wykonanie audytów energetycznych budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych na terenie gminy Góra Kalwaria w ramach projektu „Mazowsze bez smogu”
GMINA GÓRA KALWARIA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00310998
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00310998/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-26 13:56
- Lokalizacja
- Góra Kalwaria, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-04f90cf6-597d-46a9-b785-814577347ac4
- Identyfikator
- 1231216723
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00310998 z dnia 2026-06-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
wykonanie audytów energetycznych budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych na terenie gminy Góra Kalwaria w ramach projektu „Mazowsze bez smogu”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GÓRA KALWARIA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013271134
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. 3 Maja 10
1.5.2.) Miejscowość: Góra Kalwaria
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-530
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gorakalwaria.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gorakalwaria.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gorakalwaria1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
wykonanie audytów energetycznych budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych na terenie gminy Góra Kalwaria w ramach projektu „Mazowsze bez smogu”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-04f90cf6-597d-46a9-b785-814577347ac4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00310998
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034265/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Wykonanie audytów energetycznych dla mieszkańców gminy Góra Kalwaria w ramach dofinansowanie "Mazowsze bez smogu".
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Mazowsze bez smogu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej planowanego do realizacji w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza na lata 2021-2027.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00226661
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZAP.271.25.2026.AM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie audytów energetycznych budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych na terenie gminy Góra Kalwaria w ramach projektu „Mazowsze bez smogu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej planowanego do realizacji w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza na lata 2021-2027. Przeprowadzone audyty energetyczne wskażą, jakie działania należy wdrożyć, aby poprawić efektywność energetyczną poszczególnych nieruchomości, co umożliwi skierowanie do ich właścicieli adekwatnych instrumentów wsparcia.
2. Szacowana ilość audytów w trakcie realizacji zamówienia – 50 szt. Podane szacunkowe ilości usług mogą ulec zmniejszeniu lub zwiększeniu. Podane ilości nie stanowią ostatecznego rozmiaru zamówienia, w wyniku czego nie mogą stanowić podstaw do zgłaszania roszczeń z tytułu niezrealizowanych usług albo podstawy do odmowy realizacji usług. Zamawiający nie będzie ponosił ujemnych skutków finansowych spowodowanych zmniejszeniem ilości i wartości usług. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmian ilościowych (zwiększenia lub zmniejszenia) usług. Zamawiający zastrzega, że minimalny poziom realizacji umowy nie będzie mniejszy niż 50% jej maksymalnej wartości przedmiotu zamówienia.
3. Zakres opracowania określony jest w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia
17 marca 2009 r. w sprawie szczegółowego zakresu i form audytu energetycznego oraz części audytu remontowego, wzorów kart audytów oraz algorytmu oceny opłacalności przedsięwzięcia termomodernizacyjnego (Dz. U. z 2009 r. nr 43, poz. 346; Dz. U. z 2015 r. poz. 1606; Dz. U. z 2020 r. poz. 879; Dz. U. z 2022 r. poz. 2816).
4. Audyt energetyczny powinien być przygotowany:
1) w języku polskim i w formie pisemnej;
2) z użyciem oznaczeń graficznych i literowych zgodnych z Polskimi Normami lub z dodatkowymi wyjaśnieniami zawartymi w legendzie audytu;
3) z ponumerowaniem wszystkich stron oraz załączników kolejnymi numerami;
4) oprawiony w okładkę formatu A4.
5. Audyt energetyczny budynku, zgodnie z ww. Rozporządzeniem, obejmuje następujące części:
1) stronę tytułową, sporządzoną zgodnie ze wzorem podanym w tabeli 1 części 1 załącznika nr 1 do ww rozporządzenia;
2) kartę audytu energetycznego budynku, obejmującą dane ogólne budynku, jego parametry energetyczne oraz zestawienie wyników audytu, sporządzonej zgodnie ze wzorem określonym w tabeli 2 części 1 załącznika nr 1 do ww rozporządzenia;
3) wykaz dokumentów i danych źródłowych, z których korzystał audytor, oraz wyszczególnienia wytycznych i uwag inwestora, stanowiących ograniczenia zakresu możliwych ulepszeń, w tym w szczególności określenia wielkości środków własnych inwestora przeznaczonych na pokrycie kosztów przedsięwzięcia termomodernizacyjnego oraz kwoty kredytu możliwego do zaciągnięcia przez inwestora;
4) inwentaryzację techniczno-budowlaną budynku, zawierającej:
a) ogólne dane techniczne, w tym w szczególności opis konstrukcji i technologii, nazwę systemu, niezbędne wskaźniki powierzchniowe i kubaturowe, średnią wysokość kondygnacji, współczynnik kształtu,
b) co najmniej uproszczoną dokumentację techniczną, w tym rzuty poziome z zaznaczeniem układu przerw dylatacyjnych oraz stron świata,
c) opis techniczny podstawowych elementów budynku, w tym w szczególności ścian zewnętrznych, dachu, stropów, ścian piwnic, okien oraz przegród szklanych i przezroczystych, drzwi,
d) charakterystykę energetyczną budynku, dane dotyczące takich parametrów jak ilość mocy cieplnej zamówionej, zapotrzebowanie na ciepło, zużycie energii, wysokość taryf i opłat,
e) charakterystykę systemu grzewczego, w tym w szczególności sprawności składowe systemu grzewczego, typ instalacji, parametry pracy, rodzaje grzejników,
f) charakterystykę węzła cieplnego lub kotłowni znajdującej się w budynku,
g) charakterystykę systemu wentylacji, w tym w szczególności rodzaj i typ wentylacji,
h) charakterystykę instalacji gazowej oraz instalacji przewodów kominowych, w przypadku gdy mają one wpływ na ulepszenie lub przedsięwzięcie termomodernizacyjne,
i) charakterystykę instalacji elektrycznej, w przypadku gdy ma ona wpływ na ulepszenie lub przedsięwzięcie termomodernizacyjne;
5) ocenę stanu technicznego budynku w zakresie istotnym dla wskazania właściwych ulepszeń i przedsięwzięć termomodernizacyjnych;
6) zestawienie wskazanych rodzajów ulepszeń oraz przedsięwzięć wykonanych zgodnie z algorytmem oceny opłacalności i poddanych optymalizacji;
7) dokumentację wykonania kolejnych kroków optymalizacyjnych algorytmu oceny opłacalności przedsięwzięcia termomodernizacyjnego i wyboru optymalnego wariantu przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, wraz z kosztorysami sporządzonymi według metody kalkulacji uproszczonej określonej w przepisach odrębnych;
8) opis technicznego, niezbędnych szkiców i przedmiaru robót optymalnego wariantu przedsięwzięcia termomodernizacyjnego przewidzianego do realizacji;
9) dodatkowo powinien być dołączony dokument podsumowujący audyt energetyczny sporządzany z wykorzystaniem obowiązującego w ramach programu Czyste Powietrze wzoru/formularza oraz generatora GWD. Prawidłowo sporządzone podsumowanie audytu posiada indywidualny numer DPAE.
6. Zamówienie nie podlega podziałowi na części. Wykonawca, podejmując się realizacji, zobowiązuje się do przeprowadzenia wszystkich audytów energetycznych. W ramach projektu, Wykonawca ma obowiązek przestrzegać zasady równości szans i niedyskryminacji, a także zasady równości kobiet i mężczyzn, zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi realizacji zasad równościowych w funduszach unijnych na lata 2021–2027 (https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o funduszach/dokumenty/wytyczne- dotyczace-realizacji-zasad-rownosciowych-w ramach-funduszy-unijnych-na-lata-2021- 2027-1/.Jeżeli w trakcie realizacji umowy zaczną obowiązywać nowe standardy dostępności, Wykonawca zobowiązany jest je stosować.
7. Zasady realizacji zamówienia:
1) Audyty energetyczne będą realizowane na terenie Gminy Góra Kalwaria.
2) Wykonawca zobowiązuje się do pozyskania od podmiotów trzecich wszelkich danych niezbędnych do wykonania audytu energetycznego.
3) Przekazanie audytów nastąpi poprzez podpisanie protokołu odbioru, który stanowi integralną część umowy.
8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, a także opis wymagań Zamawiającego
w stosunku do realizacji przedmiotu zamówienia i jego odbioru określają projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 4 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 71314300-5 - Usługi doradcze w zakresie wydajności energetycznej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 8
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 23000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 73800 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 23000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ELBIP Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 617-222-79-74
7.3.3) Ulica: ul. Sienkiewicza 1a
7.3.4) Miejscowość: Jarocin
7.3.5) Kod pocztowy: 63-200
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 23000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 170 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Umowa obowiązuje przez 170 dni od daty jej zawarcia, jednak nie później niż do dnia 30.11.2026 r.| 2026-06-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |