DOSTAWA PODŁOŻY MIKROBIOLOGICZNYCH W PROBÓWKACH I NA PŁYTKACH PETRIEGO
ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W OŚWIĘCIMIU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00311704
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00311704/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-29 08:53
- Lokalizacja
- Oświęcim, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9cb7ff10-15e6-444e-9c2e-78a0e7e66ec1
- Identyfikator
- 5491591851
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Odczynniki laboratoryjne
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00311704 z dnia 2026-06-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
DOSTAWA PODŁOŻY MIKROBIOLOGICZNYCH W PROBÓWKACH I NA PŁYTKACH PETRIEGO
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W OŚWIĘCIMIU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000304409
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: WYSOKIE BRZEGI 4
1.5.2.) Miejscowość: Oświęcim
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-600
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@szpitaloswiecim.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.szpitaloswiecim.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.szpitaloswiecim.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
DOSTAWA PODŁOŻY MIKROBIOLOGICZNYCH W PROBÓWKACH I NA PŁYTKACH PETRIEGO2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9cb7ff10-15e6-444e-9c2e-78a0e7e66ec1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00311704
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025914/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.27 DOSTAWY KONWENCJONALNYCH PODŁOŻY MIKROBIOLOGICZNYCH ORAZ PODŁOŻY DO HODOWLI I IDENTYFIKACJI PRĄTKA GRUŹLICY WRAZ Z DZIERŻAWĄ ANALIZATORA DO MONITOROWANIA I HODOWLI PRĄTKA GRUŹLICY
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00188218
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZOZ.DZP.261.16.TP.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 123212,70 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy podłoży mikrobiologicznych w probówkach i na płytkach Petriego – zgodnie z zapisami zawartymi w formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie unieważnienia:Uzasadnienie faktyczne: W przedmiotowym postępowaniu do dnia składania ofert tj. 17.04.2026 r. wpłynęły 2 oferty
3Komisja powołana do przygotowania i przeprowadzenia postępowania przyznała najwyższą ilość punktów 100 Ofercie nr 2 za realizację zamówienia 110 025,00 zł. (100 pkt).
W trakcie badania i oceny ofert Zamawiający wezwał Wykonawcę do złożenia wyjaśnień w tym do przedstawienia próbek podłoża CHROMOGENIC CANDIDA LAB-AGAR (nr katalogowy: PP 001B), w którym charakterystyka ogólna wskazuje iż wygląd produktu jest przejrzysty/transparentny, natomiast Zamawiający wskazał w formularzu cenowym w punkcie 20 – podłoże chromogenne nietrasnparentne dla Candida z różnicowaniem do 4 gatunków podłoża chromogennego dla Salmonella (nr katalogowy PP 0115) wraz z certyfikatem jakości i ulotką techniczną, potwierdzającą spełnianie wymagań Zamawiającego wskazanych w formularzu cenowym w punkcie 21 – podłoże chromogenne dla Salmonella ze składnikami selektywnymi dla E.coli
Wykonawca złożył wyjaśnienia w wyznaczonym terminie wraz z przekazaniem Zamawiającemu próbek. W związku z powyższym Zamawiający ocenił:
- w punkcie 20 zamawiający żądał - podłoże chromogenne nietransparentne dla Candida z różnicowanie do 4 gatunków
Wykonawca zaoferował: CHROMOGENIC CANDIDA LAB-AGAR (nr katalogowy: PP 001B) - charakterystyka ogólna podłoża wskazuje, iż wygląd produktu jest przejrzysty/transparentny, co potwierdzone zostało przedłożonymi próbkami. Zamawiający uznaje na podstawie wcześniejszego doświadczenia i możliwości pracy na różnych podłożach chromogenych, że zaoferowane podłoża mają mniejszą selektywność i czytelność hodowli mieszanych oraz kontrast kolorów. Charakteryzują się także mniejszą standaryzacją pomiędzy seriami.
W związku z czym nie spełniają one zapisów SWZ w punkcie 21 zamawiający żądał - podłoże chromogenne dla Salmonella ze składnikami selektywnymi dla Escherichia coli (hamujące wzrost wskazanego szczepu)
Wykonawca zaoferował: CHROMOGENIC SALMONELLA LAB-AGAR (nr katalogowy PP 0115) – wyniki kontroli mikrobiologicznej przedstawione w ulotce technicznej i certyfikacie jakości, wskazują, na wzrost, jako bezbarwnych kolonii lub częściowe zahamowanie szczepów Escherichia coli. Oznacza to, że oferowane podłoże nie zawiera składników selektywnych wobec Escherichia coli, w rozumieniu wymagania, a jedynie umożliwia ich różnicowanie wizualne.
Zamawiający uznaje, że podłoża te mają mniejszą selektywność i nie ograniczają wzrostu bakterii stanowiących główny składnik mas kałowych (Escherichia coli), a tym samym charakteryzują się w praktyce słabszym działaniem selektywno – różnicującym i trudniejszym odczytem badanych próbek, również poprzez mniejszy kontrast kolonii.
W związku z czym nie spełniają one zapisów SWZ
Oferta nr 2 Wykonawcy BioMaxima S.A podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust.1 pkt.5 Pzp – jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
Uzasadnienie odrzucenia:
Wykonawca pomimo wezwania do złożenia wyjaśnień nie wykazał, że zaoferowany w ofercie produkt spełnia wymagania Zamawiającego wskazane w SWZ.
Oferta nr 1 Wykonawcy ARGENTA Sp. z o.o. złożona została na kwotę 148 118,40 zł Cena wskazana w ofercie znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego dlatego zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - „ Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
| 2026-06-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |