Sukcesywne dostawy środków czystości dla jednostek obsługiwanych przez Miejskie Biuro Finansów Oświaty m. st. Warszawy.

MIEJSKIE BIURO FINANSÓW OŚWIATY M. ST. WARSZAWY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00310712
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00310712/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-26 12:52
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-57998a29-11b6-4eeb-95f1-95b2ba25b7ac
Identyfikator
5262770380
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Środki czyszcząceŚrodki do czyszczenia podłógŚrodki do czyszczenia ekranówPasty i proszki czyszcząceŚrodki do czyszczenia toaletProdukty do zmywania naczyńŚrodki czyszczące i polerująceMydłoProdukty zapobiegające osiadaniu kurzuPreparaty do odświeżania powietrza w pomieszczeniachDetergenty do zmywarekŚrodki antyseptyczne i dezynfekcyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00310712 z dnia 2026-06-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywne dostawy środków czystości dla jednostek obsługiwanych przez Miejskie Biuro Finansów Oświaty m. st. Warszawy.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKIE BIURO FINANSÓW OŚWIATY M. ST. WARSZAWY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015752866

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Mokotowska 55

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-542

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: 48222774707

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: izurawska@um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mbfo.eduwarszawa.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://mbfo.ezamawiajacy.pl/pn/MBFO/demand/284168/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywne dostawy środków czystości dla jednostek obsługiwanych przez Miejskie Biuro Finansów Oświaty m. st. Warszawy.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-57998a29-11b6-4eeb-95f1-95b2ba25b7ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00310712

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00015448/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Sukcesywne dostawy środków czystości dla jednostek obsługiwanych przez Miejskie Biuro Finansów Oświaty m. st. Warszawy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00231008/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MBFO.OR.4660.12.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 184320,71 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sukcesywne dostawy środków czystości dla jednostek obsługiwanych przez Miejskie Biuro Finansów Oświaty m. st. Warszawy.
1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy środków czystości dla jednostek obsługiwanych przez Miejskie Biuro Finansów Oświaty m. st. Warszaw, zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ (formularz cenowy). Wykaz wszystkich szkół i placówek oświatowych objętych postępowaniem wraz z ich danymi teleadresowymi został opisany w Załączniku nr 2 do SWZ.

2. Wykonawca odpowiedzialny będzie za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia, za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zamówienia, rozumiana jako staranność profesjonalisty w działalności objętej przedmiotem niniejszego zamówienia

3. Zamawiający wymaga, aby produkty dostarczone do szkół oraz placówek oświatowych objętych postępowaniem były:
1) dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz były zgodne z obowiązującymi normami jakościowymi i przepisami prawa,
2) nowe, posiadały oryginalne fabryczne opakowania, wskazujące nazwę producenta i opis produktu w języku polskim oraz były wolne od wad fizycznych i prawnych,
3) jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie przedmiotu zamówienia publicznego, w domyśle, wskazaniu takiemu każdorazowo towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. Zgodnie z art. 99 ust. 5 Pzp Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych i zastosowanie produktów równoważnych na cały asortyment stanowiący przedmiot zamówienia publicznego, tj. produktów innych niż wymienione w SWZ, z zastrzeżeniem, by ich parametry jakościowe były co najmniej takie same jak parametry i cechy produktów wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia publicznego. W przypadku zaoferowania asortymentu równoważnego, Wykonawca jest zobowiązany wykazać, że oferowany przez niego produkt spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. Na potwierdzenie spełniania wymagań, Wykonawca przedłoży na żądanie Zamawiającego specyfikację produktu równoważnego oferowanego przez Wykonawcę, która ma zawierać wyszczególnione cechy charakterystyczne, potwierdzające zgodność oferowanego asortymentu z asortymentem opisanym przez Zamawiającego (skład, wagę, gramaturę itp.).

4. Zamawiający wymaga, aby dostawy odbywały się w zaoferowanym przez Wykonawcę terminie, nie dłuższym niż 5 dni roboczych.

5. Zamawiający wymaga, aby termin przydatności do użycia każdego z produktów dostarczonych w ramach zamówienia wynosił nie mniej niż 12 miesięcy od daty jego dostarczenia Zamawiającemu, w opakowaniach oznakowanych w ustawowo określony sposób – zgodnie z ustawą z dnia 25 lutego 2011 roku o substancjach chemicznych i ich mieszaninach.

6. Podana ilość jest wielkością, jaką Zamawiający zamierza zrealizować w okresie obowiązywania Umowy, zależną od rzeczywistych potrzeb jednostek obsługiwanych. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niewyczerpania części przedmiotu zamówienia tzn. rezygnacji z objętych Umową części zamówienia w zakresie do 30% wartości Umowy, bez żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy z tego tytułu.

7. Zamawiający przewiduje zgodnie z art. 441 ust. 1 Pzp możliwość skorzystania z prawa opcji tzn. dodatkowych dostaw środków czystości, na zasadach i trybie opisanym poniżej:
1) dodatkowe dostawy uzależnione będą wyłącznie od potrzeb i możliwości finansowych jednostek obsługiwanych;
2) dodatkowe dostawy nie przekroczą 20 % wartości zamówienia podstawowego;
3) dodatkowe dostawy w ramach prawa opcji obejmować będą dostawę środków czystości opisanych w Załączniku nr 1 do SWZ;
4) dodatkowe dostawy zrealizowane będą po cenach jednostkowych określonych w umowie;
5) o dodatkowych dostawach (w ramach prawa opcji) jednostki obsługiwane poinformują Wykonawcę nie później niż do dnia 30 listopada 2026 r. (po tej dacie prawo Zamawiającego wygaśnie);
6) Wykonawca nie może żądać realizacji prawa opcji;
7) prawo opcji będzie realizowane na podstawie zapisów zawartych w umowie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39830000-9 - Środki czyszczące

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39831300-9 - Środki do czyszczenia podłóg

39831400-0 - Środki do czyszczenia ekranów

39813000-4 - Pasty i proszki czyszczące

39831600-2 - Środki do czyszczenia toalet

39832000-3 - Produkty do zmywania naczyń

39800000-0 - Środki czyszczące i polerujące

33711900-6 - Mydło

39830000-9 - Środki czyszczące

39833000-0 - Produkty zapobiegające osiadaniu kurzu

39811000-0 - Preparaty do odświeżania powietrza w pomieszczeniach

39831210-1 - Detergenty do zmywarek

33631600-8 - Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu

SEKCJA VI OFERTY

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

2026-06-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy