Pozyskiwanie w imieniu Centrum Edukacji Artystycznej autorskich praw majątkowych oraz reprodukcji cyfrowych różnego rodzaju utworów na potrzeby wydawnictwa Ars Longa

Centrum Edukacji Artystycznej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00311439
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00311439/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-27 13:26
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-89426887-cd69-404e-8a7a-bfc04d3e30c2
Identyfikator
5251003814
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi doradztwa w zakresie patentów i praw autorskichUsługi doradztwa w zakresie praw autorskichUsługi publikacji

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00311439 z dnia 2026-06-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Pozyskiwanie w imieniu Centrum Edukacji Artystycznej autorskich praw majątkowych oraz reprodukcji cyfrowych różnego rodzaju utworów na potrzeby wydawnictwa Ars Longa

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Centrum Edukacji Artystycznej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 010600070

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mikołaja Kopernika 36/40

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-924

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: (22) 42-10-621

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@cea.art.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://cea-art.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-89426887-cd69-404e-8a7a-bfc04d3e30c2

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Pozyskiwanie w imieniu Centrum Edukacji Artystycznej autorskich praw majątkowych oraz reprodukcji cyfrowych różnego rodzaju utworów na potrzeby wydawnictwa Ars Longa

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-89426887-cd69-404e-8a7a-bfc04d3e30c2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00311439

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00002824/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Pozyskiwanie w imieniu Centrum Edukacji Artystycznej autorskich praw majątkowych oraz reprodukcji cyfrowych różnego rodzaju utworów na potrzeby wydawnictwa Ars Longa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00276414

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: AG.261.1.2026.KM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 350000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi obejmującej pozyskiwanie w imieniu Centrum Edukacji Artystycznej autorskich praw majątkowych oraz reprodukcji cyfrowych różnego rodzaju utworów na potrzeby zaplanowanego do wydania wydawnictwa „Ars Longa - Przemiany sztuki od Harmonii w czerwieni do Supermarket Lady” tom 4, autorstwa Beaty Lewińskiej i Marii Płażewskiej. Publikacja stanowi kontynuację serii bezpłatnych podręczników artystycznych wydawanych przez CEA i przeznaczona jest dla uczniów oraz nauczycieli liceów szkół plastycznych.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 6 do specyfikacji warunków zamówienia.
3. Kody CPV: 79120000-1 usługi doradcze w zakresie patentów i praw autorskich, 79121000-8 usługi doradztwa w zakresie praw autorskich, 79970000-4 usługi wydawnicze.
4. Termin i sposób płatności - Zamawiający dopuszcza możliwość fakturowania częściowego w systemie miesięcznym, po zakończeniu każdego z miesięcy realizacji umowy, na podstawie potwierdzonego obustronnie protokołem zdawczo - odbiorczym stanu realizacji umowy oraz na podstawie poprawnie wystawionych faktur, w terminie do 30 dni od daty każdorazowego otrzymania prawidłowo wystawionej faktury.
5. Podwykonawcy:
a) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w ofercie części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy i podania przez wykonawcę nazw firm podwykonawców.
b) Zamawiający żąda, aby przed przystąpieniem do wykonania zamówienia Wykonawca, o ile są już znane, podał nazwy albo imiona i nazwiska oraz dane kontaktowe podwykonawców i osób do kontaktu z nimi, zaangażowanych w realizowaną usługę. Wykonawca zawiadamia Zamawiającego o wszelkich zmianach danych, o których mowa w zdaniu pierwszym, w trakcie realizacji zamówienia, a także przekazuje informacje na temat nowych podwykonawców, którym w późniejszym okresie zamierza powierzyć realizację usługi.
c) Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 79120000-1 - Usługi doradztwa w zakresie patentów i praw autorskich

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

79121000-8 - Usługi doradztwa w zakresie praw autorskich

79970000-4 - Usługi publikacji

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Poprzez publikację w dniu 05.06.2026 roku w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o zamówieniu nr 2026/BZP 00276414, Zamawiający wszczął postępowanie w trybie podstawowym – wariant I.
Zgodnie z dyspozycją zawartą w art. 222 ust. 4 w/ ustawy, przed otwarciem ofert Zamawiający upublicznił informację o wysokości środków, jakie może przeznaczyć na realizację przedmiotu zamówienia, tj. kwotę w wysokości 523.000,00 złotych brutto.
Do upływu terminu składania ofert tj. do dnia 16.06.2026 roku nie została złożona żadna oferta.
Mając powyższe na uwadze, Zamawiający postanowił dokonać unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt. 1) w/w ustawy.
2026-06-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi