Remont nawierzchni DW 590 na odc. Gudniki - Reszel (dł. 2,016 km) od km 23+070 do km 25+086
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00308590
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00308590/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-25 12:51
- Lokalizacja
- Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0e867201-3560-471a-ae3e-ae9d4001630a
- Identyfikator
- 7392974001
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00308590 z dnia 2026-06-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont nawierzchni DW 590 na odc. Gudniki - Reszel (dł. 2,016 km) od km 23+070 do km 25+086
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510751250
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pstrowskiego 28b
1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 10-602
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: marta.szymkiewicz.zdw@gmail.com
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdw.olsztyn.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
samorządowa jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami wojewódzkimi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont nawierzchni DW 590 na odc. Gudniki - Reszel (dł. 2,016 km) od km 23+070 do km 25+0862.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0e867201-3560-471a-ae3e-ae9d4001630a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308590
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038721/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.1.4 Remont nawierzchni DW 590 (wartość szacunkowa zamówienia zawiera wartość zamówień podobnych w kwocie 3 252 035,00 zł)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Art. 305 pkt 1) w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7) Pzp ustawy z dnia 11 września 2019 r. Pzp Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z WR, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy RB, zam. polegającego na powtórzeniu podobnych RB, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w
ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.
Uzasadnienie faktyczne : Przedmiotowe zamówienie stanowi zamówienie podobne, zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7) Pzp do zamówienia podstawowego nr ZDW/RDWK/PN-1/2610/33/2026 prowadz. pod nazwą: „Remont nawierzchni DW 590 na odc. Gudniki – Reszel (dł. 1,409 km) od km 25+086 do km 26+495”.
Wartość szac. zamówienia podobnego została ujęta w wartości szac. zam. podstawowego.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDW/RDWK/WR-2.305.1-214.7-PN-1.33.2026/2610/79/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest:
1) Wykonanie podobnych robót budowlanych dla zadania realizowanego p.n.:
a) Pierwotne zamówienie – „Remont nawierzchni dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Kętrzynie z podziałem na 5 części - CZĘŚĆ NR 1 - Remont nawierzchni DW 590 na odc. Gudniki – Reszel (dł. 1,409 km) od km 25+086 do km 26+495”
b) Zamówienie podobne - „Remont nawierzchni DW 590 na odc. Gudniki - Reszel (dł. 2,016 km) od km 23+070 do km 25+086”
2) Zakres robót odpowiada opisowi przedmiotu zamówienia podobnego i jest zgodny z Opisem Przedmiotu Zamówienia podstawowego.
Wartość szacunkowa zamówienia podobnego została ujęta w wartości szacunkowej zamówienia podstawowego.
3) Wykonawca wykona przedmiot zamówienia zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami prawa oraz Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych - stanowiącą Załącznik nr 2 do zaproszenia.
4) Szczegółowy zakres zamówienia zawiera KOSZTORYS OFERTOWY – Zał. Nr 1 do Zaproszenia.
5) Wykonawca jest zobowiązany wykonać pełny zakres robót, który jest konieczny z punktu widzenia przepisów prawa, wiedzy technicznej i sztuki budowlanej dla uzyskania finalnego efektu określonego przedmiotem zamówienia.
6) Wszelkie materiały rozbiórkowe nie nadające się do powtórnego użycia Wykonawca ma obowiązek wywieźć i zutylizować własnym staraniem i na własny koszt. Wykonawca zutylizuje odpady i przedstawi dokumenty z utylizacji odpadów zgodnie z ustawą o odpadach.
7) Zamawiający informuje, że okres gwarancji wynosi 5 lat, z zastrzeżeniem, że dla oznakowania poziomego okres gwarancji wynosi 12 miesięcy.
8) Zamówienie będzie realizowane zgodnie z prawem polskim, w szczególności z ustawą 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2026 r., poz. 524 ze zm.); ustawą z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (tj. Dz. U. z 2025 r., poz. 1071 ze zm.) i ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2026 r., poz. 793).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (Wykonawca w wyznaczonym terminie nie złożył oferty).| 2026-06-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |