Modernizacja budynku dawnej szkoły podstawowej w m. Koźla celem utworzenia placówki integracji międzypokoleniowej w Gminie Świdnica.
Gmina Świdnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00518320
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00518320/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-09-26 14:00
- Lokalizacja
- Świdnica, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1b7680a8-39f0-11ef-b37c-4e696a6d8c25
- Identyfikator
- 9730000916
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00518320 z dnia 2024-09-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja budynku dawnej szkoły podstawowej w m. Koźla celem utworzenia placówki integracji międzypokoleniowej w Gminie Świdnica.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Świdnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770801
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Długa 38
1.5.2.) Miejscowość: Świdnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 66-008
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzadsw@swidnica.zgora.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.swidnica.zgora.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_swidnica1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja budynku dawnej szkoły podstawowej w m. Koźla celem utworzenia placówki integracji międzypokoleniowej w Gminie Świdnica.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1b7680a8-39f0-11ef-b37c-4e696a6d8c25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00518320
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00030925/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Modernizacja budynku dawnej Szkoły podstawowej w m. Koźla celem utworzenia placówki integracji międzypokoleniowej w Gmina Świdnica.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00402569
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RG.271.7.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 4594168,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę (oraz innych koniecznych do jej uzyskania decyzji, dokumentów) i na jej podstawie wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Modernizacja budynku dawnej szkoły podstawowej w m. Koźla celem utworzenia placówki integracji międzypokoleniowej w Gminie Świdnica”, w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Inwestycja jest zlokalizowana we wsi Koźla, na terenie województwa lubuskiego. Zakresem opracowania objęta jest działka ewidencyjne nr 439.
Budynek dawnej szkoły w Koźli wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków. W ramach nowego zadania, polegającego na rewitalizacja dawnej szkoły podstawowej w Koźli na cele placówki integracji międzypokoleniowej, konieczne jest uzgodnienie projektowanych rozwiązań z Powiatowym Konserwatorem Zabytków (PKZ).
Celem rewitalizacji budynku jest jego przystosowanie do pełnienia nowych funkcji społecznych i kulturalnych, w szczególności w zakresie stworzenia przestrzeni przyjaznej osobom ze szczególnymi potrzebami, w tym seniorom i osobom z niepełnosprawnościami.
Zakres zamówienia obejmuje:
1) sporządzenie szczegółowej inwentaryzacji architektoniczno-budowlanej i branżowej budynków objętych zakresem opracowania;
2) sporządzenie ekspertyzy technicznej dotyczącej stanu technicznego elementów konstrukcyjnych obiektów oraz występujących w obiekcie rozwiązań ogólnobudowlanych, w tym w zakresie rozwiązań izolacyjnych (przeciwwilgociowych i termicznych);
3) uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień, pozwoleń oraz ewentualnych odstępstw od przepisów oraz materiałów wymaganych do projektowania i zatwierdzenia projektu (jak m.in. pozwolenie Powiatowego Konserwatora Zabytków (PKZ) na prowadzenie badań przy zabytku, kwerenda archiwalna, badania geologiczne, odstępstwa Wojewódzkiego Komendanta PSP, Sanepid, pozwolenie wodno-prawne, warunki przyłączenia, uzgodnienia projektów przyłączy, decyzje zezwalające na przebudowę zjazdu, usunięcie zieleni itp.);
4) opracowanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, w tym: wielobranżowy projekt budowlany wraz z uzyskaniem wymaganych ostatecznych decyzji, (jak m.in. pozwolenie PKZ na prowadzenie robót budowlanych przy zabytku, uzyskanie pozwolenia na budowę, uzgodnienia projektów zjazdów oraz czasowej organizacji ruchu itp.), projekt techniczny, projekty wykonawcze, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych;
5) kompletne i kompleksowe roboty budowlane wykonane w oparciu o dokumentację projektową wraz z zagospodarowaniem terenu oraz stosowną infrastrukturą techniczną, w tym: organizacja placu budowy (na podstawie projektu organizacji terenu budowy), prace ogólnobudowlane i aranżacyjne (w zakresie aneksów kuchennych i pomieszczeń higieniczno-sanitarnych), zagospodarowanie terenu, tablica informacyjna i pamiątkowa (związane ze źródłem dofinansowania), przeprowadzenie wszystkich niezbędnych odbiorów, badań, prób szczelności, prób rozruchowych sporządzenie dokumentacji powykonawczej;
6) pozwolenie na użytkowanie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w Programie Funkcjonalno – Użytkowym dotyczącym rewitalizacji dawnej szkoły podstawowej w Koźli na cele placówki integracji międzypokoleniowej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71540000-5 - Usługi zarządzania budową
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
39100000-3 - Meble
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4891710,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5702511,36 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4891710,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GK Investbud sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9292073185
7.3.3) Ulica: Zjednoczenia 102/5a
7.3.4) Miejscowość: Zielona Góra
7.3.5) Kod pocztowy: 65-120
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Podwykonawcy wskazani w ofercie:
1. GK Investbud Gerard Nogajczyk - roboty budowlane;
2. GK Investbud Krzysztof Rzechowski - roboty budowlane;
3. MW Systemy Grzewcze Sp. z o.o. - roboty sanitarne;
4. EL-Tech Jarosław Górski - roboty elektryczne.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4891710,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 22 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Termin realizacji przedmiotu zamówienia: 22 miesiące od dnia podpisania umowy, w tym:- Etap I – prace projektowe: dokumentacja projektowa wraz z uzyskaniem wymaganych ostatecznych decyzji, (mi. pozwolenie PKZ na prowadzenie robót budowlanych przy zabytku, uzyskanie pozwolenia na budowę itd.): termin wykonania etapu I – 9 miesięcy od dnia podpisania umowy;
- Etap II – roboty budowlane (także przy realizacji prawa opcji): termin wykonania etapu II - 13 miesięcy od dnia zakończenia etapu I.
| 2024-09-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |