Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Lubawie
Gmina Miejska Lubawa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00310250
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00310250/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-26 11:04
- Lokalizacja
- Lubawa, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2a11450d-f7e8-4313-8339-e2f376101d35
- Identyfikator
- 7441660858
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00310250 z dnia 2026-06-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Lubawie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Lubawa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743479
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rzepnikowskiego 9A
1.5.2.) Miejscowość: Lubawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 14-260
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad-miasta@lubawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://lubawa.bip-wm.pl/public/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://lubawa.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Lubawie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2a11450d-f7e8-4313-8339-e2f376101d35
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00310250
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038074/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa kolumbarium
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00169817
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IGK.271.7.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Lubawie wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w zakresie etapu II. Zakres prac obejmujący etap II zawiera dwie ściany urnowe (nr 3 i nr 4) wraz z wyznaczoną częścią utwardzeń, w tym:
1) budowę ścian urnowych (nr 3 i nr 4) z okładziną z granitu,
2) utwardzenie terenu kostką betonową wykończoną obrzeżem betonowym ok. 52 m2,
3) dostawa i montaż 2 szt. ławek parkowych przenośnych.
2. Szczegółowy zakres prac określony jest w dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicz-nej wykonania i odbioru robót, o których mowa w art. 103 ust. 1 ustawy. Dokumentacja projek-towa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót oraz przedmiar robót (załącznik po-mocniczy), stanowią załącznik nr 9 do SWZ.
3. UWAGA! Zamawiający informuje, że przedmiotem niniejszego zamówienia jest realizacja robót budowlanych opisanych dokumentacją projektową jako Etap II. Etap I został już zrealizowany.
4. Przy realizacji zamówienia należy uwzględnić efekt wizualny oraz funkcjonalność jakimi charak-teryzują się kolumbarium wykonane w ramach Etapu I. Wykonane w ramach zamówienia ko-lumbarium powinno być zgodne z istniejącym kolumbarium pod względem kolorystyki modu-łów, okładzin kamiennych, nawierzchni oraz ławek tak, aby stanowiły one kontynuację istnieją-cych elementów składających się na zrealizowany już Etap I robót – zdjęcia poglądowe załączo-ne na platformie prowadzonego postępowania. Zamawiający zaleca dokonanie wizji lokalnej na terenie cmentarza.
Zastosowane materiały przy realizacji Etapu I: okładzina kolumbarium: granit skandynawski - kolor elewacji: czerwony, kolor płyty nagrobkowej: czarny. Wykonawca przed wykonaniem elewacji przedłoży Zamawiającemu próbki do ostatecznej akceptacji.
5. Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zagospodarowania - we własnym zakresie i na wła-sny
koszt - wszelkiego urobku z robót ziemnych i robót rozbiórkowych (Zamawiający nie wskazuje
miejsca wywozu urobku).
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo rezygnacji z części zakresu robót – maksymalnie do 10% z
kwoty ustalonej w ofercie Wykonawcy. W takiej sytuacji ostateczne wynagrodzenie wykonaw-cy
zostanie pomniejszone zgodnie z przedstawionym przed podpisaniem umowy kosztorysem ofertowym.
7. Zamawiający w dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót określił standardy jakościowe, które odnoszą się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia.
8. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie robót budowlanych o określonej w SWZ jakości. Z tych względów Zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do niej występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla Wykonawców) i takie przypadki wskazania nazw własnych z jednoznaczną informacją, że dane urządzenie/materiał jest tylko przykładowe.
9. Wszędzie tam, gdzie zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca itp.) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w ustawie Prawo Zamówień Publicznych (zwana dalej ustawą), Zamawiający dopuszcza oferowanie sprzętu lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych takich samych lub lepszych niż wymagane przez Zamawiającego w dokumentacjach za-mówienia. Zamawiający informuje, że w takiej sytuacji przedmiotowe zapisy są jedynie przykładowe i stanowią wskazanie dla Wykonawcy jakie cechy powinny posiadać składniki użyte do realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, a także jakościowe (m.in.: wymiary, skład, zastosowany materiał, kolor, odcień, przeznaczenie materiałów i urządzeń, estetyka itp.) jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnio-ne wymagania stawiane przez Zamawiającego. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy), konkretny produkt lub materiały przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na po-ziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.
10. Wszędzie tam, gdzie w opisie przedmiotu zamówienia, dokumentacji technicznej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz w innych dokumentach Zamawiający odniósł się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
11. Ciężar udowodnienia równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy (zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy). Wykonawca w ofercie musi udowodnić, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. W przypadku wątpliwości dotyczących równoważności oferowanych produktów Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia we wskazanym terminie wyjaśnień dotyczących treści oferty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112714-3 - Roboty w zakresie kształtowania cmentarzy
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 288771,13 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 201720,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pro Gres Instal Grzegorz Masłowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 200753213
7.3.4) Miejscowość: Raczki
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Wykonanie prac fundamentowych
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 201720,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |