizację nie powodują poważnych szkód dla żadnego
z następujących celów środowiskowych, określonych w art. 9 rozporządzenia (UE) 2020/852, tj.: a. łagodzenie zmian klimatu – oferowany sprzęt i jego cykl życia nie przyczyniają się do znacznych emisji gazów cieplarnianych w sposób niezgodny z celami klimatycznymi UE; b. adaptacja do zmian klimatu – warunki użytkowania oferowanego sprzętu nie zwiększają podatności na ryzyko klimatyczne; c. zrównoważone wykorzystywanie i ochrona zasobów wodnych i morskich – w cyklu życia oferowanego sprzętu nie dochodzi do zanieczyszczania ani nadmiernego zużycia zasobów wodnych i morskich; d. przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym – oferowany sprzęt sprzyja efektywnemu wykorzystaniu zasobów, nadaje się do naprawy, modernizacji, ponownego użycia lub recyklingu, a także nie ogranicza możliwości ponownego przetwarzania materiałów; e. zapobieganie zanieczyszczeniu i ich kontrola – oferowany sprzęt i jego użytkowanie nie powodują emisji zanieczyszczeń do powietrza, wody lub gleby w stopniu sprzecznym z obowiązującymi normami środowiskowymi; f. ochrona
i odbudowa bioróżnorodności i ekosystemów – procesy związane z dostarczeniem i eksploatacją oferowanego sprzętu nie oddziałują negatywnie na obszary chronione, ekosystemy ani siedliska gatunków zagrożonych.
Oferowane urządzenie musi spełniać wymagania:
- deklaracji zgodności Producenta danego urządzenia i posiadać oznakowanie CE,
- Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/65/UE w odniesieniu do wykazu substancji objętych ograniczeniem oraz Dyrektywy delegowanej Komisji (UE) 2015/863 z dnia 31 marca 2015 r. zmieniająca załącznik II do Dyrektywy 2011/65/UE tzw. dyrektyw RoHS o ograniczeniu stosowania niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym,
- regulacji związanych z postępowaniem ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym wprowadzone przez Dyrektywę WEEE (2012/19/UE) obejmującą przepisy dotyczące zbiórki, przetwarzania, recyklingu oraz odzysku odpadów, których celem jest ograniczenie ich negatywnego wpływu na środowisko, oraz dostarczane będą z oficjalnego kanału dystrybucyjnego danego Producenta.
Wykonawca w dniu odbioru dostarczy dokumenty potwierdzające wykonanie zamówienia zgodnie z ww. wymogami.
8) Termin wykonania umowy: do 100 dni kalendarzowych od podpisania umowy.
9) Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia kwotę 55334,63 zł.
Przedmiotowe zamówienie będzie wykonywane w związku z realizacją projektu pod nazwą Uruchomienie innowacyjnych e-usług, utworzenie inicjalnej bazy danych GESUT oraz modernizacja i podniesienie poziomu bezpieczeństwa infrastruktury technicznej oraz aplikacyjnej Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu Szamotulskiego nr FEWP.01.03-IZ.00-0006/24-00, współfinansowanego z Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, realizowanego w ramach Priorytetu 01 Fundusze europejskie
dla wielkopolskiej gospodarki, Działania 01.03 Rozwój e-usług i e-zasobów publicznych.

Szczegółowe informacje w SWZ i zał. do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 32420000-3 - Urządzenia sieciowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 55350 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 55350 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 55350 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: COMP S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5220001694

7.3.3) Ulica: Jutrzenki 116

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-230

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 55350 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 80 dni

2026-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy