Wykonanie dokumentacji projektowych wraz z uzyskaniem decyzji ZRID obejmujących rozbudowę dróg powiatowych nr: 4621P, 4327P, 4634P - z podziałem na trzy części
POWIAT KALISKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00308471
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00308471/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-25 12:30
- Lokalizacja
- Kalisz, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8056e35d-d061-498f-a42e-cb7390ecaca5
- Identyfikator
- 6181859900
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00308471 z dnia 2026-06-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowych wraz z uzyskaniem decyzji ZRID obejmujących rozbudowę dróg powiatowych nr: 4621P, 4327P, 4634P - z podziałem na trzy części
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT KALISKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854636
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Świętego Józefa 5
1.5.2.) Miejscowość: Kalisz
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-800
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.7.) Numer telefonu: 625014200
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biurorozwoju@powiat.kalisz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.kalisz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8056e35d-d061-498f-a42e-cb7390ecaca51.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie dokumentacji projektowych wraz z uzyskaniem decyzji ZRID obejmujących rozbudowę dróg powiatowych nr: 4621P, 4327P, 4634P - z podziałem na trzy części2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8056e35d-d061-498f-a42e-cb7390ecaca5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308471
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042134/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.5 Rozbudowa drogi powiatowej nr 4621P na odcinku Michałów Drugi – Marchwacz w zakresie wykonania drogi dla pieszych - opracowanie dokumentacji projektowej
1.3.6 Rozbudowa drogi powiatowej nr 4327P w m. Skarszew w zakresie wykonania drogi dla pieszych - opracowanie dokumentacji projektowej
1.3.7 Rozbudowa drogi powiatowej nr 4634 P w m. Dzięcioły w zakresie budowy drogi dla pieszych – opracowanie dokumentacji projektowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00261915
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.1.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 780757,80 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie kompletnych dokumentacji projektowych dotyczących rozbudowy dróg powiatowych opisanych w poszczególnych częściach zamówienia wraz z uzyskaniem na rzecz i w imieniu Zamawiającego decyzji ZRID, na podstawie których możliwa będzie realizacja inwestycji zarówno pod względem formalno-prawnym jak i technicznym.2. Część nr 1 zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej rozbudowy drogi powiatowej nr 4621P na odcinku Michałów Drugi – Marchwacz w zakresie wykonania drogi dla pieszych o długości 760 m wraz z uzyskaniem decyzji ZRID. Dokumentację projektową należy wykonać na podstawie Koncepcji rozbudowy drogi zamieszczonej w załączniku nr 16 do SWZ. W ramach części nr 1 przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) pozyskanie dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej – droga o długości 0,760 km (podkład geodezyjny niezbędny do opracowania dokumentacji projektowej),
2) opracowanie projektów podziału nieruchomości wraz z określeniem nieruchomości lub ich części, które planowane są do przejęcia lub z których korzystanie będzie ograniczone,
3) opracowanie projektu budowlanego (5 egz. dla Zamawiającego),
4) opracowanie projektu technicznego (5 egz. dla Zamawiającego),
5) plan BIOZ (5 egz. dla Zamawiającego),
6) opracowanie niezbędnych projektów usunięcia kolizji z urządzeniami, wynikającymi z koncepcji zamieszczonej w załączniku nr 16 do SWZ, (każdy projekt w 5 egz. dla Zamawiającego),
7) opracowanie zestawienia przewidywanych do wykonania robót budowlanych wraz z ich opisem oraz wyceną (przedmiar, kosztorys inwestorski, kosztorys ofertowy) (1 egz. dla Zamawiającego),
8) opracowanie szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (1 egz. dla Zamawiającego),
9) opracowanie projektu docelowej organizacji ruchu (3 egz. zatwierdzonego „por” dla Zamawiającego),
10) uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień, opinii zezwoleń, zatwierdzeń i decyzji,
11) opracowanie wymaganych analiz, map na potrzeby opracowania dokumentacji technicznej oraz map i analiz stanowiących załącznik
do wniosku o wydanie decyzji ZRID,
12) uzyskanie na rzecz Zamawiającego decyzji ZRID,
13) wykonanie wszystkich dokumentów i projektów w wersji elektronicznej edytowalnej (formaty DOC, XLS, DWG, ATH) i nieedytowalnej (formaty PDF) w 1 egz. na płycie CD/DVD,
14) zapewnienie pełnienia nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót objętych opracowaną dokumentacją projektową.
3. W ramach realizacji każdej z części zamówienia, Wykonawca ustanowi projektanta posiadającego uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej, jak również zapewni opracowanie oraz sprawdzenie dokumentacji projektowej pod względem zgodności z przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, przez osoby posiadające wymagane uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiednich specjalnościach, wynikających z zakresu dokumentacji projektowej będącej przedmiotem zamówienia.
4. Wymagania Zamawiającego dotyczące zatrudnienia osób na umowę o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę: Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, o której mowa w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.), osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia.
5. Kody opisujące przedmiot zamówienia, zgodnie z CPV:
71220000-6 – usługi projektowania architektonicznego
71221000-3 – usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
4.5.5.) Wartość części: 97560,98 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie kompletnych dokumentacji projektowych dotyczących rozbudowy dróg powiatowych opisanychw poszczególnych częściach zamówienia wraz z uzyskaniem na rzecz i w imieniu Zamawiającego decyzji ZRID, na podstawie których możliwa będzie realizacja inwestycji zarówno pod względem formalno-prawnym jak i technicznym.
2. Część nr 2 zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej rozbudowy drogi powiatowej nr 4327P w miejscowości Skarszew w zakresie wykonania drogi dla pieszych o długości 242 m wraz z uzyskaniem decyzji ZRID. Dokumentację projektową należy wykonać na podstawie Koncepcji rozbudowy drogi zamieszczonej w załączniku nr 17 do SWZ z wykorzystaniem opracowanych przez Zamawiającego map do celów projektowych oraz map z projektami podziału nieruchomości obejmujących zakres projektowanej rozbudowy drogi.
W ramach części nr 2 przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) opracowanie projektu budowlanego (5 egz. dla Zamawiającego),
2) opracowanie projektu technicznego (5 egz. dla Zamawiającego),
3) plan BIOZ (5 egz. dla Zamawiającego),
4) opracowanie projektów usunięcia kolizji z urządzeniami, wynikającymi z koncepcji zamieszczonej w załączniku nr 17 do SWZ (każdy projekt w 5 egz. dla Zamawiającego),
5) opracowanie zestawienia przewidywanych do wykonania robót budowlanych wraz z ich opisem oraz wyceną (przedmiar, kosztorys inwestorski, kosztorys ofertowy) (1 egz. dla Zamawiającego),
6) opracowanie szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (1 egz. dla Zamawiającego),
7) opracowanie projektu docelowej organizacji ruchu (3 egz. zatwierdzonego „por” dla Zamawiającego),
8) uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień, opinii zezwoleń, zatwierdzeń
i decyzji,
9) opracowanie wymaganych analiz, map na potrzeby opracowania dokumentacji technicznej oraz map i analiz stanowiących załącznik
do wniosku o wydanie decyzji ZRID,
10) uzyskanie na rzecz Zamawiającego decyzji ZRID,
11) wykonanie wszystkich dokumentów i projektów w wersji elektronicznej edytowalnej (formaty DOC, XLS, DWG, ATH) i nieedytowalnej (formaty PDF) w 1 egz. na płycie CD/DVD,
12) zapewnienie pełnienia nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót objętych opracowaną dokumentacją projektową.
3. W ramach realizacji każdej z części zamówienia, Wykonawca ustanowi projektanta posiadającego uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej, jak również zapewni opracowanie oraz sprawdzenie dokumentacji projektowej pod względem zgodności z przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, przez osoby posiadające wymagane uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiednich specjalnościach, wynikających z zakresu dokumentacji projektowej będącej przedmiotem zamówienia.
4. Wymagania Zamawiającego dotyczące zatrudnienia osób na umowę o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę: Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, o której mowa w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.), osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia.
5. Kody opisujące przedmiot zamówienia, zgodnie z CPV:
71220000-6 – usługi projektowania architektonicznego
71221000-3 – usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
4.5.5.) Wartość części: 81300,81 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie kompletnych dokumentacji projektowych dotyczących rozbudowy dróg powiatowych opisanychw poszczególnych częściach zamówienia wraz z uzyskaniem na rzecz i w imieniu Zamawiającego decyzji ZRID, na podstawie których możliwa będzie realizacja inwestycji zarówno pod względem formalno-prawnym jak i technicznym.
2. Część nr 3 zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej rozbudowy drogi powiatowej nr 4634P w miejscowości Dzięcioły w zakresie budowy drogi dla pieszych o długości 620 m wraz z uzyskaniem decyzji ZRID. Dokumentację projektową należy wykonać na podstawie Koncepcji rozbudowy drogi zamieszczonej w załączniku nr 18 do SWZ.
W ramach części nr 3 przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) pozyskanie dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej – droga o długości 0,620 km (podkład geodezyjny niezbędny do opracowania dokumentacji projektowej),
2) opracowanie projektów podziału nieruchomości wraz z określeniem nieruchomości lub ich części, które planowane są do przejęcia lub z których korzystanie będzie ograniczone,
3) opracowanie projektu budowlanego (5 egz. dla Zamawiającego),
4) opracowanie projektu technicznego (5 egz. dla Zamawiającego),
5) plan BIOZ (5 egz. dla Zamawiającego),
6) opracowanie projektów usunięcia kolizji z urządzeniami, wynikającymi z koncepcji zamieszczonej w załączniku nr 18 do SWZ (każdy projekt w 5 egz. dla Zamawiającego),
7) opracowanie zestawienia przewidywanych do wykonania robót budowlanych wraz z ich opisem oraz wyceną (przedmiar, kosztorys inwestorski, kosztorys ofertowy) (1 egz. dla Zamawiającego),
8) opracowanie szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (1 egz. dla Zamawiającego),
9) opracowanie projektu docelowej organizacji ruchu (3 egz. zatwierdzonego „por” dla Zamawiającego),
10) uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień, opinii zezwoleń, zatwierdzeń i decyzji,
11) opracowanie wymaganych analiz, map na potrzeby opracowania dokumentacji technicznej oraz map i analiz stanowiących załącznik
do wniosku o wydanie decyzji ZRID,
12) uzyskanie na rzecz Zamawiającego decyzji ZRID,
13) wykonanie wszystkich dokumentów i projektów w wersji elektronicznej edytowalnej (formaty DOC, XLS, DWG, ATH) i nieedytowalnej (formaty PDF) w 1 egz. na płycie CD/DVD,
14) zapewnienie pełnienia nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót objętych opracowaną dokumentacją projektową.
3. W ramach realizacji każdej z części zamówienia, Wykonawca ustanowi projektanta posiadającego uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej, jak również zapewni opracowanie oraz sprawdzenie dokumentacji projektowej pod względem zgodności z przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, przez osoby posiadające wymagane uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiednich specjalnościach, wynikających z zakresu dokumentacji projektowej będącej przedmiotem zamówienia.
4. Wymagania Zamawiającego dotyczące zatrudnienia osób na umowę o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę: Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, o której mowa w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.), osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia.
5. Kody opisujące przedmiot zamówienia, zgodnie z CPV:
71220000-6 – usługi projektowania architektonicznego
71221000-3 – usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
4.5.5.) Wartość części: 81300,81 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamówienie publiczne unieważnia się, jeżeli w ramach postępowania o udzielenie tego zamówienia nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.
W postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym, do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 15 czerwca 2026 roku do godziny 10:00 nie wpłynęła
żadna oferta na realizację którejkolwiek z części przedmiotowego zamówienia.
Wobec powyższego, zgodnie z art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych postępowanie na realizację zamówienia pn. „Wykonanie dokumentacji projektowych wraz z uzyskaniem decyzji ZRID obejmujących rozbudowę dróg powiatowych nr: 4621P, 4327P, 4634P - z podziałem na trzy części” zostaje unieważnione.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamówienie publiczne unieważnia się, jeżeli w ramach postępowania o udzielenie tego zamówienia nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.
W postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym, do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 15 czerwca 2026 roku do godziny 10:00 nie wpłynęła
żadna oferta na realizację którejkolwiek z części przedmiotowego zamówienia.
Wobec powyższego, zgodnie z art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych postępowanie na realizację zamówienia pn. „Wykonanie dokumentacji projektowych wraz z uzyskaniem decyzji ZRID obejmujących rozbudowę dróg powiatowych nr: 4621P, 4327P, 4634P - z podziałem na trzy części” zostaje unieważnione.
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamówienie publiczne unieważnia się, jeżeli w ramach postępowania o udzielenie tego zamówienia nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.
W postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym, do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 15 czerwca 2026 roku do godziny 10:00 nie wpłynęła
żadna oferta na realizację którejkolwiek z części przedmiotowego zamówienia.
Wobec powyższego, zgodnie z art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych postępowanie na realizację zamówienia pn. „Wykonanie dokumentacji projektowych wraz z uzyskaniem decyzji ZRID obejmujących rozbudowę dróg powiatowych nr: 4621P, 4327P, 4634P - z podziałem na trzy części” zostaje unieważnione.
| 2026-06-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |