Usunięcie nieprawidłowości stanu technicznego prawostronnego obwałowania rz. Gostynki w km 12+432-14+243, m. Tychy w formule "zaprojektuj i buduj"
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00311688
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00311688/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-29 08:48
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-85416e45-a273-4d36-aef5-42fc6b207e93
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00311688 z dnia 2026-06-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Usunięcie nieprawidłowości stanu technicznego prawostronnego obwałowania rz. Gostynki w km 12+432-14+243, m. Tychy w formule "zaprojektuj i buduj"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Chałubińskiego 8
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-613
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.gliwice@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Państwowa osoba prawna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usunięcie nieprawidłowości stanu technicznego prawostronnego obwałowania rz. Gostynki w km 12+432-14+243, m. Tychy w formule "zaprojektuj i buduj"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-85416e45-a273-4d36-aef5-42fc6b207e93
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00311688
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00184510
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: C.ROZ.270.2.36.2026.MPS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres objęty zakresem podstawowym:
- część gwarantowana – usunięcie nieprawidłowości stanu technicznego prawostronnego obwałowania rz. Gostynki w km 12+912-13+767 wraz z remontem przepustów lewostronnego obwałowania w km: 13+099 i 12+969
1) usunięcie nieprawidłowości stanu technicznego prawostronnego obwałowania rzeki Gostynki w km 12+912–13+767,
2) remont przepustów wałowych lewostronnego obwałowania w km: 13+099 i 12+969,
3) wykonanie uproszczonej dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami,
4) wykonanie robót budowlanych, dokumentacji powykonawczej oraz czynności odbiorowych – zgodnie z PFU.
Zakres objęty zakresem opcjonalnym:
- część opcjonalna – usunięcie nieprawidłowości stanu technicznego prawostronnego obwałowania rz. Gostynki w km 12+432-12+912 oraz 13+767 - 14+243 wraz z remontem przepustów prawostronnego obwałowania w km: 12+013 i 12+888
1) usunięcie nieprawidłowości stanu technicznego prawostronnego obwałowania rzeki Gostynki w km 12+432–12+912 oraz 13+767–14+243,
2) remont przepustów wałowych prawostronnego obwałowania w km: 12+013 i 12+888,
3) pozostałe roboty i obowiązki identyczne w charakterze i technologii jak w części I.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2499994,68 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3096266,70 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2499994,68 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PROGRETO Tomasz Figiel
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6462716368
7.3.3) Ulica: ul. Szafirowa 17
7.3.4) Miejscowość: Imielin
7.3.5) Kod pocztowy: 41-407
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
wykonanie przesłony związanej z uszczelnieniem DABI SM BUDNY SP. Z O.O. SP. K.
obwałowania oraz roboty towarzyszące ul. Romualda Traugutta 352
43-502 Czechowice-Dziedzice
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2499994,68 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 80 dni
| 2026-06-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |