„Budowa miejskich parków kieszonkowych w Katowicach w formule "zaprojektuj i wybuduj” – Część 1”
ZAKŁAD ZIELENI MIEJSKIEJ W KATOWICACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00310677
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00310677/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-26 12:46
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-39e5c491-ecbb-4362-90e7-837fbdc9fd52
- Identyfikator
- 6340015570
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00310677 z dnia 2026-06-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa miejskich parków kieszonkowych w Katowicach w formule "zaprojektuj i wybuduj” – Część 1”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD ZIELENI MIEJSKIEJ W KATOWICACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003545711
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 138
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-523
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@zzm.katowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zzmkce.bip.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zzm.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa miejskich parków kieszonkowych w Katowicach w formule "zaprojektuj i wybuduj” – Część 1”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-39e5c491-ecbb-4362-90e7-837fbdc9fd52
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00310677
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00106503/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 Budowa miejskich parków kieszonkowych w Katowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00239654
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NZI.261.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1337867,18 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 317130,93 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest „Budowa miejskich parków kieszonkowych w Katowicach w formule „zaprojektuj i wybuduj”- Część 1”
2. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w trzech Lokalizacjach wskazanych w SWZ.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Zadanie Nr 1: sprawdzenie, uzupełnienie i ewentualną korektę dokumentacji projektowych dot. parków kieszonkowych w tym przeniesienie rysunków z mapy zasadniczej na mapę do celów projektowych, zatwierdzenie dokumentacji oraz uzyskanie dokumentu pozwalającego na prowadzenie robót budowlanych w zakresie projektów.
2) Zadanie Nr 2: wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu parków kieszonkowych, w oparciu o kompletną zweryfikowaną i uzupełnioną dokumentację projektową, po uzyskaniu zezwolenia na prowadzenie robót budowlanych (jeśli dotyczy) w trzech lokalizacjach wskazanych w SWZ.
4. Przedmiot umowy zakłada:
1) w ramach Zadania Nr 1 przygotowanie dla każdego parku (Lokalizacji) - na podstawie SWZ oraz w oparciu o dostarczone, opracowane projekty stanowiące Załącznik Nr 1 do SWZ - kompletnych dokumentacji projektowych, zgodnych z wymaganiami obowiązujących przepisów tj. dostosowanie istniejących dokumentacji projektowych do wymagań Prawa Budowlanego (tj. Dz. U. z 2026r. poz. 524) i rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (tj. Dz.U. z 2022 poz. 1679 z późn. zm.) oraz uzyskanie wszystkich wymaganych uzgodnień i pozwoleń,
2) w ramach Zadania Nr 2: wykonanie robót budowlanych dla poszczególnych lokalizacji (parków kieszonkowych) zgodnie z kompletną, zweryfikowaną i uzupełnioną oraz zatwierdzoną przez Wykonawcę dokumentacją projektową po uzyskaniu stosownego pozwolenia.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i wymagania związane z jego wykonaniem odpowiednio dla danej Lokalizacji określa dokumentacja projektowa stanowiąca: Załącznik Nr 1.1. do SWZ – dla Lokalizacji Nr 13; Załącznik Nr 1.2. do SWZ – dla Lokalizacji Nr 8; Załącznik Nr 1.3. do SWZ – dla Lokalizacji Nr 10
4.5.3.) Główny kod CPV: 71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 331291,43 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 440885,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 331291,42 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BOTIKA S.C. Rafał Pieszczoch, Barbara Pieszczoch
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6342731224
7.3.3) Ulica: Solika 7
7.3.4) Miejscowość: Katowice
7.3.5) Kod pocztowy: 40-750
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 331291,42 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-11-058.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |