„Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych – remontu nawierzchni ul. Zacisze w Zawierciu”.
GMINA ZAWIERCIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00310391
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00310391/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-26 11:41
- Lokalizacja
- Zawiercie, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-57b57858-967c-4a7e-8154-ccbd956c1a9e
- Identyfikator
- 6491003978
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00310391 z dnia 2026-06-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych – remontu nawierzchni ul. Zacisze w Zawierciu”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZAWIERCIE
1.3.) Oddział zamawiającego: GMINA ZAWIERCIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258871
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: LEŚNA 2
1.5.2.) Miejscowość: Zawiercie
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-400
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@zawiercie.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zawiercie.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zawiercie.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych – remontu nawierzchni ul. Zacisze w Zawierciu”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-57b57858-967c-4a7e-8154-ccbd956c1a9e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00310391
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056283/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.16 Remont nawierzchni jezdni ul. Zacisze w Zawierciu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00220237
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.31.2026.ED
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 523309,16 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych – remontu nawierzchni ul. Zacisze w Zawierciu”.
2. Dokumentacja projektowa winna obejmować wykonanie:
1) projektu budowlanego (wraz z kompletem załączników, tj.: opiniami, uzgodnieniami (w tym z PGW Wody Polskie), porozumieniami i pozwoleniami oraz informacją dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia), który winien być przedłożony Zamawiającemu w 3 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w 1 egzemplarzu w wersji elektronicznej; plan zagospodarowania terenu ujęty w projekcie należy wykonać w skali 1:500; projekt powinien być opracowany tak, aby umożliwiał otrzymanie potwierdzenia o niewniesieniu sprzeciwu właściwego organu do zgłoszenia robót budowlanych;
2) projektu wykonawczego, który winien być przedłożony Zamawiającemu w 3 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w 1 egzemplarzu w wersji elektronicznej; poza wymogami przyjętymi przy opracowaniu tego typu dokumentacji projektant winien zestawić w formie tabelarycznej:
a) podstawowe dane techniczne projektowanego obiektu takie jak: długość, szerokość, powierzchnia poszczególnych elementów objętych remontem z podaniem materiału, z których zostały zaprojektowane,
b) działki objęte remontem z uwzględnieniem numeru geodezyjnego, karty mapy, obrębu oraz danych właściciela lub władającego gruntem;
3) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), w 1 egzemplarzu w wersji papierowej oraz 1 egzemplarzu w wersji elektronicznej;
4) przedmiaru robót w 1 egzemplarzu w wersji papierowej oraz w 1 egzemplarzu wersji elektronicznej;
5) kosztorysu inwestorskiego w 1 egzemplarzu w wersji papierowej oraz w 1 egzemplarzu wersji elektronicznej;
6) projektu czasowej organizacji ruchu wraz z zatwierdzeniem przez Starostwo Powiatowe w Zawierciu w 1 egzemplarzu w wersji papierowej oraz 1 egzemplarzu wersji elektronicznej;
7) inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
3. Zakres planowanych prac remontowych:
ETAP I
roboty rozbiórkowe istniejącej nawierzchni - frezowanie - 3648,0 m2,
miejscowa wymiana krawężników drogowych – 75 mb,
miejscowa wymiana krawężników najazdowych – 16 mb ,
- wykonanie nawierzchni asfaltowej – warstwa wiążąca KR 3-4 o grubości 4 cm -3648,0 m2,
wykonanie wzmocnienia nawierzchni siatką z włókien szklanych do zbrojenia nawierzchni bitumicznych o przeplatanych węzłach nasączona bitumem – 120 x120 kN/m – 1033,20 m2,
wykonanie nawierzchni asfaltowej - warstwa ścieralna KR 3-4 o gr.4 cm - 3648,0 m2,
zastosowanie taśm asfaltowych do łączenia warstw asfaltowych,
miejscowa wymiana kostki brukowej wraz z podbudową - 192 m2 ,
regulacja studni wraz z wymianą włazów 20 szt.
regulacja wpustów wraz z wymianą 10 szt.
regulacja zasuw wodociągowych – 8,
wykonanie czynności odbiorowych wraz z przygotowaniem dla Zamawiającego kompletu dokumentów, w tym dokumentacji powykonawczej,
odtworzenie istniejącego oznakowania poziomego.
ETAP II (w ramach prawa opcji).
roboty rozbiórkowe istniejącej nawierzchni - frezowanie – 388,80 m2,
miejscowa wymiana krawężników drogowych – 56mb,
miejscowa wymiana krawężników najazdowych – 56 mb ,
wykonanie nawierzchni asfaltowej – warstwa wiążąca KR 3-4 o grubości 4 cm – 388,80 m2,
wykonanie wzmocnienia nawierzchni siatką z włókien szklanych do zbrojenia nawierzchni bitumicznych o przeplatanych węzłach nasączona bitumem – 120 x120 kN/m – 388,80 m2,
wykonanie nawierzchni asfaltowej - warstwa ścieralna KR 3-4 o gr.4 cm - 388,80 m2,
zastosowanie taśm asfaltowych do łączenia warstw asfaltowych,
miejscowa wymiana kostki brukowej wraz z podbudową - 84 m2 ,
regulacja wpustów wraz z wymianą 1 szt.
wykonanie czynności odbiorowych wraz z przygotowaniem dla Zamawiającego kompletu dokumentów, w tym dokumentacji powykonawczej,
odtworzenie istniejącego oznakowania poziomego.
4. Projektowana jezdnia drogowa (asfalt):
Długość odcinka: ok. 560 mb
I etap – 504 mb,
II etap – 56mb (w ramach prawa opcji),
Szerokość drogi: ok. 6,30 m
Powierzchnia: ok. 4036,80 m2
I etap – 3648,0 m2
II etap – 388,80 m2 (w ramach prawa opcji).
Projektowany chodnik: około 276,00 m2
I etap – 192 m2
II etap – 84 m2 (w ramach prawa opcji).
5. Prawo opcji:
Zamawiajacy informuje, iż w ramach zamówienia podstawowego jest realizacja ETAPU I. Natomiast w przedmiotym postępowaniu została przewidziana możliwość skorzystania z prawa opcji, stanowiąca ETAP II.
Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego w rozumieniu art. 441 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych, które polega na zwiększeniu zakresu zamówienia (o zakres określony w Programie Funkcjonalno - Użytkowym jako etap II). Brak złożenia zamówienia objętego opcją nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.
Warunki skorzystania z prawa opcji:
Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji według potrzeb, jeżeli w terminie do 31.07.2026 r. uregulowany zostanie status prawny przedmiotowego odcinka drogi (określonego w Programie Funkcjonalno - Użytkowym jako etap II),
o zamiarze skorzystania z prawa opcji, w określonym zakresie, Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym oświadczeniem - zamówieniem. Brak stosownego zamówienia świadczy o rezygnacji z zamówienia opcjonalnego,
Wykonawcy zobowiązani są do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ oraz w PPU.
6. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony został w Programie funkcjonalno-użytkowym, dalej PFU.
7. Obowiązki Wykonawcy wynikające z realizacji przedmiotu zamówienia zawierają także Projektowane postanowienia umowy (PPU), które zostaną wprowadzone do treści umowy w sprawie zamówienia stanowiącym załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
8. Wykonawca jest zobowiązany udzielić gwarancji na przedmiot umowy na nie mniej niż 3 lata licząc od daty odbioru końcowego robót.
9. Okres rękojmi na przedmiot zamówienia wynosi 5 lat.
10. Obowiązek zatrudnienia na umowę o pracę.
Zamawiający wymaga, aby w ramach realizacji umowy czynności bezpośrednio związane z przedmiotem umowy, tj.: roboty rozbiórkowe i zabezpieczenia, w zakresie nawierzchni jezdni, odwodnienia jezdni, wymiany krawężnika (obowiązek nie dotyczy więc, osób: kierujących budową, robotami, osób wykonujących usługi transportowe, dostawców materiałów, sprzętu, urządzeń, obsługi geodezyjnej, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście roboty na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy).
Wymagania dotyczące sposobu dokumentowania zatrudnienia osób na umowę o pracę, uprawnienia kontrolne Zamawiającego oraz sankcje z tytułu braku zatrudniania osób na umowę o pracę zostały szczegółowo określone w projektowanych postanowieniach umownych stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.
11. Przedmiot zamówienia będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Pzp.
Zamawiający wymaga aby Wykonawca wykonał dokumentację projektową zgodnie ze standardami i obowiązującymi przepisami prawa w zakresie dostępności dla wszystkich użytkowników a w szczególności z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych.
Wykonawca uwzględni w w opracowywanej dokumentacji wymagań osób starszych i niepełnosprawnych - poziomy krawężników na połączeniach ciągów komunikacyjnych nie mogą stwarzać barier w poruszaniu dla osób z dysfunkcjami, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Ze względu na ogr. ilość znaków pozostałe informacje w SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 561129,84 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 873879,12 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 633425,84 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: RG INVEST BUD Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6492327950
7.3.3) Ulica: ul. Kamienna 29A
7.3.4) Miejscowość: Zawiercie
7.3.5) Kod pocztowy: 42-400
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 542541,83 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Wskazana wartość w sekcji VIII "Umowa" w pkt 8.2 "Wartość umowy" -obejmuje podstawowy zakres umowy.Natomiast wartość umowy obejmująca prawo opcji wynosi 633 425,84 zł brutto.
| 2026-06-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |