Budowa ogrodu deszczowego w Piaskach
GMINA PIASKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00308708
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00308708/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-25 13:09
- Lokalizacja
- Piaski, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1089cf87-7e9c-45fc-abc8-614394da632e
- Identyfikator
- 6961750389
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00308708 z dnia 2026-06-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ogrodu deszczowego w Piaskach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PIASKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050563
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. 6 Stycznia 1
1.5.2.) Miejscowość: Piaski
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-820
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.7.) Numer telefonu: 65 571 90 30
1.5.8.) Numer faksu: 65 571 90 49
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@piaski-wlkp.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.piaski-wlkp.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_piaski1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa ogrodu deszczowego w Piaskach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1089cf87-7e9c-45fc-abc8-614394da632e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308708
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044546/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Budowa ogrodu deszczowego w Piaskach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Dofinansowanie przyznane w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, Priorytet: Fundusze europejskie dla zielonej Wielkopolski, Działanie: Zwiększanie odporności na zmiany klimatu i klęski żywiołowe2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00203924
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GLS.271.02.2026.IZP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest inwestycja polegająca na budowie ogrodu deszczowego w Piaskach - w ramach zadania przewidziano budowę ogrodu deszczowego (zbiornika retencyjno- infiltracyjnego o nieuszczelnionym dnie) o nieregularnym kształcie o powierzchni do 5.000 m2 i głębokości do 3 m. W ramach zadania zaplanowano również budowę ciągów komunikacyjnych dla ruchu pieszego oraz dla potrzeb obsługi technicznej, budowę odcinków sieci kanalizacji deszczowej wraz z uzbrojeniem, budowę elementów małej architektury, oświetlenia oraz infrastruktury towarzyszącej wraz z zagospodarowaniem terenu.
W ramach inwestycji przewidziano:
- budowę nawierzchni utwardzonej dla ruchu pieszego oraz dla potrzeb obsługi terenu objętego opracowaniem (budowa nawierzchni technicznych dla potrzeb obsługi ogrodu deszczowego),
- niwelację terenu,
- budowę ogrodu deszczowego (zbiornika retencyjno – infiltracyjnego o nieuszczelnionym dnie),
- budowę odcinków sieci kanalizacji deszczowej z niezbędnym uzbrojeniem i armaturą (wylotami do/ze zbiornika, studniami kanalizacyjnymi, klapą zwrotną),
- budowę nowych elementów małej architektury takich jak, ławki, siedziska, kosze na śmieci, platform z drewna itp.,
- budowę oświetlenia funkcjonalnego, w tym montaż 2 szt. lamp solarnych,
- budowę ogrodzenia,
- wykonanie nowych nasadzeń zieleni niskiej i wysokiej oraz zakładanie trawników,
- ukształtowanie terenu,
- oczyszczenie terenu,
- prace rozbiórkowe elementów kolidujących z planowanym zagospodarowaniem terenu,
- gospodarkę istniejącą zielenią,
- budowę na dopływie do ogrodu deszczowego podczyszczalni wód opadowych i roztopowych, separatora ropopochodnych, jeśli przepisy tego wymagają.
Wyżej opisana inwestycja przewidziana jest do realizacji w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Przedmiotem zamówienia jest więc zadanie polegające na: wykonaniu dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii, wszelkich wymaganych prawem decyzji, uzgodnień oraz przygotowaniu materiałów do złożenia wniosku w celu uzyskania decyzji pozwolenia na budowę oraz uzyskaniu innych decyzji administracyjnych niezbędnych do zrealizowania zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Budowa ogrodu deszczowego w Piaskach” oraz wykonaniu robót budowlanych na przedmiotowym zadaniu inwestycyjnym w oparciu o opracowaną dokumentację projektową i odpowiednie przepisy prawa. Dokumentacja musi zostać przygotowana w oparciu o program funkcjonalno-użytkowy, który określa wymagania dotyczące zaprojektowania, realizacji, odbioru i przekazania w użytkowanie wszystkich elementów zadania.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera program funkcjonalno-użytkowy – stanowiący Załącznik nr 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
45247270-3 - Budowa zbiorników
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45232454-9 - Roboty budowlane w zakresie zbiorników wód deszczowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3259500,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3292800,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3259500,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.H.U.”CHOD-DRÓG” Andrzejewski Przemysław
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 696-161-21-44
7.3.3) Ulica: Kwiatowa 11
7.3.4) Miejscowość: Krobia
7.3.5) Kod pocztowy: 63-840
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-19
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3259500,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-11-30| 2026-06-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |