Zielono-niebieska infrastruktura na terenie miasta Białogard
MIASTO BIAŁOGARD - URZĄD MIASTA BIAŁOGARD
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00310000
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00310000/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-26 10:04
- Lokalizacja
- Białogard, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1103ef28-f813-45e2-a4b5-dcf1e7026c27
- Identyfikator
- 6721001814
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00310000 z dnia 2026-06-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zielono-niebieska infrastruktura na terenie miasta Białogard
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO BIAŁOGARD - URZĄD MIASTA BIAŁOGARD
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920452
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. 1 Maja 18
1.5.2.) Miejscowość: Białogard
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-200
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: 94 35 79 100
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um.zamowienia.publiczne@bialogard.info
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.bialogard.info
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1103ef28-f813-45e2-a4b5-dcf1e7026c271.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zielono-niebieska infrastruktura na terenie miasta Białogard2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1103ef28-f813-45e2-a4b5-dcf1e7026c27
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00310000
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00030414/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Zielono-niebieska infrastruktura na terenie miasta Białogard
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt pn. ”Zielono-niebieska infrastruktura na terenie miasta Białogard, dofinansowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027, realizowany w ramach: Priorytetu 2 Fundusze Europejskie na rzecz zielonego Pomorza Zachodniego, Działanie 2.13 Adaptacja do zmian klimatu (ZIT).2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00271517
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.1.18.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. W ramach zamówienia przewiduje się wykonanie dokumentacji projektowej wraz z wykonaniem na jej podstawie robót budowlanych, w ramach: Priorytetu 2 Fundusze Europejskie na rzecz zielonego Pomorza Zachodniego, Działanie 2.13, Adaptacja do zmian klimatu (ZIT).
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej zawierającej w szczególności:
- wielobranżowy projekt budowlany, projekt techniczny oraz projekty wykonawcze,
- projekt zagospodarowania terenu uwzględniający wytyczne Konserwatora Zabytków dla strefy „K” ochrony krajobrazu,
- Projekt Ochrony Drzew w procesie inwestycyjnym,
- dokumentację geotechniczną oraz operat wodnoprawny (jeżeli wymagany),
- szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
- kosztorys inwestorski oraz przedmiary robót;
2) wykonanie robót budowlanych obejmujących m. in.:
a) działania w zakresie hydrauliki:
- przekierowanie wód deszczowych z kanalizacji deszczowej w ul. Szpitalnej do stawu,
- przebudowa/ likwidacja studni przy stawie,
- przebudowa studni, w której nastąpi włączenie suchej rzeki z powrotem do kanalizacji,
- ręcznie wykoszenie skarp wraz z wygrabieniem oraz utylizacją (zgodnie z ustawą o odpadach),
- mechaniczne odmulenie dna stawu koparką hydrauliczną oraz utylizacja urobku (zgodnie z ustawą o odpadach),
- umocnienie brzegów poprzez wykonanie pojedynczej opaski z kiszki faszynowej,
- umocnienie skarp poprzez stosowanie darniowania pełnego (trawą z rolki),
- obsadzenie zbiornika roślinnością filtrującą,
- wykonanie suchej rzeki jako odpływ ze stawu do kanalizacji deszczowej;
b) działania w zakresie estetyki krajobrazu:
- poprowadzenie ścieżek z nawierzchni mineralnej (przepuszczalnej), ograniczone systemowymi obrzeżami,
- uporządkowanie istniejącej zieleni i cięcia pielęgnacyjne starodrzewu prowadzone przez uprawnionego dendrologa/arborystę,
- wykonanie elementów małej architektury: ławki, kosze, stojaki na rowery, tablice edukacyjne,
c) działania instalacyjne i teletechniczne:
- budowę energooszczędnego systemu oświetlenia parkowego LED (ok. 12–16 słupów),
- budowę instalacji zewnętrznych kamer monitoringu wizyjnego wraz ze skrzynkami technicznymi i dedykowanym przyłączem światłowodowym do Urzędu Miasta.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 8 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W związku ze złożeniem ofert, których ceny przekraczają kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, unieważnia się postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, który stanowi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:… 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej ofertySEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 817950,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1120763,56 PLN
| 2026-06-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |