DOSTAWA AGREGATÓW PRĄDOTWÓRCZYCH NA POTRZEBY GMINY MIEJSKIEJ OSTRÓDA
GMINA MIEJSKA OSTRÓDA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00309074
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00309074/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-25 14:18
- Lokalizacja
- Ostróda, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-de8e8d46-d3ab-4cfc-ab64-309953bf9992
- Identyfikator
- 7412090654
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00309074 z dnia 2026-06-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
DOSTAWA AGREGATÓW PRĄDOTWÓRCZYCH NA POTRZEBY GMINY MIEJSKIEJ OSTRÓDA
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA OSTRÓDA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743404
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Adama Mickiewicza 24
1.5.2.) Miejscowość: Ostróda
1.5.3.) Kod pocztowy: 14-100
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sara.bialek@um.ostroda.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bipostroda.warmia.mazury.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umostroda.ezamawiajacy.pl/pn/UMOSTRODA/demand/286983/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
DOSTAWA AGREGATÓW PRĄDOTWÓRCZYCH NA POTRZEBY GMINY MIEJSKIEJ OSTRÓDA2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-de8e8d46-d3ab-4cfc-ab64-309953bf9992
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00309074
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025733/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa/montaż agregatu prądotwórczego na potrzeby Urzędu Miejskiego w Ostródzie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-20272.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00228032
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.13.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1: Mobilny agregat prądotwórczy min. 50 KW.a) Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego, mobilnego agregatu prądotwórczego z silnikiem wysokoprężnym, przeznaczonego do pracy w trybie awaryjnym i ciągłym, wraz z przyczepą transportową spełniający normę STAGE V.
b) Opis przedmiotu zamówienia, który określa również minimalne wymagane parametry oferowanego urządzenia- stanowi załącznik nr 4.1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze
4.5.5.) Wartość części: 132520,33 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2: Agregaty prądotwórcze 64 KWa) Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch fabrycznie nowych agregatów prądotwórczych przeznaczonych do pracy na zewnątrz (zabudowanych) i zapewnienia zasilania awaryjnego dla infrastruktury krytycznej, w szczególności stacji uzdatniania wody oraz ujęć wody, wraz z niezbędnym wyposażeniem, transportem, uruchomieniem oraz przeszkoleniem obsługi.
b) Opis przedmiotu zamówienia, który określa również minimalne wymagane parametry oferowanego urządzenia- stanowi załącznik nr 4.1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze
4.5.5.) Wartość części: 89430,89 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 3: Agregat prądotwórczy 280 KWa) Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego agregatu prądotwórczego o wysokiej mocy, przeznaczonego do pracy na zewnątrz (zabudowanego) i zapewnienia zasilania awaryjnego dla infrastruktury krytycznej miasta Ostróda, w tym systemów związanych z bezpieczeństwem, logistyką oraz ochroną ludności, wraz z transportem, uruchomieniem oraz szkoleniem obsługi.
b) Opis przedmiotu zamówienia, który określa również minimalne wymagane parametry oferowanego urządzenia- stanowi załącznik nr 4.1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze
4.5.5.) Wartość części: 146341,46 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 4: Dostawa i montaż agregatu prądotwórczegoa) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie płyty fundamentowej pod agregat, dostawa i montaż agregatu prądotwórczego oraz wykonanie zmiany sposobu zasilania budynku Urzędu Miejskiego w Ostródzie zgodnie z przedmiarem robót (załącznik nr 4 do SWZ), projektem technicznym (załącznik nr 5 do SWZ), projektem zagospodarowania terenu (załącznik nr 6 do SWZ), specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót (załącznik nr 7 do SWZ) oraz wzorem umowy (załącznik nr 3.2 do SWZ).
b) Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie wszelkich prac pomocniczych i towarzyszących niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, w szczególności:
- zabezpieczenie terenu, na którym prowadzone będą roboty (teren budowy);
- obsługę geodezyjną w trakcie realizacji robót;
- geodezyjną dokumentację powykonawczą oraz operat kolaudacyjny;
- uporządkowanie i uprzątnięcie po zakończeniu robót terenu, na którym prowadzone będą roboty oraz sąsiednich posesji zanieczyszczonych w wyniku prowadzonych robót;
- zgromadzenie i przekazanie Zamawiającemu najdalej w dniu odbioru końcowego robót kompletu dokumentów (w 1 kpl.), na który składały się będą: dokumentacja jakości wyrobów, dokumenty zaświadczające o dopuszczeniu do obrotu i stosowania użytych materiałów budowlanych, protokoły odbiorów robót zanikających oraz odbiorów częściowych robót; protokoły rozruchu oraz niezbędne zezwolenia dotyczące urządzeń i instalacji zamontowanych lub wykonanych w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia.
c) Dodatkowe informacje:
- W przypadku, gdy w SWZ zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów i urządzeń, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i urządzeń równoważnych, pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych i eksploatacyjnych nie gorszych od założonych w SWZ.
- W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 uPzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Każdorazowo, gdy wskazana jest w SWZ oraz załącznikach do SWZ norma, ocena techniczna, specyfikacja techniczna i systemy referencji technicznych, o których mowa wyżej, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”.
- wykonawca, który oferuje rozwiązania równoważne do wskazanych norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa wyżej, jest obowiązany wykazać w ofercie (udowodnić), że oferowane przez niego rozwiązania równoważne spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w szczególności poprzez opisanie tych rozwiązań, tj. podanie odpowiednio: normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, który charakteryzuje oferowane rozwiązania równoważne. Informacje te mogą także zostać podane przez Wykonawcę w przedmiotowych środkach dowodowych, wymaganych w toku postępowania.
- część zamówienia, która dotyczy wykonania prac na istniejącej sieci elektroenergetycznej Operatora Systemu Dystrybucyjnego, musi zostać wykonana przez podmiot zgłoszony do Rejestru Kwalifikowanych Wykonawców Energa- Operator S.A., lub który wykaże się pracami wykonanymi i odebranymi na rzecz Energa- Operator S.A.
- w projekcie technicznym w celu zaprojektowania fundamentu przyjęty został jako wzorcowy agregat FOGO FD 80 I-ST- Zamawiający nie wymaga dostarczenia tego urządzenia. Wykonawca musi uwzględnić w cenie oferty:
-- koszt sprawdzenia czy zaprojektowany fundament jest odpowiedni dla proponowanego przez niego agregatu;
-- koszt ewentualnego przeprojektowania fundamentu;
-- wszelkie koszty związane z powyższym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
4.5.5.) Wartość części: 289268,65 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 137750,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 220878,27 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 137750,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GARDEN Piotr Pilarski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7832686100
7.3.3) Ulica: Wójtówka 17a
7.3.4) Miejscowość: Lądek Zdrój
7.3.5) Kod pocztowy: 57-540
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 137750,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił postępowanie w części 2:
„wszystkie złożone (…) oferty podlegały odrzuceniu”.
W wyznaczonym terminie składania ofert w części 2 postępowania zostały złożone oferty:
- GARDEN Piotr Pilarski, Wójtówka 17a, 57-540 Lądek Zdrój;
- Defence Solutions Sp. z o.o., ul. Aleja Piłsudskiego 55, 05-070 Sulejówek;
- Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe RO-POŻ Marzena Rosińska, ul. Hurtowa 7, 14-100 Ostróda;
- KJR SUPPLY Sp. z o.o., ul. Magenta 142, 04-429 Warszawa;
- Energo-Tech Łukasz Dziekoński, ul. Michała Drzymały 12, 14-100 Lubajny.
Wszystkie złożone oferty zostały odrzucone.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił postępowanie w części 3: „(…) oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia: 180 000,00 PLN brutto. W wyznaczonym terminie składania ofert zostało złożonych siedem ofert, jedyna oferta niepodlegająca odrzuceniu: KJR SUPPLY Sp. z o.o., ul. Magenta 142, 04-429 Warszawa z ceną ofertową 298 890,00 PLN brutto, przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć środków na realizację zamówienia do kwoty oferowanej przez Wykonawcę.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 298890,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 298890,00 PLN
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 250920,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 279981,75 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 279981,75 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Energo-Tech Łukasz Dziekoński
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7412152993
7.3.3) Ulica: Michała Drzymały 12
7.3.4) Miejscowość: Lubajny
7.3.5) Kod pocztowy: 14-100
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 279981,75 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |