„Obsługa Kopalni Soli "Wieliczka" w zakresie realizacji e-płatności przy transakcjach płatniczych związanych z ruchem turystycznym”

KOPALNIA SOLI "WIELICZKA" SPÓŁKA AKCYJNA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00311772
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00311772/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-29 09:19
Lokalizacja
Wieliczka, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-05ab8cf1-c1f7-43f8-9396-9ae6f45bb341
Identyfikator
6830003427
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi transferu płatności międzynarodowych

Wykonawcy

1 przyznane

PAYU SPÓŁKA AKCYJNAPoznań, PL · lot 0
16 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00311772 z dnia 2026-06-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Obsługa Kopalni Soli "Wieliczka" w zakresie realizacji e-płatności przy transakcjach płatniczych związanych z ruchem turystycznym”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KOPALNIA SOLI "WIELICZKA" SPÓŁKA AKCYJNA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000041683

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Park Kingi 1

1.5.2.) Miejscowość: Wieliczka

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-020

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat.sa@kopalnia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kopalniawieliczka.eu

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Górnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Obsługa Kopalni Soli "Wieliczka" w zakresie realizacji e-płatności przy transakcjach płatniczych związanych z ruchem turystycznym”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-05ab8cf1-c1f7-43f8-9396-9ae6f45bb341

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00311772

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Obecnie obowiązująca na obsługę e-płatności wygasa z dniem 31.05.2026r. W toku prowadzonego postępowania wszczętego 27.01.2026r. (nr sprawy: KSW/2026/EL/1) wyboru najkorzystniejszej oferty dokonano w dniu 15.04.2026r. W postępowaniu zostało wniesione odwołanie od wyboru najkorzystniejszej oferty do Krajowej Izby Odwoławczej. W związku z powyższym aby zapewnić ciągłość usług płatniczych konieczne jest zawarcie nowej umowy z dotychczasowym Wykonawcą celem kontynuacji usług bez konieczności dodatkowych czynności. W związku z powyższym zachodzą przesłanki udzielenia zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1) w związku z art. 214 ust. 1 pkt 5 – ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KSW/2025/EK/105

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 800000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem umowy jest świadczenie przez Wykonawcę usługi polegającej na obsłudze i rozliczaniu płatności bezgotówkowych dokonywanych przy użyciu elektronicznych instrumentów płatniczych, w tym kart płatniczych, w posiadanym przez Zamawiającego systemie sprzedaży.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu umowy określa załącznik nr 1 do umowy.
3. Obsługa i rozliczanie płatności dokonywanych przez Klientów Zamawiającego będzie następowała zgodnie ze stosowanym przez Wykonawcę regulaminem, stanowiącym załącznik nr 2 do umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 66115000-9 - Usługi transferu płatności międzynarodowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PAYU spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: PL7792308495

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.5) Kod pocztowy: 60-166

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 16000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 1 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1. Rozliczenia między Stronami w zakresie świadczonych usług będą odbywać się na postawie prowizji od dokonanych płatności w wysokości: 0,89 %. Przewidywana wartość miesięczna umowy to minimum 160 000,00 zł netto.
2. Maksymalne wynagrodzenie należne Wykonawcy za wykonanie przedmiotu umowy nie przekroczy 800 000,00 złotych netto. Przedmiot umowy jest zwolniony od podatku od towarów i usług (VAT).
2026-06-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi