„Dostawa urządzeń na potrzeby realizacji projektu „Cyberbezpieczna Gmina Oleśnica” w Gminie Oleśnica – etap 2”.
Gmina Oleśnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00308897
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00308897/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-25 13:49
- Lokalizacja
- Oleśnica, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-04ed7fb5-efae-4275-9065-a9ef4e493edf
- Identyfikator
- 8661581989
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00308897 z dnia 2026-06-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Dostawa urządzeń na potrzeby realizacji projektu „Cyberbezpieczna Gmina Oleśnica” w Gminie Oleśnica – etap 2”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Oleśnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010458
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Nadstawie 1
1.5.2.) Miejscowość: Oleśnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 28-220
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski
1.5.7.) Numer telefonu: 41-377-40-36
1.5.8.) Numer faksu: 41-377-40-36
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gminaolesnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gminaolesnica.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gminaolesnica1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Dostawa urządzeń na potrzeby realizacji projektu „Cyberbezpieczna Gmina Oleśnica” w Gminie Oleśnica – etap 2”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-04ed7fb5-efae-4275-9065-a9ef4e493edf
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308897
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036875/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Dostawa urządzeń i oprogramowania w ramach realizacji projektu „Cyberbezpieczna Gmina Oleśnica"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie jest realizowana w ramach projektu pt.: „Cyberbezpieczna Gmina Oleśnica” realizowanego w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny samorząd”.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00268849
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IPŚ.II.271.7.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 22416,56 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa do siedziby Zamawiającego 3 sztuk serwerów NAS wraz z 4 sztukami dysków do każdego serwera oraz 3 sztuk przełączników zarządzalnych dla 3 jednostek, tj.: Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnicy, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Oleśnicy oraz Przedszkola Gminnego im. Św. Jana Pawła II w Oleśnicy.
1) Na realizację przedmiotowego zamówienia Zamawiający otrzymał grant nr FERC.02.02-CS.01-001/23/2125/ FERC.02.02-CS.01-001/23/2024 w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe działania 2.2 Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa w związku z realizacją projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23.
2) Wykonawca zobowiązany jest do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, zgodnie z wymaganiami określonymi w Specyfikacji Warunków Zamówienia i postanowieniami wzoru umowy oraz zasadami wiedzy technicznej, zasadami należytej staranności oraz obowiązującymi normami i przepisami.
3) O terminie dostawy Wykonawca zobowiązany jest zawiadomić Zamawiającego co najmniej z 2-dniowym wyprzedzeniem. Dostawa przedmiotu umowy nastąpi w godzinach 7:00-14:00.
4) Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć przedmiot Zamówienia na własny koszt i ryzyko do miejsca wskazanego przez Zamawiającego.
5) Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia przedmiotu zamówienia fabrycznie nowego, nieużywanego, kompletnego, wolnego od wad fizycznych i prawnych.
6) Odbiór dostarczonego przedmiotu zamówienia nastąpi w formie protokołu, po uprzednim stwierdzeniu jego zgodności z warunkami zamówienia.
7) Szczegółowy zakres oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia, określa przedmiotowa specyfikacja warunków zamówienia, w tym opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik Nr 12 do SWZ.
8) Szczegółowe wymagania, dotyczące realizacji przedmiotowego zamówienia określono również w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik Nr 11 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 32420000-3 - Urządzenia sieciowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
48822000-6 - Serwery komputerowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.Ogłoszeniem z dnia 29.05.2026 r. (2026/BZP 00268849/01) Zamawiający - Gmina Oleśnica wszczęła postepowanie prowadzone w trybie podstawowym art. 275 pkt.1 o udzielenie zamówienia pn. „Dostawa urządzeń na potrzeby realizacji projektu „Cyberbezpieczna Gmina Oleśnica” w Gminie Oleśnica – etap 2”. Ogłoszenie o prowadzonym postępowaniu wraz ze Specyfikacją Warunków Zamówienia i załącznikami zostało zamieszczone w dniu 29.05.2026 roku na stronie internetowej Zamawiającego – Platforma zakupowa Gminy Oleśnica. Zamawiający, najpóźniej przed otwarciem ofert, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj.: 29 000,00 zł brutto (słownie złotych: dwadzieścia dziewięć tysięcy 00/100). W wyznaczonym przez Zamawiającego terminie wpłynęły cztery oferty:
Nr oferty Nazwa (firma), albo imię i nazwisko Siedziba wykonawcy Cena oferty [PLN]
1. Dabacom Bartosz Raczyński, ul. Ojcowska 17, 80-146 Gdańsk - 70 442,10 zł
2. Storage IT Sp. z o.o., ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin - 48 331,62 zł
3. Framko 2 spółka jawna, J.Strykowski S.Miazga, ul. Duża 22, 25-013 Kielce - 45 128,03 zł
4. INFOMECH Janusz Mizera, ul. Okulickiego 95, 37-450 Stalowa Wola - 44 400,00 zł
Cena wszystkich złożonych ofert przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia i w chwili obecnej nie może jej zwiększyć do ceny najkorzystniejszej oferty. W związku z wyczerpaniem przesłanek określonych w art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp, Zamawiający uważa za zasadne unieważnienie przedmiotowego postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
| 2026-06-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |