Dostosowanie wejścia do budynku Starostwa Powiatowego w Parczewie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
POWIAT PARCZEWSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00310992
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00310992/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-26 13:55
- Lokalizacja
- Parczew, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-07e8bd3a-f462-4731-87cd-d2c8f37dfd48
- Identyfikator
- 5391437872
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00310992 z dnia 2026-06-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie wejścia do budynku Starostwa Powiatowego w Parczewie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT PARCZEWSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 030237368
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Warszawska 24
1.5.2.) Miejscowość: Parczew
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-200
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@parczew.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://spparczew.bip.lubelskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://powiatparczewski.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostosowanie wejścia do budynku Starostwa Powiatowego w Parczewie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-07e8bd3a-f462-4731-87cd-d2c8f37dfd48
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00310992
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036676/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Dostosowanie wejścia do budynku Starostwa Powiatowego w Parczewie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00280958
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: AZ-VII.272.17.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest poprawa dostępności budynku Starostwa Powiatowego w Parczewie dla
osób ze szczególnymi potrzebami.
Zakres planowanych prac obejmuje w szczególności:
- remont istniejących schodów zewnętrznych,
- remont istniejącego zadaszenia,
- budowę pochylni dla osób z niepełnosprawnościami,
- wydzielenie wiatrołapu przy wejściu do budynku.
W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie dojść wraz z rozbiórką istniejącego.
Planowane działania mają na celu zapewnienie bezpiecznego i komfortowego dostępu do budynku
wszystkim użytkownikom, bez zmiany dotychczasowego sposobu użytkowania obiektu.
Przedmiot zamówienia szczegółowo opisany jest w zał. nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34953000-2 - Rampy wejściowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowaniaZgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy PZP Zamawiający unieważnia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania
W postępowaniu, w terminie wyznaczonym na składanie ofert wpłynęły cztery oferty z których najniższą cenę zaoferował „ILBUD” Władysław Ilczyna, Lubiczyn 74, 21-211 Dębowa Kłoda. Wykonawca zaoferował wykonanie przedmiotu zamówienia za kwotę 270 557,13 zł. Zamawiający na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy PZP poinformował przed otwarciem ofert wykonawców, że kwota jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 234 893,05 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na zamówienie związku z tym postępowanie zostało unieważnione.
| 2026-06-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |