Remont nawierzchni dróg powiatowych nr 2724P (obręb Uścięcice) i 2734P (obręb Pakosław)
Powiat Nowotomyski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00311538
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00311538/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-29 06:57
- Lokalizacja
- Nowy Tomyśl, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9ba18d4d-5dce-4969-8752-fa7d40922362
- Identyfikator
- 7881917876
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00311538 z dnia 2026-06-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont nawierzchni dróg powiatowych nr 2724P (obręb Uścięcice) i 2734P (obręb Pakosław)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Nowotomyski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631276937
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Poznańska 33
1.5.2.) Miejscowość: Nowy Tomyśl
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-300
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.7.) Numer telefonu: +48614426700
1.5.8.) Numer faksu: +48614423589
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiatnowotomyski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatnowotomyski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13130181.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont nawierzchni dróg powiatowych nr 2724P (obręb Uścięcice) i 2734P (obręb Pakosław)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9ba18d4d-5dce-4969-8752-fa7d40922362
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00311538
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00047659/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Remonty nawierzchni dróg powiatowych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00254513
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.17.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont nawierzchni dróg powiatowych polegający na wykonaniu nowej nakładki z mieszanki mineralno-bitumicznej.
W zakres zadania wchodzi:
A) wykonanie nowej nakładki z mieszanki mineralno – bitumicznej AC 11W – KR 3-4 – do 3 cm i AC 11S – KR 3-4 – 4 cm na niżej wymienionych odcinkach:
• droga powiatowa nr 2724P Wojnowice - Kozłowo - Uścięcice – km 3+385 ÷ 4+390 – 1 005 mb.
5 295 m2 – mieszanki mineralno – bitumicznej,
gmina Opalenica, obręb Uścięcice
działki 640/1 i 218
• droga powiatowa nr 2734P Brody – Pakosław – km 0+112 ÷ 1+630 – 1 518 mb.
7 395 m2 – mieszanki mineralno – bitumicznej,
gmina Lwówek, obręb Pakosław
działka 433
oraz
B) wykonanie nowej nakładki z mieszanki mineralno – bitumicznej AC 11S – KR 3-4 – 5 cm na niżej wymienionych odcinkach:
• droga powiatowa nr 2724P Wojnowice - Kozłowo - Uścięcice – km 4+390 ÷ 4+830 – 440 mb.
2 915 m2 – mieszanki mineralno – bitumicznej,
gmina Opalenica, obręb Uścięcice
działki 640/1 i 218
• droga powiatowa nr 2734P Brody – Pakosław w m. Pakosław – km 0+000 ÷ 0+112 - 112 mb.
694 m2 – mieszanki mineralno – bitumicznej,
gmina Lwówek, obręb Pakosław.
działki 403 i 433
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m.in:
1) Zabezpieczenie robót zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu.
2) Cięcie asfaltu w miejscach połączeń – ok. 320 m2.
3) Frezowanie istniejącej nawierzchni – ok. 4 660 m2.
4) Oczyszczenie istniejącej nawierzchni bitumicznej – ok. 7 000 m2.
5) Skropienie emulsją asfaltową 0,8 kg/m2 – 23,30 Mg.
6) Wykonanie warstwy wyrównawczej AC 11W – KR 3-4, gr. do 3 cm – ok. 12 690 m2.
7) Wykonanie warstwy wyrównawczej AC 11S – KR 3-4, gr. 4 cm – ok. 12 690 m2.
8) Wykonanie warstwy wyrównawczej AC 11S – KR 3-4, gr. do 5 cm – ok. 3 609 m2
9) Ścinanie poboczy mechanicznie – ok. 1 620 m2
10) Profilowanie i uzupełnienie poboczy kruszywem łamanym do 8 cm po zagęszczeniu – ok. 2 800 m2 .
11) Wszystkie roboty, które są konieczne do prawidłowego wykonania przez Wykonawcę robót ujętych w opisie przedmiotu zamówienia, w tym prace pomocnicze, tymczasowe i towarzyszące, nie uwzględnione przez Zamawiającego.
12) Uporządkowanie terenu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają:
- PPU (projektowanie postanowienia umowy) - załącznik nr 6 do SWZ,
- szczegółowe specyfikacje techniczne (SST)– załącznik nr 7 do SWZ,
- przedmiary robót– załącznik nr 8 do SWZ,
- przekroje poprzeczne – załącznik nr 9 do SWZ,
Zamawiający wymaga by przedmiot zamówienia był objęty minimum 60 miesięcznym okresem gwarancji. Zamawiający wymaga by przedmiot zamówienia był objęty minimum 60 miesięcznym okresem rękojmi. W przypadku wydłużenia okresu gwarancji (kryterium oceny ofert) jednoczesnemu wydłużeniu ulega okres rękojmi
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1481459,11 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1811837,05 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1481459,11 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: Regon: 631206279
7.3.3) Ulica: Powstańców Wlkp. 75
7.3.4) Miejscowość: Szamotuły
7.3.5) Kod pocztowy: 64-500
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1481459,11 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |