Remont zniszczonych umocnień koryta pot. Skrzynczana w miejscowości Skrzynka i Ołdrzychowice ul. Polna 8

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00310875
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00310875/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-26 13:29
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d3c6a341-3b35-4215-a046-1668b7abfeea
Identyfikator
5272825616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneBudowa obiektów inżynierii wodnejRoboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT WODNYCH I EKOLOGICZNYCH "EKO - WOD" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŚwidnica, PL · lot 0
1 988 407,39 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00310875 z dnia 2026-06-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont zniszczonych umocnień koryta pot. Skrzynczana w miejscowości Skrzynka i Ołdrzychowice ul. Polna 8

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Chałubińskiego 8

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-613

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: maciej.saganowski@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont zniszczonych umocnień koryta pot. Skrzynczana w miejscowości Skrzynka i Ołdrzychowice ul. Polna 8

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d3c6a341-3b35-4215-a046-1668b7abfeea

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00310875

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00116193/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.201 Remont zniszczonych umocnień koryta pot. Skrzynczana w miejscowości Skrzynka i Ołdrzychowice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00193259

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: V.ROZ.270.2.33.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1889766,59 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotowe zadanie ma na celu wykonanie remontu zniszczonych ubezpieczeń lewego i prawego brzegu oraz dna koryta potoku Skrzynczana w formie murów regulacyjnych, okładzin z bloków kamienia łamanego na sucho oraz betonowych gurtów dennych i okładzin kamiennych luzem na sucho w dnie na terenie miejscowości Skrzynka Nr 30, 62, 11, 46, 58, 2A, 2B, 6, 19, 38, 33, 3, 26 w dz. Nr 290/1 i 291/1 (Wp) oraz w m. Oldrzychowice na wys. ul. Polna 8 dz. Nr 314.
W celu realizacji powyższego zadania projekt przewiduje:
- wycinkę i karczowanie zagajników,
- wycinkę drzew,
- rozbiórkę i odtworzenie elementów zniszczonej zabudowy regulacyjnej,
- wykonanie narzutów dennych w celu stabilizacji dna koryta potoku,
- zapewnienie stałości i trwałości przekroju regulacyjnego,
- zahamowanie degradacji istniejącej zabudowy regulacyjnej oraz erozji brzegów.
Prace realizowane będą odcinkowo w korycie potoku Skrzynczana km 2+650 – 7+450 o łącznej długości około 4800 mb, zawartego w dz. Nr 290/1 i 291/1 (wp), w m. Skrzynka gmina Lądek-Zdrój oraz na dz. Nr 314 (wp), w m. Oldrzychowice gmina Kłodzko będących własnością Skarbu Państwa w trwałym zarządzie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Zarząd Zlewni w Nysie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1988407,39 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2873044,70 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1988407,39 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Wodnych i Ekologicznych „EKO-WOD” Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8841006531

7.3.3) Ulica: ul. Towarowa 12-14

7.3.4) Miejscowość: Świdnica

7.3.5) Kod pocztowy: 58-100

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1988407,39 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 135 dni

2026-06-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane