Remont instalacji elektrycznych i teletechnicznych w budynku LXXII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Grochowskiej 346/348
Urząd m.st. Warszawy Dzielnica Praga-Południe
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00310662
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00310662/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-26 12:44
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e731ddf4-5e5a-4123-aa23-0039e049f7f9
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00310662 z dnia 2026-06-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont instalacji elektrycznych i teletechnicznych w budynku LXXII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Grochowskiej 346/348
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd m.st. Warszawy Dzielnica Praga-Południe
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Grochowska 274
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 03-841
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pragapoludnie.wzp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pragapld.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/279127/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont instalacji elektrycznych i teletechnicznych w budynku LXXII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Grochowskiej 346/3482.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e731ddf4-5e5a-4123-aa23-0039e049f7f9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00310662
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00016483/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Remont instalacji elektrycznych i teletechnicznych w budynku LXXII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Grochowskiej 346/348
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00184156
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UD-VI-ZP/14/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje wymianę okablowania i elementów wyposażenia instalacji elektrycznych, instalacji teletechnicznych, instalacji telefonicznej, instalacji CCTV oraz instalacji systemu oddymiania klatek schodowych. Roboty wykonywane będą w oparciu o:
1) dokumentację techniczną pod nazwą „Wymiana instalacji elektrycznej oraz wydzielenie
architektoniczne stref p. poż w LXXII Liceum Ogólnokształcącego ul. Grochowska 346/348
w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy”, wykonaną przez firmę projektową ELPro,
ul. Łąkocińska 22/15, 03-320 Warszawa.
2) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót.
Pomieszczenia w których prowadzone będą roboty budowlane zlokalizowane są na dwóch kondygnacjach budynku- część B.
W poprzednich etapach realizacji zadania wymieniono wszystkie tablice rozdzielcze zasilania elektrycznego. Wykonano również wymianę instalacji elektrycznych, oświetleniowych i teletechnicznych w części A. W obecnym etapie wymienione zostaną instalacje elektryczne wraz z zmontowaniem nowego oświetlenia, wymienione zostaną gniazdka elektryczne, wykonana będzie nowa sieć LAN, doposażony zostanie system monitoringu, zmontowana sieć systemu sygnalizacji pożaru wyposażona m.in. w czujniki dymu, oświetlenie awaryjne, itp., unowocześniona sieć telefoniczna.
Uwaga: wszystkie instalacje elektryczne wykonywane przewodami bezhalogenowymi.
Zamawiający rezygnuje z montażu systemu DALI - nie należy go uwzględniać w wycenie.
Lampy oświetlenia nie muszą posiadać zasilaczy do systemu DALI.
Zamawiający zleca roboty w następujący sposób:
a) wykonanie wszelkich instalacji i montaż wyposażenia w części B budynku,
b) wykonanie zabudów ppoż. klatek schodowych w części A i B budynku,
c) wykonanie robót budowlanych, towarzyszących.
W zakres zlecanych robót wchodzi w szczególności:
1) oświetlenie podstawowe i awaryjne,
2) oświetlenie ewakuacyjne,
3) gniazda 230V ogólnego przeznaczenia,
4) gniazda 230V sieci komputerowej,
5) ochrona od porażeń i połączenia wyrównawcze,
6) instalacja teletechniczna i telefoniczna,
7) monitoring CCTV,
8) montaż przeciwpożarowych wydzieleń klatek schodowych.
Do robót towarzyszących związanych z remontem instalacji elektrycznych należą w szczególności:
Demontaż i usunięcie wszystkich zbędnych elementów istniejących instalacji.
Wykonanie przejść dla przewodów przez ściany i stropy.
Wykonanie przepustów instalacyjnych przeciwpożarowych w ścianach i stropach o odporności ogniowej tych elementów.
Montaż konstrukcji wsporczych (korytka kablowe).
Wszelkie roboty budowlane związane z robotami elektrycznymi.
Zabezpieczenie pomieszczeń podczas prowadzenia prac, a w szczególności podłóg (folia; tektura falista).
Wyniesienie wyposażenia i mebli z pomieszczeń przed rozpoczęciem prac.
Po zakończeniu robót elektrycznych w pomieszczeniu, remont tynków i malowanie oraz wniesienie i ustawienie wyposażenia.
Każdorazowo po zakończeniu robót (w danym dniu) oczyszczenie i uporządkowanie placu robót z wszelkich pozostałości po robotach.
Po zakończeniu robót, kompleksowe oczyszczenie i umycie podłóg oraz okien i drzwi.
Uwaga: wszystkie pomieszczenia w których wykonywane będą roboty typu: bruzdowanie, wymiana lamp, przebicia, itp. podlegają remontowi i malowaniu.
W salach lekcyjnych i na korytarzach, do wysokości 160 cm lamperie lakierowane.
Wszystkie materiały przed dostarczeniem na plac budowy i montażem, zostaną sprawdzone przez Zamawiającego pod względem spełnienia warunków SWZ oraz zgodności z dostarczonymi Inspektorowi certyfikatami i kartami katalogowymi.
Zamawiający zastrzega, że wszystkie wskazane z nazwy materiały (wyroby) w dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót należy rozumieć, jako określenie wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych. Oznacza to, że w przypadku wskazanych z nazwy materiałów i wyrobów Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów (wyrobów), nie gorszej jakości niż opisane w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. Ciężar udowodnienia, że materiał (wyrób) jest równoważny w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na składającym ofertę (art.101 ust. 5 ustawy Pzp). W takim wypadku Wykonawca musi przedłożyć w ofercie odpowiednie dokumenty opisujące parametry techniczne, wymagane prawem certyfikaty i inne dokumenty dopuszczające dane materiały (wyroby) do użytkowania, oraz pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one rzeczywiście równoważne.
Szczegółowy opis oraz zakres robót określa załącznik nr 9 do SWZ:
a) Opis przedmiotu zamówienia (OPZ);
b) Projekt budowlany
c) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych;
4.5.3.) Główny kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1580000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2249000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1854471,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GT Automatyka Gębusia Tomasz
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5060029180
7.3.3) Ulica: ul. 11 Listopada 7
7.3.4) Miejscowość: Łomianki
7.3.5) Kod pocztowy: 05-092
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1854471,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 56 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |