Remediacja hałdy odpadów poprzemysłowych położonej przy stawie Kalina w Świętochłowicach
GMINA ŚWIĘTOCHŁOWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00308754
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00308754/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-25 13:18
- Lokalizacja
- Świętochłowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-70d08e4e-634a-44e4-8085-0d447002d232
- Identyfikator
- 6272748738
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00308754 z dnia 2026-06-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remediacja hałdy odpadów poprzemysłowych położonej przy stawie Kalina w Świętochłowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŚWIĘTOCHŁOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255499
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Katowicka 54
1.5.2.) Miejscowość: Świętochłowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-600
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@swietochlowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.swietochlowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12733851.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remediacja hałdy odpadów poprzemysłowych położonej przy stawie Kalina w Świętochłowicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-70d08e4e-634a-44e4-8085-0d447002d232
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308754
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038728/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Remediacja hałdy zanieczyszczeń antropogenicznych położnej po wschodniej stronie stawu Kalina w Świętochłowicach w formule „zaprojektuj i wybuduj”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiot zamówienia objęty jest dofinansowaniem w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet FESL.10 „Fundusze Europejskie na transformację”, Działanie FESL.10.07 „Rekultywacja terenów poprzemysłowych, zdewastowanych, zdegradowanych na cele środowiskowe”.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00146262
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPU.271.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie na rzecz Zamawiającego robót budowlanych oraz usług im towarzyszących, polegających na rekultywacji i remediacji hałdy zanieczyszczeń antropogenicznych położnej po wschodniej stronie stawu Kalina w Świętochłowicach. Przedmiot zamówienia realizowany jest w formule „zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych”.
W ramach projektu przewidziano realizację następujących zadań:
trwałe wyeliminowanie negatywnego oddziaływania zanieczyszczonej hałdy na środowisko,
w szczególności poprzez eliminację emisji zdeponowanych w niej zanieczyszczeń,
doprowadzenie gruntów na terenie hałdy do standardów określonych przepisami prawa,
przywrócenie życia biologicznego i neutralizacja zanieczyszczeń z wykorzystaniem metod biologicznych,
wykonanie rekultywacji przyrodniczej terenu hałdy,
zagospodarowanie docelowe terenu.
Wykonawca w ramach realizacji przedmiotowego zamówienia zobowiązany jest m.in. do:
opracowania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich uzgodnień, warunków i decyzji niezbędnych do rozpoczęcia i zrealizowania robót budowlanych i usług im towarzyszących dla całego zamierzenia (projektu),
wykonania w oparciu o sporządzoną i zaakceptowaną przez Zamawiającego dokumentację projektową robót budowlanych i usług im towarzyszących, mających na celu rekultywację i remediację hałdy zanieczyszczeń antropogenicznych, w tym również uruchomienie życia biologicznego w strukturze hałdy oraz utrzymanie parametrów procesu biologicznego w okresie trwałości projektu i gwarancji,
pełnienia wielobranżowego nadzoru autorskiego nad realizacją robót i usług, w zakresie wynikającym z opracowanej dokumentacji projektowej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112330-7 - Rekultywacja terenu
45262640-9 - Roboty w zakresie poprawy stanu środowiska naturalnego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
90722000-4 - Rekultywacja środowiska
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 25296243,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 25296243,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 25296243,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: REMEA Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5252805579
7.3.3) Ulica: ul. Bonifraterska 17
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 00-203
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Prace ziemne
Podwykonawca nie jest znany na etapie składania ofert
Prace instalacyjne
Podwykonawca nie jest znany na etapie składania ofert
Prace wykończeniowe Podwykonawca nie jest znany na etapie składania ofert
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 25296243,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |