Usługa praktycznego szkolenia lotniczego, na samolotach wielosilnikowych, tłokowych klasy MEP(L) w ramach zintegrowanego(..) Znak sprawy: DZPZ. 283.41.2026.EK

Politechnika Śląska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00308626
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00308626/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-25 12:57
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f8452573-ca3f-4622-87a5-516e1e41c658
Identyfikator
6310200736
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Szkolenie i symulacja w zakresie samolotów, rakiet (pocisków rakietowych) i statków kosmicznychUsługi szkół pilotażu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00308626 z dnia 2026-06-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa praktycznego szkolenia lotniczego, na samolotach wielosilnikowych, tłokowych klasy MEP(L) w ramach zintegrowanego(..) Znak sprawy: DZPZ. 283.41.2026.EK

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Śląska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001637

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Akademicka 2A

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32/237-26-60, 237-13-35

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: DZPZ@polsl.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.polsl.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://polsl.ezamawiajacy.pl/app/login

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa praktycznego szkolenia lotniczego, na samolotach wielosilnikowych, tłokowych klasy MEP(L) w ramach zintegrowanego(..) Znak sprawy: DZPZ. 283.41.2026.EK

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f8452573-ca3f-4622-87a5-516e1e41c658

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308626

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045210/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.17 Usługa praktycznego szkolenia lotniczego, na samolotach wielosilnikowych, tłokowych klasy MEP(L) w ramach zintegrowanego szkolenia lotniczego do licencji pilota liniowego ATPL(A)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00279962

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZPZ.283.41.2026.EK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1163000,00 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 38000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa w wymiarze ogólnym 200 godzin na samolocie wielosilnikowym,
tłokowym klasy MEP(L) w Akademickim Ośrodku Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej (AOSL POLSL) na podstawie
zintegrowanego Programu szkolenia lotniczego do licencji pilota liniowego ATPL(A). Przedmiotowa usługa obejmować
będzie swym zakresem szkolenie praktyczne wraz z naziemnym przygotowaniem do wykonywania lotów.
2. Kody CPV :
80650000-5 – Szkolenie i symulacja w zakresie samolotów, rakiet (pocisków rakietowych) i statków kosmicznych;
80412000-5 – Usługi szkół pilotażu.
3. Termin wykonania zamówienia: do 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy, lub do czasu zrealizowania przedmiotu
zamówienia (wyczerpania ceny umowy), w zależności od tego co nastąpi wcześniej, z zastrzeżeniem §6 ust. 3 pkt 2 lit. c)
Projektowanych Postanowień Umowy

4.5.3.) Główny kod CPV: 80650000-5 - Szkolenie i symulacja w zakresie samolotów, rakiet (pocisków rakietowych) i statków kosmicznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

80412000-5 - Usługi szkół pilotażu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W wyniku przeprowadzonych czynności postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 3) i 7) ustawy, ponieważ wykonawca, uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, a kolejna oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia


Uzasadnienie:
W dniu 24.06.2026 r. Wykonawca Aleksander Kaczorowski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Aleksander Kaczorowski, 02-835 Warszawa, ul. Batystowa 4 lok. 3, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza uchylił się
od zawarcia umowy. W postępowaniu oprócz ww. Wykonawcy została złożona jeszcze jedna oferta, Wykonawcy
ALTIVENA Sp. z o.o., 82-200 Nowa Wieś Malborska, ul. Francuska 36 jednakże jej cena przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, dlatego Zamawiający nie dokonał ponownego badania
i oceny ofert oraz wyboru najkorzystniejszej oferty w związku z art. 263 ustawy.
W związku z powyższym Zamawiający na mocy art. 255 pkt 7) ustawy unieważnia postępowanie uwzględniając przesłankę zawartą w art. 255 pkt 3) ustawy.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 37000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 40000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi