Dostawa wyposażenia 2 pracowni i warsztatu w Technikum nr 1 w Żorach w ramach projektu pn. „Szkoły z nową energią – zwiększanie jakości kształcenia zawodowego w Żorach”

GMINA MIEJSKA ŻORY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00311071
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00311071/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-26 14:13
Lokalizacja
Żory, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a81827e3-bc5d-4206-a2f6-36354dcc4778
Identyfikator
6511706371
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wyposażenie różneMyszka komputerowaKlawiatury komputeroweKamera internetowaKomputery osobisteProjektoryMonitory dotykowePakiety oprogramowania zarządzającego licencjamiPakiety oprogramowania do tworzenia dokumentówUrządzenia komputeroweSprzęt związany z komputeramiAkcesoria komputeroweFoteleBiurkaStołyMeble biuroweMeble komputeroweMeble szkolneRóżne meble i wyposażenieMeble do przechowywaniaTablice do pisania i tablice magnetyczneKrzesłaRóżne narzędzia ręczneNarzędzia do lutowania na miękko, lutowania na twardo, obróbki powierzchni oraz maszyny i urządzenia do natryskiwania na gorącoNarzędziaNarzędzia ręczneSprzęt dydaktycznyStoły roboczeUrządzenia warsztatoweDźwigi do pojazdów mechanicznychMaszyny do wierceńRęczne narzędzia elektromechaniczneRóżne maszyny czyszcząceUrządzenia klimatyzacyjneZestawy narzędziowePrzyrządy pomiarowePrzyrządy do mierzenia przepływu, poziomu i ciśnienia cieczy i gazówPrzyrządy do pomiaruNarzędzia ręczne z napędem mechanicznymKońcówki wierteł, końcówki śrubokrętów i inne akcesoriaAkcesoria ochronnePneumatyczne narzędzia ręcznePrzyrządy do pojazdów mechanicznychPodnośniki pneumatyczneSprężarkiOscyloskopyŁadowarki do bateriiPrzyrządy do mierzenia wielkości elektrycznychMaszyny i aparatura badawcza i pomiarowaAparatura kontrolna i badawczaRóżne przyrządy do badań lub testowaniaAparatura do wykrywania i analizyŁadowarkiPrzyrządy do badania właściwości fizycznychPomoce dydaktyczneSprzęt elektrotechniczny

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00311071 z dnia 2026-06-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa wyposażenia 2 pracowni i warsztatu w Technikum nr 1 w Żorach w ramach projektu pn. „Szkoły z nową energią – zwiększanie jakości kształcenia zawodowego w Żorach”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA ŻORY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255542

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Wojska Polskiego 25

1.5.2.) Miejscowość: Żory

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-240

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: zp@um.zory.pl

1.5.8.) Numer faksu: zp@um.zory.pl

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.zory.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.zory.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zory.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa wyposażenia 2 pracowni i warsztatu w Technikum nr 1 w Żorach w ramach projektu pn. „Szkoły z nową energią – zwiększanie jakości kształcenia zawodowego w Żorach”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a81827e3-bc5d-4206-a2f6-36354dcc4778

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00311071

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00129974/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.6 Wyposażenie dwóch pracowni i warsztatu w Technikum nr 1 w Żorach w ramach projektu pn. Szkoły z nową energią – zwiększanie jakości kształcenia zawodowego w Żorach”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Przedmiot zamówienia jest współfinasowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji).

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00245043

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.5.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 747136,26 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa wyposażenia 2 pracowni i warsztatu w Technikum nr 1 w Żorach w ramach projektu pn. „Szkoły z nową energią – zwiększanie jakości kształcenia zawodowego w Żorach”
Pracownie T1 w Żorach - wyposażenie w sprzęt komputerowy

4.5.3.) Główny kod CPV: 39290000-1 - Wyposażenie różne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30237410-6 - Myszka komputerowa

30237460-1 - Klawiatury komputerowe

30237240-3 - Kamera internetowa

30213000-5 - Komputery osobiste

38652100-1 - Projektory

30231320-6 - Monitory dotykowe

48218000-9 - Pakiety oprogramowania zarządzającego licencjami

48310000-4 - Pakiety oprogramowania do tworzenia dokumentów

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

30230000-0 - Sprzęt związany z komputerami

30237200-1 - Akcesoria komputerowe

4.5.5.) Wartość części: 200586,90 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa wyposażenia 2 pracowni i warsztatu w Technikum nr 1 w Żorach w ramach projektu pn. „Szkoły z nową energią – zwiększanie jakości kształcenia zawodowego w Żorach”
Pracownie elektromobilności i rys technicznego w T1 w Żorach - wyposażenie meble

4.5.3.) Główny kod CPV: 39290000-1 - Wyposażenie różne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39113100-8 - Fotele

39121100-7 - Biurka

39121200-8 - Stoły

39130000-2 - Meble biurowe

39134000-0 - Meble komputerowe

39160000-1 - Meble szkolne

39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

39173000-5 - Meble do przechowywania

30195900-1 - Tablice do pisania i tablice magnetyczne

39112000-0 - Krzesła

4.5.5.) Wartość części: 55142,28 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa wyposażenia 2 pracowni i warsztatu w Technikum nr 1 w Żorach w ramach projektu pn. „Szkoły z nową energią – zwiększanie jakości kształcenia zawodowego w Żorach”
Pracownie elektromobilności w T1 w Żorach – narzędzia;

4.5.3.) Główny kod CPV: 39290000-1 - Wyposażenie różne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44512000-2 - Różne narzędzia ręczne

42660000-0 - Narzędzia do lutowania na miękko, lutowania na twardo, obróbki powierzchni oraz maszyny i urządzenia do natryskiwania na gorąco

44510000-8 - Narzędzia

4.5.5.) Wartość części: 10456,69 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa wyposażenia 2 pracowni i warsztatu w Technikum nr 1 w Żorach w ramach projektu pn. „Szkoły z nową energią – zwiększanie jakości kształcenia zawodowego w Żorach”
Wyposażenie warsztatu szkolnego w T1 w Żorach – narzędzia, maszyny i urządzenia;

4.5.3.) Główny kod CPV: 39290000-1 - Wyposażenie różne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44511000-5 - Narzędzia ręczne

39162110-9 - Sprzęt dydaktyczny

39151200-7 - Stoły robocze

44512000-2 - Różne narzędzia ręczne

43800000-1 - Urządzenia warsztatowe

42414400-5 - Dźwigi do pojazdów mechanicznych

43132100-8 - Maszyny do wierceń

42652000-1 - Ręczne narzędzia elektromechaniczne

42995000-7 - Różne maszyny czyszczące

39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne

44512940-3 - Zestawy narzędziowe

4.5.5.) Wartość części: 67958,99 PLN

Część 5

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa wyposażenia 2 pracowni i warsztatu w Technikum nr 1 w Żorach w ramach projektu pn. „Szkoły z nową energią – zwiększanie jakości kształcenia zawodowego w Żorach”
Wyposażenie warsztatu szkolnego w T1 w Żorach - narzędzia, przyrządy pomiarowe i wyposażenie ochronne;

4.5.3.) Główny kod CPV: 39290000-1 - Wyposażenie różne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44511000-5 - Narzędzia ręczne

38410000-2 - Przyrządy pomiarowe

38420000-5 - Przyrządy do mierzenia przepływu, poziomu i ciśnienia cieczy i gazów

38300000-8 - Przyrządy do pomiaru

43830000-0 - Narzędzia ręczne z napędem mechanicznym

42652000-1 - Ręczne narzędzia elektromechaniczne

44512000-2 - Różne narzędzia ręczne

44512900-1 - Końcówki wierteł, końcówki śrubokrętów i inne akcesoria

18143000-3 - Akcesoria ochronne

44510000-8 - Narzędzia

4.5.5.) Wartość części: 25025,45 PLN

Część 6

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa wyposażenia 2 pracowni i warsztatu w Technikum nr 1 w Żorach w ramach projektu pn. „Szkoły z nową energią – zwiększanie jakości kształcenia zawodowego w Żorach”
Wyposażenie warsztatu szkolnego w T1 w Żorach – narzędzia pneumatyczne, urządzenia warsztatowe i aparatura diagnostyczna;

4.5.3.) Główny kod CPV: 39290000-1 - Wyposażenie różne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42651000-4 - Pneumatyczne narzędzia ręczne

38548000-8 - Przyrządy do pojazdów mechanicznych

42413300-7 - Podnośniki pneumatyczne

42123000-7 - Sprężarki

38342000-4 - Oscyloskopy

31158100-9 - Ładowarki do baterii

44511000-5 - Narzędzia ręczne

4.5.5.) Wartość części: 59897,55 PLN

Część 7

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa wyposażenia 2 pracowni i warsztatu w Technikum nr 1 w Żorach w ramach projektu pn. „Szkoły z nową energią – zwiększanie jakości kształcenia zawodowego w Żorach”
Wyposażenie pracowni elektromobilności w T1 w Żorach – aparatura kontrolno- pomiarowa i sprzęt dydaktyczny.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39290000-1 - Wyposażenie różne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39162110-9 - Sprzęt dydaktyczny

38341300-0 - Przyrządy do mierzenia wielkości elektrycznych

38300000-8 - Przyrządy do pomiaru

38342000-4 - Oscyloskopy

38540000-2 - Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa

38500000-0 - Aparatura kontrolna i badawcza

38900000-4 - Różne przyrządy do badań lub testowania

38430000-8 - Aparatura do wykrywania i analizy

31158000-8 - Ładowarki

38400000-9 - Przyrządy do badania właściwości fizycznych

44511000-5 - Narzędzia ręczne

4.5.5.) Wartość części: 76399,83 PLN

Część 8

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa wyposażenia 2 pracowni i warsztatu w Technikum nr 1 w Żorach w ramach projektu pn. „Szkoły z nową energią – zwiększanie jakości kształcenia zawodowego w Żorach”
Wyposażenie pracowni elektromobilności w T1 w Żorach – specjalistyczne stanowiska dydaktyczne.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39290000-1 - Wyposażenie różne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

38430000-8 - Aparatura do wykrywania i analizy

31730000-2 - Sprzęt elektrotechniczny

4.5.5.) Wartość części: 251668,57 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 4 ustawy pzp unieważniono postępowanie o udzielenie zamówienia w zakresie części 1 zamówienia, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. Po przeanalizowaniu własnych możliwości finansowych Zamawiający podał w dniu otwarcia ofert, że kwota jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i którą zabezpieczono w budżecie na realizację zamówienia wynosi 246 721,89 zł brutto. W przedmiotowym postępowaniu oferta z najniższą ceną po odrzuceniu oferty Web-Profit M. Kuźlik wynosi 259 996,00 zł brutto. Jest to oferta firmy PWH WIP. Wartość tej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie znajduje uzasadnienia, z punktu widzenia celowości i gospodarności wydatkowania środków, do pokrycia zobowiązania w ww. kwocie. Zamawiający dokonał analizy możliwości zwiększenia środków finansowych do ceny oferty z najniższą ceną. Analiza ta uwzględniała w szczególności:
− aktualny plan finansowy jednostki,
− zabezpieczone środki budżetowe.
W wyniku powyższej analizy stwierdzono, że w chwili obecnej, Zamawiający nie ma obiektywnej możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do wartości oferty z najniższą ceną tj. PWH WIP M. Szczepanik-Grzywocz w wysokości 259 996,00 zł brutto.
Wobec braku możliwości zwiększenia kwoty, o której mowa w art. 255 pkt 3 ustawy pzp, do poziomu ceny kolejnej oferty, zaistniały przesłanki do unieważnienia postępowania.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 259996,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 259996,00 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy pzp unieważniono postępowanie w zakresie części nr 2, ponieważ postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy pzp unieważniono postępowanie w zakresie części nr 3, ponieważ postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 4 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy pzp unieważniono postępowanie w zakresie części nr 4, ponieważ postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

Część 5

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy pzp unieważniono postępowanie w zakresie części nr 5, ponieważ postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 5)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

Część 6

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 6)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy pzp unieważniono postępowanie w zakresie części nr 6, ponieważ postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 6)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

Część 7

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 7)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy pzp unieważniono postępowanie w zakresie części nr 7, ponieważ postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 7)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

Część 8

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 8)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy pzp unieważniono postępowanie w zakresie części nr 8, ponieważ postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 8)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Uzasadnienie unieważnienia części 2,3,4,5,6,7 i 8 zamówienia. Zamawiający w treści SWZ, w p. 12 „Opis sposobu przygotowania oferty”, zawarł postanowienia dotyczące obowiązku wskazania producenta i modelu oferowanego asortymentu oraz obowiązku przedłożenia kart katalogowych potwierdzających spełnianie parametrów określonych w SWZ. W treści SWZ wskazano m.in., że „Parametry produktu powinny być możliwe do zweryfikowania na dostępnej stronie internetowej, a w przypadku braku możliwości weryfikacji na stronie internetowej do oferty należy dołączyć karty katalogowe od producenta, potwierdzające że produkt spełnia wszystkie parametry określone w SWZ (…)”. Po udostępnieniu ofert Wykonawca Merazet S.A. zgłosił zastrzeżenia do ofert złożonych w zakresie cz. nr 7 i 8 postępowania, wskazując, że wykonawcy nie przedłożyli kart katalogowych, pomimo wynikającego–zdaniem Wykonawcy–obowiązku określonego w SWZ. W ocenie Wykonawcy brak kart katalogowych skutkuje niezgodnością ofert z warunkami zamówienia oraz brakiem możliwości wezwania wykonawców do ich uzupełnienia. Po analizie treści SWZ oraz zgłoszonych zastrzeżeń Zamawiający stwierdził, iż postanowienia SWZ dotyczące obowiązku identyfikacji producenta i modelu oferowanego asortymentu oraz obowiązku przedłożenia kart katalogowych zostały sformułowane w sposób niejednoznaczny i mogły prowadzić do odmiennego rozumienia wymagań przez wykonawców w zakresie cz. nr 2–8 postępowania Zamiarem Zamawiającego było odniesienie wskazanych wymagań wyłącznie do cz. nr 1 pn. „Pracownie T1 w Żorach - wyposażenie w sprzęt komputerowy”, jednak literalne brzmienie postanowień SWZ mogło zostać odczytane jako odnoszące się również do pozostałych części zamówienia. W konsekwencji wykonawcy mogli przygotowania oferty według odmiennych założeń co do zakresu wymaganych dokumentów oraz sposobu identyfikacji oferowanego asortymentu. Część wykonawców mogła uznać, iż obowiązek przedłożenia kart katalogowych dotyczy wszystkich części zamówienia, podczas gdy inni mogli przyjąć, że wymaganie to odnosi się wyłącznie do cz. nr 1 postępowania Powyższa niejednoznaczność miała bezpośredni wpływ na sposób przygotowania ofert i doprowadziła do sytuacji, w której oferty złożone w postępowania nie są porównywalne według jednolitych zasad wynikających z SWZ. Postępowanie zostało obarczone wadą niemożliwą do usunięcia w rozu- mieniu art. 255 p. 6 upzp, polegającą na niejednoznacznym sformułowaniu postanowień SWZ dotyczących obowiązku przedłożenia kart katalogowych oraz identyfikacji producenta i modelu oferowanego asortymentu w zakresie cz. nr 2-8 postępow. Wada ta ma charakter nieusuwalny na obecnym et. postęp., ponieważ jej usunięcie wymagałoby dokonania zmiany treści warunków zamówienia po upływie terminu składania ofert albo wezwania wykonawców do uzupełnienia elementów stanowiących treść ofert, co prowadziłoby do naruszenia zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców, o których mowa w art. 16 upzp. Na obecnym et. postęp. nie jest możliwe usunięcie wskazanej wady bez naruszenia zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców, ponieważ prowadziłoby to do niedopuszczalnej zmiany treści warunków zamówienia po upływie terminu składania ofert oraz mogłoby mieć wpływ na sposób przygotowania ofert przez wykonawców. Nie jest również możliwe wezwanie wykonawców do złożenia kart katalogowych w trybie uzupełnienia dokumentów, ponieważ prowadziłoby to do niedopuszczalnej modyfikacji treści ofert. Wada postęp. ma charakter istotny i nieusuwalny, gdyż dotyczy treści SWZ oraz sposobu przygotowania ofert przez wykonawców, a dalsze prowadzenie postęp. prowadziłoby do wyboru oferty w warunkach naruszenia zasad określonych w art. 16 upzp. W konsekwencji mogłoby dojść do zawarcia umowy podlegającej unieważnieniu w trybie art. 457 u. 1 p.1 upzp, przy czym zgodnie z art. 459 u. 1 upzp Prezes UZP może wystąpić do sądu o unieważnienie takiej umowy. Wobec tego cz. 2,3,4,5,6, 7 i 8 unieważniono zgodnie z art. 255 pkt 6 upzp
2026-06-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy