Organizacja kąpielisk strzeżonych na obszarach wodnych w obrębie plaży wschodniej i zachodniej w Ustce w okresie sezonu letniego w 2026 roku
Ośrodek Sportu i Rozwoju Spółka z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00308720
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00308720/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-25 13:10
- Lokalizacja
- Ustka, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c9a1e90f-d4ae-4b26-805f-c3beaccccff6
- Identyfikator
- 8393221072
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00308720 z dnia 2026-06-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Organizacja kąpielisk strzeżonych na obszarach wodnych w obrębie plaży wschodniej i zachodniej w Ustce w okresie sezonu letniego w 2026 roku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Ośrodek Sportu i Rozwoju Spółka z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 388232043
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Grunwaldzka 35
1.5.2.) Miejscowość: Ustka
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-270
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: osir@osir.ustka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.osir.ustka.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c9a1e90f-d4ae-4b26-805f-c3beaccccff61.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Sport i rekreacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Organizacja kąpielisk strzeżonych na obszarach wodnych w obrębie plaży wschodniej i zachodniej w Ustce w okresie sezonu letniego w 2026 roku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c9a1e90f-d4ae-4b26-805f-c3beaccccff6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308720
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00253714
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 642612,26 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest organizacja kąpielisk strzeżonych i zapewnienie bezpieczeństwa osób pływających i kąpiących się, uprawiających sporty lub rekreację na obszarach wodnych w kąpieliskach w obrębie plaży wschodniej i zachodniej w Ustce w okresie sezonu letniego w 2026 roku, zgodnie z przepisami:
1. ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (tj. Dz. U. 2023 r. poz. 714 z późn. zm.);
2. ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (tj. Dz.U. 2024 r. poz. 652);
3. rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 23 stycznia 2012 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących liczby ratowników wodnych zapewniających stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego (tj. Dz.U. z 2022 r. poz. 1981);
4. rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 27 lutego 2012 r. w sprawie wymagań dotyczących wyposażenia wyznaczonych obszarów wodnych w sprzęt ratunkowy i pomocniczy, urządzenia sygnalizacyjne i ostrzegawcze oraz sprzęt medyczny, leki i artykuły sanitarne (tj. Dz.U. z 2022 r. poz. 1607);
5. rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 6 marca 2012 r. w sprawie sposobu oznakowania i zabezpieczenia obszarów wodnych oraz wzorów znaków zakazu, nakazu oraz znaków informacyjnych i flag (tj. Dz.U. z 2022 r. poz. 1979);
6. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży (Dz.U. z 2016 r. poz. 452 z późn. zm.).
Przedmiot zamówienia obejmuje realizację powyższych usług na następujących kąpieliskach:
1. Kąpielisko morskie Ustka Wschód:
a) odcinek 400 m linii brzegowej po stronie wschodniej falochronu, początek licząc od ok. 225 m od falochronu, w okresie 01 lipca – 31 sierpnia 2026 r. w godz. 10.00-18.00, przy czym, skrajne stanowiska ratownicze winny być obsadzone dodatkowym ratownikiem, oraz dyżur na bazie ratowników co najmniej jednego ratownika od godz. 18.00-21.00. Zakres ten obejmuje również dodatkową obsadę ratowniczą w celu zapewnienia obsługi wózka kąpielowego dla osób niepełnosprawnych (minimum 1 ratownik) w godzinach otwarcia kąpieliska.
b) odcinek 100 m linii brzegowej po stronie wschodniej falochronu, początek licząc od ok. 225 m od falochronu wschodniego, w okresach 15 czerwca – 30 czerwca 2026 r. i od 1 września – 15 września 2026 r. w godz. 10.00-18.00,
c) na wskazanym w ppkt. a odcinku – zapewnienie grupy interwencyjnej, składającej się z z co najmniej 2 ratowników, działającą w weekendy w okresie od 16 września do 30 września w godzinach od 10.00 – 18.00.
2. Kąpielisko morskie Ustka Przewłoka – odcinek 100 m linii brzegowej po stronie wschodniej falochronu, początek licząc od ok. 231,2 km wybrzeża (na wschód od zejścia przy Domu Wczasowo – Sanatoryjnym Perła ul. Wczasowa.) w okresie 01 lipca – 31 sierpnia 2026 r. w godz. 10.00-18.00.
3. Kąpielisko morskie Ustka Zachód II – odcinek 200 m linii brzegowej po stronie zachodniej falochronu, początek licząc od ok. 620 m od falochronu zachodniego, w okresie 1 lipca - 31 sierpnia 2026 r. w godz. 10.00-18.00. Zakres ten obejmuje również dodatkową obsadę ratowniczą w celu zapewnienia obsługi wózka kąpielowego dla osób niepełnosprawnych (minimum 1 ratownik) w godzinach otwarcia kąpieliska.
W przypadku lokalizacji na plaży miasteczka plażowego lub innej działalności rekreacyjnej dysponującej własną obsługą ratowniczą, Wykonawca obowiązany jest zorganizować kąpielisko „strzeżone” z pominięciem ww. lokalizacji, natomiast teren pominięty oznaczyć jako „niestrzeżony'' przez służby ratownicze oznakować zgodnie z właściwymi przepisami.
Przy organizacji kąpielisk strzeżonych i zapewnieniu bezpieczeństwa osób pływających i kąpiących się w obrębie plaży wschodniej i zachodniej, należy w szczególności:
1. dokonać we współpracy z policją analizy zagrożeń, w tym miejscu, w których występuje zagrożenie dla bezpieczeństwa osób wykorzystujących obszar wodny do pływania, kąpania się, uprawiania sportu i rekreacji,
2. oznakować i zabezpieczyć tereny, obiekty i urządzenia przeznaczone do pływania, kapania się oraz uprawiania sportu i rekreacji na obszarach wodnych,
3. przygotować miejsca ratownikom w celu zapewnienia stałej obserwacji i kontroli osób kąpiących się, wyposażone w sprzęt, zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 27 lutego 2012 r. w sprawie wymagań dotyczących wyposażenia wyznaczonych obszarów wodnych w sprzęt ratunkowy i pomocniczy, urządzenia sygnalizacyjne i ostrzegawcze oraz sprzęt medyczny, leki i artykuły sanitarne (tj. Dz.U. z 2022 r. poz. 1607);
4. zatrudnić wykwalifikowaną kadrę ratowniczą i starszego sternika motorowodnego zgodnie z właściwymi przepisami,
5. zabezpieczyć ratowników w odpowiedni jednolity i estetyczny ubiór, zgodny z obowiązującymi normami,
6. zapewnić poprzez ratowników stałą kontrolę lustra wody z brzegu i od strony wody,
7. zorganizować punkty pierwszej pomocy przedmedycznej na obu kąpieliskach oraz zatrudnić personel posiadający stosowane uprawnienia do obsługi punktu pierwszej pomocy przedmedycznej na plaży wschodniej i zachodniej,
8. zabezpieczyć i wyposażyć stanowiska ratownicze oraz punkty pierwszej pomocy przedmedycznej w niezbędny sprzęt ratowniczy i medyczny (w tym w opatrunki, artykuły sanitarne), a także zabezpieczyć obsługę punktów pierwszej pomocy przedmedycznej;
9. utrzymywać sprzęt ratunkowy i medyczny w należytym stanie umożliwiającym jego stałe użytkowanie, a w przypadku jego awarii lub zużycia – niezwłocznie uzupełniać brakujący sprzęt,
10. wyraźnie oznaczyć i zabezpieczyć granice kąpielisk, w ramach których oznaczyć strefy dla umiejących pływać oraz dla osób nie umiejących pływać, kąpiących się oraz uprawiających sport lub rekreację na obszarze wodnym,
11. ustawić maszty wyposażone w komplet flag informacyjnych,
12. informować i ostrzegać o warunkach pogodowych oraz innych czynnikach mogących powodować utrudnienie lub zagrożenie dla życia i zdrowia osób przebywających na kąpielisku,
13. zapewnić obsługę informacyjną gabloty Błękitnej Flagi,
14. umieścić w ogólnie dostępnym miejscu, regulaminy dotyczące zasad korzystania z kąpieliska, ograniczeń w korzystaniu z kąpielisk morskich, sposobu powiadamiania o wypadkach wraz ze wskazaniem numerów alarmowych,
15. zabezpieczyć odpowiednie środki łączności umożliwiające utrzymanie bezpośredniej stałej łączności ze służbami ratowniczymi oraz pokrywać koszty ich utrzymania,
16. wyposażyć kąpielisko zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 27 lutego 2012 r. w sprawie wymagań dotyczących wyposażenia wyznaczonych obszarów wodnych w sprzęt ratunkowy i pomocniczy, urządzenia sygnalizacyjne i ostrzegawcze oraz sprzęt medyczny, leki i artykuły sanitarne (tj. Dz.U. z 2022 r. poz. 1607);
17. zabezpieczyć w ciągłej gotowości co najmniej jeden skuter wodny z platformą ratowniczą i wyszkoloną załogą w zakresie ratownictwa skuterowego,
18. zapewnić i wyposażyć co najmniej jedną łódź motorową w sprzęt ABC i aparat tlenowy wraz z wyszkoloną załogą w zakresie ratownictwa oraz dodatkowo zatrudnić do obsługi kąpieliska ratownika wodnego z uprawnieniami płetwonurka,
19. umieścić przy każdym kąpielisku na widocznym miejscu „Regulamin kąpieliska”,
20. pokryć koszty związane z przystosowaniem kontenerów, jako zaplecza socjalnego dla ratowników i innych osób zatrudnionych przez Wykonawcę do obsługi kąpieliska oraz pokryć koszty poniesione w wyniku eksploatacji kontenerów, w tym wszystkich mediów i wynikające z zapisów liczników, kontenery zapewnia Zamawiający,
21. umożliwiać Zamawiającemu dostęp do energii elektrycznej i wody w kontenerach na potrzeby prowadzonych na plaży imprez lub akcji promocyjnych (koszt energii elektrycznej zużytej w związku z ww. pokryje Zamawiający wg wskazań licznika),
22. zawrzeć umowę ubezpieczenia OC na minimum 50 000 tysięcy złotych w zakresie związanym z przedmiotem umowy i utrzymywać w/w ubezpieczenie przez cały okres trwania umowy oraz ubezpieczyć zatrudnionych ratowników od następstw nieszczęśliwych wypadków.
4.5.3.) Główny kod CPV: 75252000-7 - Służby ratownicze
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 721758,90 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 870610,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 721758,90 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Słupskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000825002
7.3.3) Ulica: Szczecińska 99
7.3.4) Miejscowość: Słupsk
7.3.5) Kod pocztowy: 76-200
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 721758,90 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-06-15 do 2026-09-15| 2026-06-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |