Wykonanie robót budowlanych zadanie pn.: Rewitalizacja obiektów zabytkowych (cmentarz przy ul. Kochanowskiego) - Sztum, kaplica cmentarna (XVII w.-XVIII w.).

Gmina Sztum

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00311677
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00311677/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-29 08:43
Lokalizacja
Sztum, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-10809162-f736-4b5d-a079-af3f51941b3e
Identyfikator
5792211352
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneBudynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznejWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

Wykonawcy

1 przyznane

SŁAWOMIR CZAPIEWSKIPiła, PL · lot 0
365 310 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00311677 z dnia 2026-06-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych zadanie pn.:
Rewitalizacja obiektów zabytkowych (cmentarz przy ul. Kochanowskiego) - Sztum, kaplica cmentarna (XVII w.-XVIII w.).

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sztum

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747773

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Mickiewicza 39

1.5.2.) Miejscowość: Sztum

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-400

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@sztum.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.sztum.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1308399

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych zadanie pn.:
Rewitalizacja obiektów zabytkowych (cmentarz przy ul. Kochanowskiego) - Sztum, kaplica cmentarna (XVII w.-XVIII w.).

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-10809162-f736-4b5d-a079-af3f51941b3e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00311677

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00020108/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Wykonanie robót budowlanych zadanie pn.: Rewitalizacja obiektów zabytkowych (cmentarz przy ul. Kochanowskiego) - Sztum, kaplica cmentarna (XVII w.-XVIII w.)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00244864

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.9.2026/IM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych na zadanie pn.: Rewitalizacja obiektów zabytkowych (cmentarz przy ul. Kochanowskiego) - Sztum, kaplica cmentarna (XVII w.-XVIII w.), odtworzenie kaplicy poprzez konserwację murów i zewnętrza, budowę więźby i pokrycia dachowego.
2. Zakres przedmiotu umowy obejmuje wykonanie robót budowlanych związanych z remontem kaplicy cmentarnej wraz z jej oświetleniem zgodnie z dokumentacją projektową oraz przestrzeganie uzgodnień branżowych i decyzji PWKZ w Gdańsku w tym między innymi:
1) Odtworzenie dachu,
2) Odsłonięcie kamiennej podmurówki,
3) Rekonstrukcję gzymsów,
4) Rekonstrukcję sterczyn,
5) Rekonstrukcję pozostałych uszkodzonych lub rozebranych partii muru,
6) Zamknięcie otworu okiennego i drzwiowego przeziernymi kratami,
7) Oświetlenie kaplicy z zewnątrz i wewnątrz,
8) Poddanie pracom konserwatorskich istniejących elementów wewnątrz kaplicy (tynki i pozostałości detali architektonicznych),
9) Pełna rekonstrukcja ścian oraz detali architektonicznych,
10) Odbiór zadania przez Wojewódzkiego konserwatora zabytków – stwierdzenie wykonania prac zgodnie z wydanym pozwoleniem.
3. Uwaga: Szczegółowy zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia określaj dokumentacja projektowa, z których treścią Wykonawca zobowiązany jest się zapoznać.
4. Szczegółowe rozwiązania projektowe wpływające na zwiększenie robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą traktowane jako roboty dodatkowe.
5. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania i wydania przedmiotu umowy w stanie kompletnym według danych określonych w dokumentach przekazanych przez Zamawiającego oraz z punktu widzenia celu, któremu służy przedmiot umowy.
6. Realizacja przedmiotu zamówienia wykonywana będzie przy obiektach czynnych. Należy przewidzieć prowadzenie prac budowlanych przy zabezpieczeniu powierzchni na komunikację ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych. Teren budowy należy wygrodzić zachowując szczególną staranność, aby uniemożliwić dostęp osób postronnych.
7. Załączone przedmiary robót stanowią materiał pomocniczy do kalkulacji oferty.
8. Zamawiający posiada
1) Pozwolenie na budowę nr 197/2017 z dnia 28.09.2017r.
2) Pozwolenie na budowę nr 197/2017/Z z dnia 05.12.2018r.
3) Pozwolenie na budowę nr 197/2017/Z-I z dnia 15.01.2019rr
4) Dziennik budowy nr 117/2020 z dnia 05.08.2020r.
5) Program prac konserwatorskich zatwierdzony decyzją Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nr ZN.5142.712.2017.BC z dnia 27.09.2017r. – pozwolenie na prowadzenie prac budowlanych – zmienionej decyzją nr ZN.5142.712-2.2017.BC z dnia 04.01.2018r. (zmiana działek) oraz decyzją nr ZN.5142.712-2.2017.BC z dnia 17.12.2020r. i decyzją nr ZN.5142.712-3.2017/2024.BC z dnia 25.09.2024r. i decyzją ZN.5142.1429.2025.BC z dnia 30.12.2025r.
6) Pozwolenie na prowadzenie ratowniczych badań archeologicznych nr ZA.5161.831.2018.JM z dnia 09.11.2018r – zmienionej decyzją nr ZA.5161.831-2-2018.JM/DB z dnia 10.12.2020r. oraz decyzją nr ZA.5161.784-2.2023.FG z dnia 28.11.2023r. oraz ZA.5161.784-3.2023.FG z dnia 01.10.2025 r. (przedłużenie terminu ważności pozwolenia).
7) Opinia archeologiczna nr ZA.5183.798.2017.WJ z dnia 23.08.2017r.
8) Pozwolenie na prowadzenie robót budowlanych nr ZN.5142.809.2018.BC z dnia 07.12.2018r.
9. Zamawiający zastrzega, aby zastosowane materiały były wysokiej jakości i posiadały ważne aprobaty techniczne lub deklaracje zgodności, certyfikaty bezpieczeństwa i atesty higieniczne.
10. Wszystkie dokumenty opisujące przedmiot zamówienia należy traktować jako wzajemnie uzupełniające się i wyjaśniające w tym znaczeniu, że w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek wieloznaczności lub niejednoznaczności Wykonawca nie może ograniczyć ani zakresu swojego zobowiązania, ani zakresu należytej staranności przy wykonaniu swoich zobowiązań wynikających z umowy w sprawie zamówienia publicznego. W przypadku jakichkolwiek rozbieżności lub niezgodności między postanowieniami umowy a innymi dokumentami, w tym dokumentacją projektową, Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót, które ujęte są nawet tylko w jednym z dokumentów.
11. Rozwiązania równoważne: Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie robót budowlanych o określonej w SWZ jakości i funkcjonalności. Z tych względów Zamawiający dołoży należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów. Jeżeli pomimo tego okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ lub załącznikach do niej, występuje takie wskazanie, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategorii wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla Wykonawców). Zamawiający dopuszcza przy realizacji przedmiotu umowy zastosowanie urządzeń i materiałów równoważnych lub lepszych, co do jakości, parametrów technicznych i surowców użytych do ich wykonania, w stosunku do materiałów i urządzeń określonych w dokumentacji projektowej pod warunkiem, że gwarantują one realizację robót w zgodzie z Prawem Budowlanym i odpowiednimi normami oraz zapewniają uzyskanie parametrów technicznych (kryteria równoważności) potwierdzających równoważność materiałów i urządzeń założonych w opisie zamówienia oraz zostaną one wcześniej zaakceptowane przez Zamawiającego.
12. Przed podpisaniem umowy, Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, zobowiązany będzie przedłożyć kosztorys ofertowy. Kosztorys musi być tożsamy z ceną podaną w ofercie oraz musi zostać sporządzony w pełnej zgodności z Załącznikiem nr 10 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 365310,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 549810,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 365310,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Expance Sławomir Czapiewski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7641112038

7.3.3) Ulica: Dąbrowskiego 7/19

7.3.4) Miejscowość: Piła

7.3.5) Kod pocztowy: 64-920

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 365310,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-10-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane