Zakup elementów architektury informatycznej – zakup e-usługi oraz modułu systemu informatycznego ze szkoleniami.
POWIAT OŚWIĘCIMSKI - STAROSTWO POWIATOWE W OŚWIĘCIMIU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00311620
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00311620/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-29 08:18
- Lokalizacja
- Oświęcim, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a2874221-b9eb-451e-b7a9-3db935911446
- Identyfikator
- 5492197501
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Pakiety oprogramowania i systemy informatyczneUsługi wdrażania oprogramowaniaUsługi szkolenia komputerowegoSzkolenie pracowników
Wykonawcy
2 przyznane
GEOMATYKA - KRAKÓW S.C.Kraków, PL · lot 0
46 125 PLNGEOMATYKA - KRAKÓW S.C.Kraków, PL · lot 1
461 250 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00311620 z dnia 2026-06-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup elementów architektury informatycznej – zakup e-usługi oraz modułu systemu informatycznego ze szkoleniami.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT OŚWIĘCIMSKI - STAROSTWO POWIATOWE W OŚWIĘCIMIU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181652
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. St. Wyspiańskiego 10
1.5.2.) Miejscowość: Oświęcim
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-602
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 33 844 96 00
1.5.8.) Numer faksu: +48 33 844 96 19
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ezamowienia@powiat.oswiecim.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiat.oswiecim.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a2874221-b9eb-451e-b7a9-3db9359114461.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup elementów architektury informatycznej – zakup e-usługi oraz modułu systemu informatycznego ze szkoleniami.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a2874221-b9eb-451e-b7a9-3db935911446
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00311620
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027196/20/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.7 Zakup elementów architektury informatycznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021 -2027,Priorytet 1 Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie 1.7 Cyfrowe rozwiązania dla geodezji, Typ projektu A.Cyfryzacja powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie utworzenia zgodnych z obowiązującym modelem pojęciowym zbiorów danych przestrzennych w bazie EGiB2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00248350
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SZP.272.23.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 365555,56 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, wraz z instalacją i uruchomieniem: oprogramowania udostępniającego E-usługę obsługi składania wniosku o aktualizację danych, zawartych w EGiB, procedowanego w Systemie PZGiK , oprogramowania obsługującego składanie pieczęci elektronicznej za pomocą kwalifikowanego certyfikatu, oraz oprogramowania podnoszącego poziom bezpieczeństwa przetwarzania danych udostępnianych z wykorzystaniem E-usług w sieci internet (Broker e-usług) oraz wsparcie kompetencji cyfrowych pracowników i odbiorców e-usług Wydziału Geodezji, Kartografiii Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu (szkolenia).
• Część 1 - dostawa, instalacja i uruchomieniu e-usługi złożenia wniosku o aktualizację bazy danych EGiB, wraz ze szkoleniami, udzieleniem licencji na dostarczone oprogramowanie i świadczeniem gwarancji wraz ze wsparciem technicznym.
• Część 2 - dostawa, instalacja i uruchomieniu brokera komunikacyjnego dla e-usług Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego oraz oprogramowania do składania pieczęci elektronicznej na dokumentach procedowanych podczas obsługi e-usług wraz ze szkoleniami, udzieleniem licencji na dostarczone oprogramowanie i świadczeniem gwarancji wraz ze wsparciem technicznym.
Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi element modernizacji infrastruktury informatycznej niezbędnej doprowadzenia i udostępnienia danych przestrzennych w ramach realizacji projektu pn. ”Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Oświęcimskiego ”, realizowanego w ramach Priorytetu 1 Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie 1.7 Cyfrowe rozwiązania dla geodezji, typ projektu A Cyfryzacja powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie utworzenia zgodnych z obowiązującym modelem pojęciowym zbiorów danych przestrzennych w bazie EGiB. Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi realizację zakresów rzeczowych projektu w trzech zadaniach ujętych we wniosku o dofinansowanie: zakup modułu systemu informatycznego, zakup e-usługi publicznej oraz szkolenia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 4 do SWZ.
Wykonawca może złożyć ofertę w odniesieniu do każdej z części zamówienia.
W celu zachowania reguły konkurencyjności Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych opisanych w dokumentacji.
W związku z tym, Wykonawca może zaproponować rozwiązania, które realizują takie same funkcjonalności wyspecyfikowane przez Zamawiającego w inny, niż podany sposób.
Za rozwiązanie równoważne uważa się takie rozwiązanie, które pod względem technologii, wydajności
i funkcjonalności, nie odbiega znacząco od technologii funkcjonalności i wydajności wyszczególnionych
w rozwiązaniu wyspecyfikowanym, przy czym porównaniu cechy nie podlegają rozwiązania właściwe wyłącznie dla rozwiązania wyspecyfikowanego, takie jak: zastrzeżone patenty, własnościowe rozwiązania technologiczne, własnościowe protokoły itp., a jedynie te, które stanowią o istocie całości zakładanych rozwiązań technologicznych i posiadają odniesienie w rozwiązaniu równoważnym. Za rozwiązanie równoważne uznaje się takie rozwiązanie, które w porównywanych cechach wykazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Przez bardzo zbliżoną wartość użytkową rozumie się podobne, z dopuszczeniem nieznacznych różnic nie wpływających w żadnym stopniu na całokształt systemu, zachowanie oraz realizowanie podobnych funkcjonalności w danych warunkach, identycznych dla obu rozwiązań, dla których to warunków rozwiązania te są dedykowane.
Rozwiązanie równoważne musi zawierać dokumentację potwierdzającą, iż spełnia wymagania funkcjonalne Zamawiającego, w tym wyniki porównań, testów, czy możliwości oferowanych przez to rozwiązanie w odniesieniu do rozwiązania wyspecyfikowanego.
Mając na uwadze powyższe Zamawiający informuje, że w sytuacji, gdy Wykonawca w złożonej ofercie przetargowej nie wykaże, iż proponowane materiały i urządzenia zamienne, inne niż określone w opisie przedmiotu zamówienia, są równoważne pod względem konstrukcji, parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych oraz ich przeznaczenia, spowoduje to uznanie przez Zamawiającego, że złożona oferta nie odpowiada opisowi przedmiotu zamówienia i zostanie z niniejszego postępowania przetargowego odrzucona.
Jeśli w opisach niniejszego OPZ występują: normy, europejskie oceny techniczne, aprobaty, specyfikacje techniczne lub systemy referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, należy przyjąć, że Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do wskazanych. Wszystkie takie odniesienia należy rozumieć jako opatrzone zwrotem „lub równoważne”. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te produkty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania
80533100-0 - Usługi szkolenia komputerowego
79632000-3 - Szkolenie pracowników
4.5.5.) Wartość części: 33715,45 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, wraz z instalacją i uruchomieniem: oprogramowania udostępniającego E-usługę obsługi składania wniosku o aktualizację danych, zawartych w EGiB, procedowanego w Systemie PZGiK , oprogramowania obsługującego składanie pieczęci elektronicznej za pomocą kwalifikowanego certyfikatu, oraz oprogramowania podnoszącego poziom bezpieczeństwa przetwarzania danych udostępnianych z wykorzystaniem E-usług w sieci internet (Broker e-usług) oraz wsparcie kompetencji cyfrowych pracowników i odbiorców e-usług Wydziału Geodezji, Kartografiii Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu (szkolenia).
• Część 1 - dostawa, instalacja i uruchomieniu e-usługi złożenia wniosku o aktualizację bazy danych EGiB, wraz ze szkoleniami, udzieleniem licencji na dostarczone oprogramowanie i świadczeniem gwarancji wraz ze wsparciem technicznym.
• Część 2 - dostawa, instalacja i uruchomieniu brokera komunikacyjnego dla e-usług Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego oraz oprogramowania do składania pieczęci elektronicznej na dokumentach procedowanych podczas obsługi e-usług wraz ze szkoleniami, udzieleniem licencji na dostarczone oprogramowanie i świadczeniem gwarancji wraz ze wsparciem technicznym.
Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi element modernizacji infrastruktury informatycznej niezbędnej doprowadzenia i udostępnienia danych przestrzennych w ramach realizacji projektu pn. ”Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Oświęcimskiego ”, realizowanego w ramach Priorytetu 1 Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie 1.7 Cyfrowe rozwiązania dla geodezji, typ projektu A Cyfryzacja powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie utworzenia zgodnych z obowiązującym modelem pojęciowym zbiorów danych przestrzennych w bazie EGiB. Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi realizację zakresów rzeczowych projektu w trzech zadaniach ujętych we wniosku o dofinansowanie: zakup modułu systemu informatycznego, zakup e-usługi publicznej oraz szkolenia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 4 do SWZ.
Wykonawca może złożyć ofertę w odniesieniu do każdej z części zamówienia.
W celu zachowania reguły konkurencyjności Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych opisanych w dokumentacji.
W związku z tym, Wykonawca może zaproponować rozwiązania, które realizują takie same funkcjonalności wyspecyfikowane przez Zamawiającego w inny, niż podany sposób.
Za rozwiązanie równoważne uważa się takie rozwiązanie, które pod względem technologii, wydajności
i funkcjonalności, nie odbiega znacząco od technologii funkcjonalności i wydajności wyszczególnionych
w rozwiązaniu wyspecyfikowanym, przy czym porównaniu cechy nie podlegają rozwiązania właściwe wyłącznie dla rozwiązania wyspecyfikowanego, takie jak: zastrzeżone patenty, własnościowe rozwiązania technologiczne, własnościowe protokoły itp., a jedynie te, które stanowią o istocie całości zakładanych rozwiązań technologicznych i posiadają odniesienie w rozwiązaniu równoważnym. Za rozwiązanie równoważne uznaje się takie rozwiązanie, które w porównywanych cechach wykazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Przez bardzo zbliżoną wartość użytkową rozumie się podobne, z dopuszczeniem nieznacznych różnic nie wpływających w żadnym stopniu na całokształt systemu, zachowanie oraz realizowanie podobnych funkcjonalności w danych warunkach, identycznych dla obu rozwiązań, dla których to warunków rozwiązania te są dedykowane.
Rozwiązanie równoważne musi zawierać dokumentację potwierdzającą, iż spełnia wymagania funkcjonalne Zamawiającego, w tym wyniki porównań, testów, czy możliwości oferowanych przez to rozwiązanie w odniesieniu do rozwiązania wyspecyfikowanego.
Mając na uwadze powyższe Zamawiający informuje, że w sytuacji, gdy Wykonawca w złożonej ofercie przetargowej nie wykaże, iż proponowane materiały i urządzenia zamienne, inne niż określone w opisie przedmiotu zamówienia, są równoważne pod względem konstrukcji, parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych oraz ich przeznaczenia, spowoduje to uznanie przez Zamawiającego, że złożona oferta nie odpowiada opisowi przedmiotu zamówienia i zostanie z niniejszego postępowania przetargowego odrzucona.
Jeśli w opisach niniejszego OPZ występują: normy, europejskie oceny techniczne, aprobaty, specyfikacje techniczne lub systemy referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, należy przyjąć, że Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do wskazanych. Wszystkie takie odniesienia należy rozumieć jako opatrzone zwrotem „lub równoważne”. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te produkty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania
80533100-0 - Usługi szkolenia komputerowego
79632000-3 - Szkolenie pracowników
4.5.5.) Wartość części: 331840,11 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 46125,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 46125,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 46125,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GEOMATYKA-KRAKÓW S.C.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 120517055
7.3.3) Ulica: Mała Góra 30
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 30-864
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-19
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 46125,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 40 dni
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 461250,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 461250,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 461250,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GEOMATYKA-KRAKÓW S.C.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 120517055
7.3.3) Ulica: Mała Góra 30
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 30-864
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-19
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 461250,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 40 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA:• część 1 - do 40 dni roboczych od dnia podpisania umowy,
• część 2 - do 40 dni roboczych od dnia podpisania umowy.
| 2026-06-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |