Wykonanie robót modernizacyjnych i dostosowania do obowiązujących przepisów budynku, przyłączy oraz zagospodarowania działki przy ul. Łąkowej 7 w Otwocku.

Zarząd Mienia m.st. Warszawy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00309191
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00309191/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-25 14:37
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9f0c47f2-d28f-40f5-b3d8-fbfcd2523389
Identyfikator
5252248481
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty w zakresie usuwania glebyInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty malarskie i szklarskieRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneNakładanie powierzchni kryjącychElektryczna aparatura do wyłączania lub ochrony obwodów elektrycznychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychTynkowanieRoboty remontowe i renowacyjneRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty na placu budowySłoneczne moduły fotoelektryczneInstalacje niskiego napięciaRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie stacji przesyłu ciepłaPokrywanie podłóg i ścianIzolacja cieplna

Wykonawcy

1 przyznane

LESTAN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
1 248 120,16 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00309191 z dnia 2026-06-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót modernizacyjnych i dostosowania do obowiązujących przepisów budynku, przyłączy oraz zagospodarowania działki przy ul. Łąkowej 7 w Otwocku.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Mienia m.st. Warszawy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jana Kazimierza 62

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 01-248

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: 0222770349

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: Eburza@zmw.waw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zmw.waw.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zmw-waw.ezamawiajacy.pl/pn/zmw-waw/demand/293909/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie i administrowanie mieniem Miasta Stołecznego Warszawy.

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót modernizacyjnych i dostosowania do obowiązujących przepisów budynku, przyłączy oraz zagospodarowania działki przy ul. Łąkowej 7 w Otwocku.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9f0c47f2-d28f-40f5-b3d8-fbfcd2523389

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00309191

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00064486/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Wykonanie robót modernizacyjnych i dostosowania do obowiązujących przepisów budynku, przyłączy oraz zagospodarowania działki przy ul. Łąkowej 7 w Otwocku.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00266739/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DPP.28.12.2026(TUK.TP)

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1654706,69 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie robót modernizacyjnych i dostosowania do obowiązujących przepisów budynku, przyłączy oraz zagospodarowania działki przy ul. Łąkowej 7 w Otwocku.
1. Celem postępowania jest wyłonienie Wykonawcy, który na podstawie projektów technicznych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, wykona roboty budowlane polegające na wykonaniu robót modernizacyjnych i dostosowania do obowiązujących przepisów budynku, przyłączy oraz zagospodarowania działki przy ul. Łąkowej 7 w Otwocku w celu wyodrębnienia lokali mieszkalnych, w ramach zadania inwestycyjnego „Wykonanie robót modernizacyjnych i dostosowania do obowiązujących przepisów budynku, przyłączy oraz zagospodarowania działki przy ul. Łąkowej 7 w Otwocku” kod zadania: ZMW C/OM/II/P5/49.
2. Zamawiający do postępowania udostępnia Wykonawcy przedmiary robót (Załącznik nr 3 do OPZ). Przedmiary mają charakter pomocniczy i w żaden sposób nie zwalniają Wykonawcy z dokonania prawidłowej wyceny wszystkich robót wskazanych w dokumentacji projektowej i STWiOR.
3. Przedmiotowy budynek będzie użytkowany jako dom jednorodzinny dwulokalowy, wraz z niezbędnymi pomieszczeniami pomocniczymi służącymi realizacji tych funkcji.
4. Zaprojektowany budynek jest obiektem 2,5 kondygnacyjnym w układzie przestrzennym opartym na prostokącie. Budynek posadowiony jest na ławach fundamentowych. Ściany murowane z bloczków gazobetonowych. Przykrycie budynku stanowi dach pokryty blachą.
5. Zamawiający oświadcza, że jest uprawniony do dysponowania nieruchomością zlokalizowaną przy ul. Łąkowej 7 w Otwocku, na działce nr ew. 2/3 z obrębu 27, na cele budowlane.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

31210000-1 - Elektryczna aparatura do wyłączania lub ochrony obwodów elektrycznych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45410000-4 - Tynkowanie

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45113000-2 - Roboty na placu budowy

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45232142-9 - Roboty budowlane w zakresie stacji przesyłu ciepła

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45321000-3 - Izolacja cieplna

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 2

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1248120,16 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1719540 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1248120,16 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: LESTAN Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5213989291

7.3.3) Ulica: Aleja Solidarności 129/131 lok. U11

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-898

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1248120,16 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 179 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane