Wykonanie nawierzchni drogi wewnętrznej w Dalachowie
Gmina Rudniki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00310177
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00310177/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-26 10:47
- Lokalizacja
- Rudniki, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7f283e3c-4610-468b-b5a2-26c5891353f8
- Identyfikator
- 5761495213
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00310177 z dnia 2026-06-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie nawierzchni drogi wewnętrznej w Dalachowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rudniki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398586
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wojska Polskiego 12A
1.5.2.) Miejscowość: Rudniki
1.5.3.) Kod pocztowy: 46-325
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.7.) Numer telefonu: 34 3595072
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@rudniki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rudniki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13086151.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie nawierzchni drogi wewnętrznej w Dalachowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7f283e3c-4610-468b-b5a2-26c5891353f8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00310177
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00020073/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Wykonanie nawierzchni drogi wewnętrznej w Dalachowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00244161
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PRG.271.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 281017,72 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie nawierzchni drogi wewnętrznej w Dalachowie o długości około 1,138km. szerokość jezdni 3,0 z poboczami po każdej stronie 0,5m .
Zadanie obejmuje następujące roboty remontowe:
- częściowe odhumusowanie terenu,
- wykonanie podbudowy zasadniczej z kruszywa (przeprofilowanie istniejącego kruszywa i uzupełnienie ubytków),
- regulacja wysokościowa istniejących studni i wpustów
- wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC11W gr. 4 cm,
- wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11S gr. 4 cm,
- wykonanie poboczy kruszywowych.
Zamawiający nie dopuszcza zastosowania do podbudowy kruszyw pochodzenia osadowego tj. wapieni i dolomitów.
2. Szczegółowy zakres zamówienia – robót ujęty jest w dokumentacji projektowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót i przedmiarze robót, które należy traktować jako materiał pomocniczy – stanowiący załącznik nr 6 do SWZ.
3. Najpóźniej w dniu podpisania umowy wykonawca przedłoży w celach rozliczeniowych:
kosztorys uproszczony opracowany na podstawie przedmiaru robót budowlanych.
4. W przypadku rezygnacji z któregokolwiek elementu uwzględnionego w projekcie budowlanym kwota wynagrodzenia ulegnie zmniejszeniu.
5. Wymienione w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót wyroby budowlane powinny spełniać wymagania wynikające z Polskich Norm przenoszących normy europejskie PN-EN (normy zharmonizowane). Jeżeli jakakolwiek Polska Norma przenosząca normy europejskie nie została wymieniona w tych dokumentach, a ma zastosowanie do wyrobu przewidzianego do wbudowania, obowiązkiem Wykonawcy jest zastosowanie tej normy.
6. Rozliczenie ryczałtowe. Przedmiary robót mają charakter orientacyjny – stanowi jedynie dokument pomocniczy w celu ustalenia ceny ofertowej. Wykonawca sam dokona oceny ostatecznego zakresu w oparciu o dokumentację projektową i zalecaną wizje w terenie.
Przedmiary służą w szczególności do określenia rodzaju i szacunkowych ilości robót objętych zamówieniem oraz zapewnienia porównywalności ofert.
Przedmiary robót mają charakter informacyjny i nie zwalniają wykonawcy obowiązku dokonania własnej analizy dokumentacji projektowej oraz opisu przedmiotu zamówienia. W przypadku rozbieżności pomiędzy przedmiarem robót a pozostałymi elementami dokumentacji zamówienia, wiążące są zapisy opisu przedmiotu zamówienia, w szczególności dokumentacja projektowa.
7. Wymagany przez Zamawiającego minimalny okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi 36 miesięcy licząc od daty podpisania protokołu odbioru końcowego bez uwag. Maksymalny okres wynosi 60 miesiące licząc od daty podpisania protokołu odbioru końcowego bez uwag.
8. Zamawiający wymaga od Wykonawcy nie później niż w dniu podpisania umowy posiadać umowę ubezpieczenia, ustanawiającą ochronę od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej w okresie realizacji zamówienia , z tym zastrzeżeniem, że suma ubezpieczenia nie może być niższa niż kwota brutto zamówienia, o której mowa w § 6 ust2 umowy, a suma gwarancyjna nie może być niższa niż 100% tej kwoty;
16. Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 i 2 oraz 438 ustawy Pzp, określa obowiązek zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.) – tj. następujące czynności: tj.: układanie nawierzchni z mieszanek mineralnych, walcowanie przez cały okres wykonywania tych czynności.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 386552,20 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 796900,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 386552,20 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "REMOST" Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 574 197 69 26
7.3.3) Ulica: ul. Leśna 14
7.3.4) Miejscowość: Olesno
7.3.5) Kod pocztowy: 46-300
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 386552,20 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |