Bankowa obsługa budżetu Powiatu Niżańskiego
Powiat Niżański
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00308942
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00308942/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-25 13:55
- Lokalizacja
- Nisko, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cb3f7342-5b9c-48d1-aa3c-788fa26912f0
- Identyfikator
- 6020121164
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00308942 z dnia 2026-06-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Bankowa obsługa budżetu Powiatu Niżańskiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Niżański
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409198
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. Wolności 2
1.5.2.) Miejscowość: Nisko
1.5.3.) Kod pocztowy: 37-400
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski
1.5.7.) Numer telefonu: 158412700
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gm@powiatnizanski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatnizanski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cb3f7342-5b9c-48d1-aa3c-788fa26912f01.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Bankowa obsługa budżetu Powiatu Niżańskiego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb3f7342-5b9c-48d1-aa3c-788fa26912f0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308942
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037590/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.15 Bankowa obsługa budżetu Powiatu Niżańskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00237723
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GM.272.62.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: wykonywanie bankowej obsługi budżetu Powiatu Niżańskiego oraz niżej wymienionych jednostek organizacyjnych, inspekcji i straży:
1) Starostwo Powiatowe w Nisku
2) Liceum Ogólnokształcące w Nisku
3) Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Nisku
4) Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku
5) Zespół Szkół w Rudniku nad Sanem
6) Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Rudniku nad Sanem
7) Zespół Szkół w Jeżowem
8) Zarząd Dróg Powiatowych w Nisku
9) Powiatowy Urząd Pracy w Nisku
10) Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku
11)Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Nisku
12) Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nisku
13) Branżowe Centrum Umiejętności w Nisku
14) Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne w Ulanowie
Inne jednostki organizacyjne (jednostki budżetowe, fundusze celowe i specjalne, zakłady budżetowe, gospodarstwa pomocnicze), które w trakcie umowy mogą ewentualnie być utworzone przez Powiat Niżański.
Prowadzenie obsługi bankowej polegało będzie na obsłudze na jednakowych warunkach budżetu Powiatu, w/w podległych jednostek organizacyjnych, inspekcji i straży funduszy specjalnych, rachunków pomocniczych obecnych i nowopowstałych jednostek organizacyjnych w trakcie realizacji zamówienia,
w zakresie:
1. bezpłatnego otwarcia i prowadzenia rachunków bieżących, pomocniczych i depozytowych, (oraz rachunków do obsługi pozyskiwanych środków zewnętrznych, w tym z funduszy unijnych zwanych w dalszej części specyfikacji rachunkami),
2.realizacji poleceń przelewów do innych banków w systemie ELIXIR,
3.realizacji poleceń przelewów wewnętrznych (między rachunkami w tym samym banku),
4. przyjmowania wpłat gotówkowych na konta,
5. dokonywanie wypłat gotówkowych,
6. bezpłatne udostępnienie systemu umożliwiającego dokonywanie drogą elektroniczną wyżej wymienionych czynności oraz przeszkolenie pracowników w zakresie:
-składania poleceń przelewów z rachunków własnych na rachunki w bankach krajowych i przelewów wewnętrznych między rachunkami w tym samym banku,
-uzyskiwanie informacji i historii o wszystkich operacjach wykonywanych na rachunku w dniu bieżącym i w dniach poprzednich,
- uzyskiwanie dostępności do wyciągów bankowych na każdy dzień roboczy w całym okresie obowiązywania umowy.
7. bezpłatne udostępnianie czytelnych wyciągów bankowych w formie elektronicznej w następnym dniu roboczym.
Poprzez udostępnianie czytelnych wyciągów bankowych w formie elektronicznej należy rozumieć: udostępnianie najpóźniej dnia następnego od godz. 8.00, Zamawiającemu wyciągów bankowych z rachunków za każdy dzień, w którym dokonano operacji finansowej na rachunku, zawierających: pełną nazwę i numer rachunku, datę wyciągu bankowego (datę księgowania), pełną nazwę posiadacza rachunku, oznaczenie adresata wpłaty, pełny tytuł płatności, datę wpłaty, nr rachunku beneficjenta i zleceniodawcy oraz jego pełną nazwę, kursie jaki był stosowany w przypadku operacji zagranicznych. Wyciągi bankowe będą zawierały wszystkie informacje o płatnościach, jakie zostały umieszczone przez kontrahentów w opisie płatności. Niezgodności dotyczące zapisów w wyciągach bankowych wyjaśnione będą przez Bank nie później niż w ciągu 2 dni roboczych od dnia zgłoszenia.
8. bezpłatne udostępnienie usługi elektronicznego dokonywania przelewów oraz uzyskanie informacji o stanie rachunku,
9. usługę elektronicznego systemu rozliczeń ELIXIR,
10. realizację przelewów w formie papierowej złożonych do godz. 14.00 oraz w systemie ELIXIR w tym samym dniu, a złożone po godzinie 14.00 realizowane będą następnego dnia roboczego,
11. bezpłatne wydawanie przez bank zaświadczeń, opinii, historii prowadzenia rachunków bankowych, sporządzaniu aneksów itp. związanych z obsługą bankową rachunków,
12. zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa systemu
13. oprocentowanie rachunku bieżącego Starostwa i jednostek organizacyjnych,
Bank zapewnia oprocentowanie środków na rachunkach bankowych Zamawiającego (bieżących i pomocniczych) płatnych na każde żądanie. Oprocentowanie będzie obliczone w oparciu o stawkę procentową WIBID 1M (ustaloną w pierwszym dniu każdego miesiąca, na podstawie średniej arytmetycznej stawki WIBID 1M z poprzedniego miesiąca i obowiązującą do ostatniego dnia miesiąca następnego) powiększoną lub pomniejszoną o marżę oferowaną przez Bank w ofercie. Zmiana oprocentowania środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku bieżącym będzie następowała w miesięcznych okresach obrachunkowych.
14. gospodarowanie wolnymi środkami płatniczymi poprzez lokowanie na oprocentowanych lokatach dostępnych w ofercie Banku.
15. „zerowanie” rachunków bankowych zgodnie z dyspozycjami jednostek, polegające na przekazaniu z dniem 31 grudnia każdego roku kwot pozostałych na tych rachunkach na wskazany rachunek bankowy.
16. na wniosek Zamawiającego bank otworzy rachunki VAT dla wszystkich wskazanych rachunków (zgodnie z dyspozycją Zamawiającego),
- otwarcie i prowadzenie rachunku VAT jest wolne od dodatkowych prowizji,
- bank umożliwi Zamawiającemu korzystanie z mechanizmu podzielonej płatności(tzw. „Split Payment”),
4.5.3.) Główny kod CPV: 66110000-4 - Usługi bankowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BNP Paribas Bank Polska S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 010778878
7.3.3) Ulica: Kasprzaka 2
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-211
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Monetia Sp. z o.o. Obsługa gotówkowa
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 0,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-07-01 do 2029-06-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |