Remont nawierzchni dachu budynku Szkoły Podstawowej nr 8 im. Bolesława Chrobrego w Żarach
Szkoła Podstawowa nr 8
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00311359
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00311359/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-26 17:27
- Lokalizacja
- Żary, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a2fe1073-75c8-4d80-b4d9-3726cea27206
- Identyfikator
- 9281207363
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00311359 z dnia 2026-06-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont nawierzchni dachu budynku Szkoły Podstawowej nr 8 im. Bolesława Chrobrego w Żarach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa nr 8
1.3.) Oddział zamawiającego: im. Bolesława Chrobrego w Żarach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970527880
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Partyzantów 9
1.5.2.) Miejscowość: Żary
1.5.3.) Kod pocztowy: 68-200
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 68 3636723
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@sp8.zary.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sp8.zary.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a2fe1073-75c8-4d80-b4d9-3726cea272061.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont nawierzchni dachu budynku Szkoły Podstawowej nr 8 im. Bolesława Chrobrego w Żarach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a2fe1073-75c8-4d80-b4d9-3726cea27206
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00311359
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00215489/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Remont pokrycia dachu szkoły SP8 w Żarach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00250945
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SP.8.S.211.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 323210,75 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie nawierzchni dachu pokrytego papą wraz z robotami towarzyszącymi budynku Szkoły Podstawowej nr 8 im. Bolesława Chrobrego w Żarach.
2. Szacunkowa powierzchnia dachów ~2100 m2.
3. Zakres robót obejmuje remont nawierzchni dachu z papy wraz z obróbkami blacharskimi.
4. Rodzaj wykonywanych prac :
- Roboty rozbiórkowe.
- Roboty blacharskie
- Roboty dekarskie.
- Demontaż i montaż odgromienia.
5. Przedmiot zamówienia nie jest podzielony na części
6. Inwestycja zlokalizowana jest w miejscowości Żary, gmina Żary miasto, powiat żarski, działka numer 446/2, obręb 0002 Żary, jednostka ewidencyjna 081102_1 Żary miasto. Powierzchnia działki 1,5152 ha.
7. Budynek na którym będą prowadzone prace znajduje się na terenie strefy krajobrazowej zespołu urbanistyczno – krajobrazowego miasta Żary wpisanego do rejestru zabytków pod nr 71 decyzją wojewódzkiego konserwatora zabytków z 7 listopada 1957 r. oraz pod numerem 2170 decyzją wojewódzkiego konserwatora zabytków z 31 stycznia 1975 r.
8. Roboty będące przedmiotem zamówienia prowadzone będą na czynnym obiekcie, w obecności pracowników zamawiającego oraz dzieci uczęszczających do szkoły, za wyjątkiem lipca i sierpnia 2026 r. Wykonawca ma obowiązek uwzględnić przedmiotowy fakt planując prowadzenie robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia.
9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja techniczna.
10. Pozostałe warunki realizacji zamówienia regulują zapisy projektu umowy, która stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45214210-5 - Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowych
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45261320-3 - Kładzenie rynien
45312310-3 - Ochrona odgromowa
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 342499,05 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 442656,23 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 342499,05 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Grażyna Husar- Zakowicz Zakład Ogólnobudowlany
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 970045106
7.3.3) Ulica: ul. Jęczmienna 3
7.3.4) Miejscowość: Żary
7.3.5) Kod pocztowy: 66-200
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 342499,05 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |