Usługę polegającą na poborze, przygotowaniu i prowadzeniu akredytowanych badań odpadów kierowanych do termicznego przekształcenia w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie

Krakowski Holding Komunalny S. A. w Krakowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00311713
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00311713/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-29 08:58
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cda5d09e-dc97-4b7d-aed3-e25107174931
Identyfikator
6791862817
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi analizy odpadówUsługi laboratoryjneLaboratoryjne usługi badawcze

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁADY POMIAROWO-BADAWCZE ENERGETYKI "ENERGOPOMIAR" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGliwice, PL · lot 0
585 959,7 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00311713 z dnia 2026-06-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługę polegającą na poborze, przygotowaniu i prowadzeniu akredytowanych badań odpadów kierowanych do termicznego przekształcenia w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Krakowski Holding Komunalny S. A. w Krakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351118089

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Brożka

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 30-347

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: 12 269 15 05

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@khk.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://khk.krakow.pl/pl/bip/ogloszenia-i-przetargi/zamowienia-publiczne/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1306017

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługę polegającą na poborze, przygotowaniu i prowadzeniu akredytowanych badań odpadów kierowanych do termicznego przekształcenia w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cda5d09e-dc97-4b7d-aed3-e25107174931

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00311713

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00231446

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OZP-271-TP-12/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 630597,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usługi polegającej na akredytowanym poborze próbek odpadów zgodnie z normą przenoszącą normę EN 15442:2011 lub jej aktualniejszym wydaniem i przygotowaniu próbek zgodnie z normą przenoszącą normę EN 15443:2011 lub jej aktualniejszym wydaniem, bądź procedurą własną opartą na wzmiankowanej normie przedmiotowej lub jej aktualniejszym wydaniu oraz prowadzeniu akredytowanych badań próbek odpadów kierowanych do termicznego przekształcenia w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie przy ul. Jerzego Giedroycia 23, przez okres 12 miesięcy, w obszarze regulowanym prawnie - Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 8 czerwca 2016 r. w sprawie warunków technicznych kwalifikowania części energii odzyskanej z termicznego przekształcenia odpadów oraz zgodnie z normami przenoszącymi normy wyszczególnione w załączniku nr 1 do ww. rozporządzenia lub ich aktualniejszymi wydaniami, w szczególności zgodnie z normami przenoszącymi niżej wymienione normy lub ich aktualniejsze wydania:
3.1.1. EN 15400:2011 Stałe paliwa wtórne - Oznaczanie wartości opałowej odpadów;
3.1.2. EN 15440:2011 Stałe paliwa wtórne - Metody oznaczania zawartości biomasy.
3.4. W obrębie przedmiotu zamówienia znajduje się również, opisane w pkt. 1.2. OPZ, oznaczanie zawartości rtęci w próbkach analitycznych odpadów przy zastosowaniu metodyki badawczej akredytowanej dla odpadów o kodzie 20 03 01, 19 12 12 o granicy oznaczalności rtęci w zakresie akredytacji nie wyższej niż 0,05 mg/kg.
3.5. Przedmiotem zamówienia będzie także równolegle wykonywanie akredytowanych badań odpadów w obszarach monitorowania środowiskowego, opisanych w pkt. 1.3. OPZ, innych niż obszar regulowany prawnie określony w pkt. 3.1. SWZ. Wówczas pobór i przygotowanie prób odpadów, a także oznaczenia wartości opałowej i zawartości biomasy winny być wykonywane zgodnie z najbardziej aktualnymi wydaniami przedmiotowych norm, oraz zgodnie z pozostałymi wytycznymi wskazanymi w pkt. 1.3. OPZ
3.6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 79723000-8 - Usługi analizy odpadów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71900000-7 - Usługi laboratoryjne

73111000-3 - Laboratoryjne usługi badawcze

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 585959,70 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 585959,70 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 585959,70 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki „ENERGOPOMIAR” sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 631-010-00-29

7.3.3) Ulica: Józefa Sowińskiego 3

7.3.4) Miejscowość: Gliwice

7.3.5) Kod pocztowy: 44-121

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 585959,70 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1. Termin realizacji przedmiotu zamówienia: przez okres 12 miesięcy od dnia zawarcia Umowy, nie dłużej jednak niż do dnia, w którym zostaną wykorzystane wskazane w formularzu ofertowym i opisie przedmiotu zamówienia maksymalne ilości badań, wynikające z określonych tam częstotliwości (ilość prób), w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
2. W przypadku nieosiągnięcia, we wskazanym okresie 12 miesięcy, maksymalnych ilości poszczególnych badań (ilość prób) wskazanych w formularzu ofertowym i opisie przedmiotu zamówienia lub w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, umowa ulega przedłużeniu, do czasu osiągnięcia wskazanych maksymalnych ilości lub maksymalnego poziomu opcji, jednak nie dłużej niż o kolejne 3 miesiące.
2026-06-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi