Dostawa oraz uruchomienie fabrycznie nowego agregatu prądotwórczego dla Urzędu Gminy w Świdnicy w ramach projektu pn. „Cyberbezpieczny Samorząd”

Gmina Świdnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00310696
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00310696/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-26 12:49
Lokalizacja
Świdnica, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ce00630c-98d0-4179-a810-ecfd9f5eb467
Identyfikator
9730000916
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Generatory

Wykonawcy

1 przyznane

MACHTMANN POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGłogów, PL · lot 0
44 900 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00310696 z dnia 2026-06-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa oraz uruchomienie fabrycznie nowego agregatu prądotwórczego dla Urzędu Gminy w Świdnicy w ramach projektu pn. „Cyberbezpieczny Samorząd”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Świdnica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770801

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Długa 38

1.5.2.) Miejscowość: Świdnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-008

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzadsw@swidnica.zgora.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.swidnica.zgora.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_swidnica

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa oraz uruchomienie fabrycznie nowego agregatu prądotwórczego dla Urzędu Gminy w Świdnicy w ramach projektu pn. „Cyberbezpieczny Samorząd”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ce00630c-98d0-4179-a810-ecfd9f5eb467

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00310696

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00030651/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Dostawa oraz uruchomienie fabrycznie nowego agregatu prądotwórczego dla Urzędu Gminy w Świdnicy w ramach projektu pn. „Cyberbezpieczny samorząd”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC). Projekt grantowy pn. „Cyberbezpieczny Samorząd” realizowanego przez Gminę Świdnica pod nazwą: „Cyberbezpieczny Samorząd w Świdnicy”.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00206988

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RG.271.1.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 616200,00 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 55000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa oraz uruchomienie fabrycznie nowego agregatu prądotwórczego dla Urzędu Gminy w Świdnicy w ramach Projektu grantowego pn. „Cyberbezpieczny Samorząd” realizowanego przez Gminę Świdnica pod nazwą: „Cyberbezpieczny Samorząd w Świdnicy”. Zamówienie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej.
2. Szczegółowy zakres zamówienia został zawarty w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowiący załącznik numer 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31120000-3 - Generatory

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 18

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 18

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 14

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 43050,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 117711,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 44900,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Machtmann Polska sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9282096612

7.3.3) Ulica: Dzieci Głogowskich 1

7.3.4) Miejscowość: Głogów

7.3.5) Kod pocztowy: 67-200

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 44900,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 28 dni

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin maksymalny realizacji przedmiotu zamówienia: 4 tygodnie od dnia podpisania umowy (28 dni od dnia podpisania umowy).
2026-06-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy