Wykonanie, dostawa i montaż dwunastu wiat przystankowych

Gmina Bytów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00311360
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00311360/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-26 17:28
Lokalizacja
Bytów, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-71a43dd8-cf37-4b3b-8f82-8b73506e9473
Identyfikator
8421000639
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wiaty autobusoweRoboty budowlane w zakresie wiat na przystankach autobusowych

Wykonawcy

1 przyznane

SOPEL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLIPNIKI, PL · lot 0
224 352 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00311360 z dnia 2026-06-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Wykonanie, dostawa i montaż dwunastu wiat przystankowych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bytów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979499

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 1 Maja 15

1.5.2.) Miejscowość: Bytów

1.5.3.) Kod pocztowy: 77-100

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.7.) Numer telefonu: 598222011

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@bytow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.bytow.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-71a43dd8-cf37-4b3b-8f82-8b73506e9473

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie, dostawa i montaż dwunastu wiat przystankowych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-71a43dd8-cf37-4b3b-8f82-8b73506e9473

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00311360

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040972/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.7 Dostawa i montaż dwunastu wiat przystankowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272773

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BRZ.271.16.2026.AZ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 242520,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie, dostawa i montaż dwunastu nowych, uprzednio nieużywanych, pełnowartościowych, niepowystawowych i nieekspozycyjnych wiat przystankowych z płaskim szklanym dachem. Przedmiot zamówienia należy dostarczyć na adres wskazany przez Zamawiającego na terenie miasta Bytów (województwo pomorskie).
Specyfikacja wiat przystankowych:
1) Wymiary jedenastu z wiat: szerokość min. 4,00 m, wysokość 2,5 m(±0,10 m), głębokość min. 1,7 m. Jedna wiata o wymiarach: szerokość 3,00 m, wysokość 2,5m(±0,10 m), głębokość min. 1,7 m.
2) Konstrukcja wiaty: stalowa ze szklanym wypełnieniem ściany tylnej oraz ze szklanym dachem bez ścian bocznych.
3) Rama nośna wykonana z profili stalowych prostokątnych ocynkowanych zabezpieczona dodatkowo malowaniem proszkowym.
4) Tylna ściana wypełniona szkłem hartowanym o grubości min. 6 mm z nadrukiem bezpieczeństwa z dodatkowym mocowaniem w połowie wysokości szyby. Dach ze szkła hartowanego matowego o grubości co najmniej 8 mm.
5) Wiaty należy wyposażyć w:
a) ławki w stalowej ramie kotwiczonej do posadzki lub konstrukcji wiaty z siedziskiem umiejscowionym asymetrycznie w ok. 2/3 szerokości wiaty obok gabloty zgodnie z załączonym rysunkiem. Siedzisko ławki wykonane z drewna zabezpieczonego na odziaływanie warunków atmosferycznych,
b) pojemniki na śmieci konstrukcji stalowej,
c) znaki D-15 – małe, zamontowane w miejscu widocznym dla użytkowników drogi,
d) gablotę na rozkład jazdy,
e) tablicę z nazwą przystanku umieszczoną od frontu wiaty.
Posadowienie wiat do podłoża przy pomocy fundamentów betonowych.
Wiaty należy wykonać wg załączonego rysunku poglądowego, który stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. Projekt wiat przystankowych wymaga akceptacji Zamawiającego. Kolorystyka zostanie wskazana na etapie uzgadniania projektu wiat.
Dostarczony przedmiot zamówienia powinien spełniać wszelkie wymagania techniczne i jakościowe określone przez Zamawiającego, normy bezpieczeństwa i normy w zakresie wykonawstwa, montażu i remontów konstrukcji spawanych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 44212321-5 - Wiaty autobusowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45213315-4 - Roboty budowlane w zakresie wiat na przystankach autobusowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 224352,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 298410,30 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 224352,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SOPEL sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5543032455

7.3.3) Ulica: Akacjowa

7.3.4) Miejscowość: Lipniki

7.3.5) Kod pocztowy: 86-005

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 224352,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

2026-06-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy