Przebudowa drogi transportu rolnego w miejscowości Pierzaki.

GMINA ŻYTNO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00310050
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00310050/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-26 10:16
Lokalizacja
Żytno, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-88b9f0a2-04a4-4791-a3cb-cf5b13267962
Identyfikator
7722260228
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty inżynieryjne i budowlane

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD BUDOWLANO-DROGOWY "DUKT" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAWłoszczowa, PL · lot 0
197 049,87 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00310050 z dnia 2026-06-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi transportu rolnego w miejscowości Pierzaki.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻYTNO

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Żytno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398681

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Krótka 4

1.5.2.) Miejscowość: Żytno

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-532

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzadgminy@zytno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zytno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-88b9f0a2-04a4-4791-a3cb-cf5b13267962

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi transportu rolnego w miejscowości Pierzaki.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-88b9f0a2-04a4-4791-a3cb-cf5b13267962

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00310050

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00071627/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa drogi transportu rolnego w miejscowości Pierzaki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00250855

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPI.271.13.2026.SN

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia dotyczy „Przebudowy drogi transportu rolnego w miejscowości Pierzaki”. Zakres robót obejmuje wykonanie między innymi:
a) Roboty przygotowawcze:
- Roboty pomiarowe,
- Mechaniczne karczowanie zagajników,
- Wywożenie karpiny.
b) Wykonanie podbudowy:
- Roboty ziemne koparkami podsiębiernymi wraz z transportem urobku samochodami,
- Profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne,
- Podbudowa z kruszywa łamanego – warstwy dolna i górna,
c) Wykonanie nawierzchni jezdni:
- Oczyszczenie i skropienie emulsją asfaltową podbudowy tłuczniowej,
- Nawierzchnie z mieszanek mineralno bitumicznych (warstwa wiążąca),
- Nawierzchnie z mieszanek mineralno bitumicznych (warstwa ścieralna),
d) Wykonanie pobocza:
- Mechaniczne ścinanie poboczy,
- Podbudowa z kruszywa łamanego – warstwa górna,
e) Wymiana – remont przepustu:
- rozebranie przepustu,
- oczyszczenie rowów z namułu z wyprofilowaniem skarp rowu,
- wykonanie ławy fundamentowej żwirowej,
- wykonanie ścianek czołowych,
- wykonanie przepustu z rur betonowych,
f) Wymiana oznakowania:
- słupek do znaku drogowego z rury stalowej,
- przymocowanie tablicy znaku drogowego.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Dodatkach do SWZ, na który składają się następujące dokumenty: 1. Projekt umowy. 2. Projekt budowlany, 3. Specyfikacja techniczna. 4. Przedmiar robót (do celów poglądowych, ze względu na charakter wynagrodzenia – ryczałtowy, pełni jedynie funkcję informacyjną).

3. Prace uzupełniające wymagane przez Zamawiającego:
1) Wytyczenie geodezyjne inwestycji,
2) Wykonanie dokumentacji odbiorowej zawierającej co najmniej:
a) oryginał pisemnego oświadczenia Kierownika Budowy:
- o wykonaniu robót zgodnie z projektem budowlanym oraz ustawą Prawo budowlane,
- o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu budowy, a także dróg, ulic, sąsiednich nieruchomości,
- o odpowiednim zagospodarowaniu terenów przyległych do budowy umożliwiającym właściwą eksploatację wybudowanego obiektu.
b) zestawienie wbudowanych materiałów,
c) wykaz zmian istotnych (jeżeli miały miejsce) z załącznikiem graficznym, podpisany przez Kierownika Budowy, Inspektora Nadzoru, Projektanta, wraz z dokumentami potwierdzającymi prawidłową legalizację tych zmian,
d) protokoły z badań (jeśli wystąpiły) wykonanych w trakcie realizacji prac budowlanych,
e) potwierdzenie geodezyjne wykonanych ilości robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 197049,87 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 298651,23 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 197049,87 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Budowlano – Drogowy „DUKT” Sp. z o.o. Spółka Komandytowa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9591952026

7.3.3) Ulica: Przedborska 84

7.3.4) Miejscowość: Włoszczowa

7.3.5) Kod pocztowy: 29-100

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 197049,87 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-09-30
2026-06-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane