Dzierżawa analizatorów laboratoryjnych wraz z dostawą odczynników, testów, materiałów eksploatacyjnych i artykułów laboratoryjnych dla ZOZ w Łowiczu

ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W ŁOWICZU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00311327
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00311327/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-26 16:00
Lokalizacja
Łowicz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-74edf483-94fa-4553-9100-ebbac04a77bb
Identyfikator
8341456538
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Analizatory krwiOdczynniki laboratoryjneSystemy diagnostyczneOdczynniki do badania krwiMateriały medyczneZestawy diagnostyczneWyroby diagnostyczneJednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologicznePipety i akcesoria laboratoryjneKońcówki pipetLaboratoryjne wyroby szklaneProdukty z tworzyw sztucznychAnalizatory testów immunologicznychOdczynniki do klasyfikacji grupy krwi

Wykonawcy

5 przyznanych

RADIOMETER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
178 990 PLN
MARIUSZ BORKOWSKISośnicowice, PL · lot 1
47 410 PLN
'MEDLAB-PRODUCTS' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRaszyn, PL · lot 2
49 610 PLN
MARIUSZ BORKOWSKISośnicowice, PL · lot 3
224 825,3 PLN
DIAHEM AG, DIAGNOSTIC PRODUCTSBülach, CH · lot 4
308 036 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00311327 z dnia 2026-06-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dzierżawa analizatorów laboratoryjnych wraz z dostawą odczynników, testów, materiałów eksploatacyjnych i artykułów laboratoryjnych dla ZOZ w Łowiczu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W ŁOWICZU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750079660

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Ułańska 28

1.5.2.) Miejscowość: Łowicz

1.5.3.) Kod pocztowy: 99-400

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.5.7.) Numer telefonu: 46 837 56 11 wew. 281

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zoz.pol.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zoz.pol.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-74edf483-94fa-4553-9100-ebbac04a77bb

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dzierżawa analizatorów laboratoryjnych wraz z dostawą odczynników, testów, materiałów eksploatacyjnych i artykułów laboratoryjnych dla ZOZ w Łowiczu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-74edf483-94fa-4553-9100-ebbac04a77bb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00311327

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00084105/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dzierżawa analizatorów, dostawy odczynników, testów i materiałów eksploatacyjnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00246445

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ADT.261.13.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 822138,40 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dzierżawa 2 analizatorów do badań równowagi kwasowo-zasadowej i parametrów krytycznych wraz z dostawą odczynników i materiałów eksploatacyjnych dla 21 600 badań na okres 12 miesięcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38434520-7 - Analizatory krwi

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

33124110-9 - Systemy diagnostyczne

33696200-7 - Odczynniki do badania krwi

33140000-3 - Materiały medyczne

4.5.5.) Wartość części: 178990,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa szybkich testów kasetkowych do oznaczeń patogenów, antygenów i innych czynników na okres 24 miesięcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33141625-7 - Zestawy diagnostyczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

33124130-5 - Wyroby diagnostyczne

33124110-9 - Systemy diagnostyczne

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.5.5.) Wartość części: 54142,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa medycznych artykułów laboratoryjnych na okres 24 miesięcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33140000-3 - Materiały medyczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

33141000-0 - Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczne

38437000-7 - Pipety i akcesoria laboratoryjne

38437110-1 - Końcówki pipet

33793000-5 - Laboratoryjne wyroby szklane

19520000-7 - Produkty z tworzyw sztucznych

33141625-7 - Zestawy diagnostyczne

4.5.5.) Wartość części: 52400,00 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dzierżawa 2 analizatorów immunochemicznych wraz z dostawą odczynników i materiałów eksploatacyjnych do wykonywania badań w zakresie immunochemii, immunohemostazy i serologii chorób zakaźnych na okres 9 miesięcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38434580-5 - Analizatory testów immunologicznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

33696200-7 - Odczynniki do badania krwi

33124110-9 - Systemy diagnostyczne

33124130-5 - Wyroby diagnostyczne

33140000-3 - Materiały medyczne

4.5.5.) Wartość części: 226885,20 PLN

Część 5

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa niezbędnych odczynników i kart wraz z dzierżawą analizatora immunohematologicznego oraz systemu back-up kompatybilnych do posiadanego przez Zamawiającego sprzętu DiaMed na okres 2 lat

4.5.3.) Główny kod CPV: 33696100-6 - Odczynniki do klasyfikacji grupy krwi

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

33696200-7 - Odczynniki do badania krwi

38434520-7 - Analizatory krwi

33124110-9 - Systemy diagnostyczne

33124130-5 - Wyroby diagnostyczne

33140000-3 - Materiały medyczne

4.5.5.) Wartość części: 309721,20 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 197957,70 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 215019,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 197957,70 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: RADIOMETER SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 526-272-36-18

7.3.3) Ulica: AL. JEROZOLIMSKIE 181A

7.3.4) Miejscowość: WARSZAWA

7.3.5) Kod pocztowy: 02-222

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 178990,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 51222,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 51222,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 51222,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe BOR-POL Mariusz Borkowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6310206880

7.3.3) Ulica: Ul. Przemysłowa 6

7.3.4) Miejscowość: Sośnicowice

7.3.5) Kod pocztowy: 44-153

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 47410,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 53709,30 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 53709,30 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 53709,30 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Medlab-Products Sp z . o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5220003055

7.3.3) Ulica: ul. Gałczyńskiego 8

7.3.4) Miejscowość: Raszyn

7.3.5) Kod pocztowy: 05-090

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 49610,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 243216,33 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 243216,33 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 243216,33 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe BOR-POL Mariusz Borkowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6310206880

7.3.3) Ulica: Ul. Przemysłowa 6

7.3.4) Miejscowość: Sośnicowice

7.3.5) Kod pocztowy: 44-153

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 224825,30 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące

Część 5

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 5)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 1

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 339983,88 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 339983,88 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 339983,88 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 5)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DiaHem AG Diagnostic Products

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5262960910

7.3.3) Ulica: Schlosserstrasse 4

7.3.4) Miejscowość: Bülach

7.3.5) Kod pocztowy: CH-8180

7.3.7.) Kraj: Szwajcaria

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 5)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 308036,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

2026-06-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy