„Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych cele rekreacyjno – wypoczynkowe
GMINA BARCZEWO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00311017
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00311017/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-26 14:00
- Lokalizacja
- Barczewo, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3b1da7c1-8713-402e-acb3-b318824bb1d6
- Identyfikator
- 7393844890
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00311017 z dnia 2026-06-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych cele rekreacyjno – wypoczynkowe
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BARCZEWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743574
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Ratuszowy 1
1.5.2.) Miejscowość: Barczewo
1.5.3.) Kod pocztowy: 11-010
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@barczewo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://barczewo.bip.net.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
platformazakupowa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych cele rekreacyjno – wypoczynkowe2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3b1da7c1-8713-402e-acb3-b318824bb1d6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00311017
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00017828/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.4 Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych cele rekreacyjno – wypoczynkowe
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00261731
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BI.271.1.12.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i transportu odpadów komunalnych z przekazaniem do właściwej instalacji komunalnej od właścicieli nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne z terenu gminy Barczewo w okresie od 15 czerwca 2026 r. do 31 października 2026 r. oraz od 1 maja 2027 r. do 31 października 2027 r.2.
Usługa odbioru i transportu odpadów komunalnych obejmuje wszystkich właścicieli nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne z terenu gminy Barczewo położonych w granicach administracyjnych gminy Barczewo.
3. Usługa obejmuje:
1) odbieranie odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych) i selektywnie zebranych bezpośrednio od właścicieli nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne z terenu gminy Barczewo zgodnie z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Barczewo;
2) kontrola i raportowanie do Urzędu Miejskiego w Barczewie dopełnienia przez właścicieli nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne z terenu gminy Barczewo obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych zgodnie z art. 6ka ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach;
3) transport i przekazanie do właściwej instalacji komunalnej odpadów komunalnych odebranych bezpośrednio od właścicieli nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne z terenu gminy Barczewo w sposób zgodny z hierarchią postępowania z odpadami określoną w Dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/851 z dnia 30 maja 2018 r. zmieniająca dyrektywę 2008/98/WE w sprawie odpadów, przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do wzoru umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
90511200-4 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 90017,93 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 90017,93 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład usług Komunalnych Sp. Z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7393374510
7.3.3) Ulica: Wojska Polskiego 15
7.3.4) Miejscowość: Barczewo
7.3.5) Kod pocztowy: 11-010
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 90017,93 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-06-15 do 2027-12-31| 2026-06-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |