Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie Gminy Horodło
Gmina Horodło
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00311599
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00311599/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-29 08:09
- Lokalizacja
- Horodło, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-40262aef-af12-4029-9833-ccbbfc04af5f
- Identyfikator
- 9191754096
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00311599 z dnia 2026-06-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie Gminy Horodło
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Horodło
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950368799
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jurydyka 1
1.5.2.) Miejscowość: Horodło
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-523
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.7.) Numer telefonu: 846515402
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@horodlo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.horodlo.biuletyn.net
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://horodlo.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie Gminy Horodło2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-40262aef-af12-4029-9833-ccbbfc04af5f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00311599
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00030564/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie Gminy Horodło
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00228673
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SE.271.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 414557,27 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie Gminy Horodło”. Zakres prac objętych zamówieniem obejmuje w szczególności:
1) dostawę i wymianę 261 kompletów opraw oświetlenia ulicznego typu LED, składających się z oprawy oświetleniowej wyposażonej w przewód przyłączeniowy 2x1,5 mm² oraz sterownika w standardzie Zhaga Book 18, wyprodukowanych na terenie Unii Europejskiej lub dopuszczonych do użycia na terenie Unii Europejskiej, zgodnie z wymaganiami określonymi w dokumentacji technicznej oraz minimalnymi parametrami określonymi w Załączniku nr 9 do SWZ ;
2) dobór opraw oświetleniowych oraz ich rozsyłu światłości powinien uwzględniać warunki sytuacyjne instalacji, w szczególności: kategorię drogi, wysokość montażu (wysokość słupów), odległość opraw od jezdni, rozstaw słupów/opraw oraz geometrię i układ oświetlanej drogi;
3) Demontaż 169 sztuk wytypowanych, istniejących wysięgników opraw oświetleniowych montowanych pod linią oraz montaż 169 sztuk nowych wysięgników konstrukcyjnych, zapewniających wyniesienie oprawy do 1,0 m powyżej linii napowietrznej, przy wysięgu bocznym do 1,5 m – parametry do ostatecznego ustalenia z Zamawiającym.;
4) wymianę istniejących elementów zasilających i zabezpieczeń, tj. skrzynek bezpiecznikowych oraz wkładek bezpiecznikowych zgodnie z zaleceniami producenta opraw oświetleniowych;
5) sprawdzenie stanu technicznego istniejącej instalacji oświetlenia ulicznego;
6) dobór opraw oświetleniowych ze źródłami światła typu LED w sposób gwarantujący uzyskanie wymaganych parametrów technicznych i użytkowych, w oparciu o minimalne wymagania określone w dokumentacji technicznej oraz Załączniku nr 9 do SWZ;
7) montaż układów soft start ograniczających prąd rozruchu (jeśli wymagane);
8) modernizację 29 szaf oświetleniowych, obejmującą wymianę istniejących zegarów astronomicznych na zegary umożliwiające zdalne zarządzanie z poziomu systemu sterowania;
9) wykonanie sieci komunikacyjnej w technologii LoRaWAN na potrzeby systemu sterowania oświetleniem ulicznym;
10) dostawę, uruchomienie oraz konfigurację systemu sterowania oświetleniem ulicznym, spełniającego wymagania określone w Załączniku nr 9 do SWZ
11) przeprowadzenie szkolenia personelu Zamawiającego w zakresie obsługi systemu sterowania oświetleniem;
12) sporządzenie dokumentacji powykonawczej wymiany oświetlenia, obejmującej w szczególności:
a) schemat jednokreskowy obwodów oświetleniowych w zakresie stacji transformatorowej z zaznaczonymi oprawami (z określeniem typu i mocy opraw);
b) obliczenia mocy obwodów oświetleniowych;
c) obliczenia w zakresie doboru zabezpieczeń obwodów oświetleniowych;
d) protokół z pomiarów mocy biernej;
13) deklaracje zgodności zastosowanych materiałów z obowiązującymi normami;
14) Zamawiający zastrzega sobie prawo pobrania z dostawy lub zamontowanych opraw oświetleniowych LED, próbek (nie mniej niż 3 szt.) w celu przeprowadzenia niezależnych badań laboratoryjnych. Badania mogą obejmować w szczególności weryfikację:
a) parametrów fotometrycznych (strumień świetlny, skuteczność świetlna),
b) parametrów elektrycznych (moc, współczynnik mocy, prąd rozruchowy),
c) stopnia ochrony IP, odporności mechanicznej oraz odporności przepięciowej,
d) zgodności oznakowania i dokumentacji z wymaganiami norm oraz Specyfikacji.
W przypadku potwierdzenia zgodności parametrów opraw z wymaganiami Zamawiającego koszty badań ponosi Zamawiający. W przypadku stwierdzenia niezgodności parametrów opraw z wymaganiami Zamawiającego lub dokumentacją przedstawioną przez Wykonawcę koszty badań oraz wymiany zakwestionowanych opraw ponosi Wykonawca. Wyniki badań laboratoryjnych mogą stanowić podstawę do:
a) odbioru dostawy opraw,
b) żądania wymiany opraw niespełniających wymagań,
c) zastosowania postanowień umownych dotyczących odpowiedzialności Wykonawcy.
15) utylizację materiałów z demontażu będących własnością Gminy,
z zastrzeżeniem prawa Zamawiającego do wskazania części opraw do przekazania do magazynu;
16) rozliczenie zdemontowanych opraw będących własnością PGE Dystrybucja S.A.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w
Załączniku Nr 1 do SWZ – Dokumentacja techniczna składają się na niego następujące dokumenty:
1) Inwentaryzacja opraw, zestawienie projektowe.
2) Przedmiar robót,
3) Warunki techniczne PGE Dystrybucja S.A.
Przedmiar robót.
Przedmiar robót jest dokumentem pomocniczym. Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji technicznej. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w pozostałej dokumentacji technicznej. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji technicznej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej. Wykonawca ma prawo skorygować ilość robót podaną w przedmiarze robót do wielkości według własnych obliczeń na podstawie dokumentacji technicznej i innej dokumentacji technicznej zgodnie z zasadami sztuki budowlanej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 506459,78 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 873773,55 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 506459,78 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TOM-NET s.c. Dariusz Koper Radosław Koper
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9212026351
7.3.3) Ulica: Matuszewska 20
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 03-876
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 506459,78 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
| 2026-06-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |