Dostawa urządzenia rentgenowskiego do prześwietlania paczek i bagaży do Zakładu Karnego w Łowiczu
Zakład Karny w Łowiczu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00518398
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00518398/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-09-26 14:13
- Lokalizacja
- Łowicz, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f861ceb3-2fd3-4b1b-91cb-b6286ada7bd1
- Identyfikator
- 8341008076
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00518398 z dnia 2024-09-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa urządzenia rentgenowskiego do prześwietlania paczek i bagaży do Zakładu Karnego w Łowiczu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Karny w Łowiczu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000782942
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wiejska 3
1.5.2.) Miejscowość: Łowicz
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-400
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zk_lowicz@sw.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sw.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f861ceb3-2fd3-4b1b-91cb-b6286ada7bd11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Zakład Karny w Łowiczu
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa urządzenia rentgenowskiego do prześwietlania paczek i bagaży do Zakładu Karnego w Łowiczu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f861ceb3-2fd3-4b1b-91cb-b6286ada7bd1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00518398
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00102080/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.5 Dostawa urządzenia rentgenowskiego do prześwietlania paczek i bagaży
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00486205
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DKW.2232.1.2024.JA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiot zamówienia winien być fabrycznie nowy, kompletny od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2024 r., posiadać trwale naniesione oznaczenie nazwy, modelu, producenta i roku produkcji.
2) Wykonawca musi posiadać zezwolenie, o którym mowa w art. 4 ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe (Dz. U. 2023, poz. 1173) na wykonywanie działalności polegającej na uruchamianiu i stosowaniu urządzeń wytwarzających promieniowanie jonizujące na terenie Polski.
3) Zamówienie należy wykonać zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, w tym m.in. ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe (Dz.U. z 2023 r., poz. 1173) i przepisu wykonawczego do w/w ustawy – rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 lipca 2006 r. w sprawie szczegółowych warunków bezpiecznej pracy ze źródłami promieniowania jonizującego (Dz. U. z 2022 r., poz. 967).
Parametry ogólne Dane techniczne
Wymiary zewnętrzne urządzenia
• długość minimum 1300 mm, maksimum 1450 mm (bez stołów rolkowych)
• szerokość – max. 850 mm
• wysokość – max bez monitora 1300mm
Minimalne wymiary wewnętrzne tunelu
• szerokość – min. 600 mm
• wysokość – min. 400 mm
Maksymalne wymiary wewnętrzne tunelu
• szerokość – max. 650 mm
• wysokość – max. 450 mm
Konstrukcja tunelu • tunel przelotowy
Minimalna wysokość taśmociągu od podłoża
• min. 700 mm
• max. 800 mm
Funkcje taśmociągu
• możliwość zmiany kierunku przesuwu taśmy
Minimalna wytrzymałość obciążeniowa taśmociągu
• min. 150 kg
Maksymalna waga urządzenia
• max. 380 kg
Konstrukcja urządzenia
• konstrukcja jednolita
• klawiatura do obsługi na wysokości 75-85 cm od podłogi, zespolona z urządzeniem (fabrycznie wbudowana)
z możliwością zamknięcia na klucz w obudowie urządzenia z możliwością demontażu i usytuowania w odległości do 5 m.od urządzenia, w taki sposób, aby nie pozostawiała dziury w obudowie urządzenia
• klawiatura do obsługi urządzenia wyposażona
w 3 swobodnie programowalne przyciski na pulpicie operatora (personalizacja ustawień) – umożliwiające ustawienie poszczególnym operatorom (indywidualnie) preferowanych funkcji obróbki obrazu pod kątem jasności, kontrastu, kolorów itp. w celu łatwiejszego i szybszego wykrywania pożądanych przedmiotów np. metali, substancji niebezpiecznych itd.
• wszystkie elementy wbudowane w urządzenie, z wyjątkiem monitora
• urządzenie powinno być wyposażone w kółka jezdne
z możliwością zablokowania w miejscu ostatecznej instalacji i w wykręcane stopki umożliwiające zmianę wysokości pracy/ regulację wysokości taśmociągu w zakresie od 0 do 25mm.
• urządzenie powinno być wyposażone w stoły rolkowe o dł. minimalnej 300mm, maksymalnej 500mm (konstrukcja stalowa) na wejściu i wyjściu tunelu inspekcyjnego, z możliwością mocowania do urządzenia. Stół rolkowy powinien mieć taką samą nośność jak taśmociąg w urządzeniu – tj. wytrzymać obciążenie min. 150 kg
Zasilanie 230 V, 50-60 Hz
Temperatura pracy - temperatura pracy urządzenia w zakresie nie mniejszym od 0º C do + 40º C przy wilgotności powietrza do 95%
Rozdzielczość liniowa min. 38 AWG
Rodzaj generatora - generator o napięciu anodowym o mocy nie mniejszej niż 160 kV
Penetracja stali min 37 mm
Maksymalna dawka promieni rentgenowskich
• poziom promieniowania na powierzchni obudowy – max. 1,0 uSv/godz. )
Cykl pracy
• działanie w cyklu pracy ciągłej
Bezpieczeństwo
• źródło promieniowania bezpieczne dla obsługi i osób postronnych,
• urządzenie powinno być bezpieczne dla kontrolowanej żywności, dla nośników informacji magnetycznej, dla filmów fotograficznych, gwarantowane: do ISO 1600 (33 DIN)
• urządzenie powinno być wyposażone w minimum 3 przyciski bezpieczeństwa odcinające zasilanie – ( od strony wejścia do tunelu , wyjscia z tunelu i od strony operatora)
• Skaner musi być urządzeniem całkowicie bezpiecznym dla otoczenia oraz jego obsługi. Musi spełniać wszystkie wymagania bezpieczeństwa promieniowania zawarte w odpowiednich przepisach i normach prawa polskiego (ustawa z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe - Dz.U. z 2023 r., poz. 1173. i rozporządzenia wykonawcze) oraz prawa europejskiego i międzynarodowego w tym Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, Międzynarodowej Komisji Ochrony Radiologicznej – ICPR60 oraz Światowej Organizacji Zdrowia.
• Urządzenie powinno spełniać warunek uruchamiania emisji promieniowania wyłącznie gdy w tunelu inspekcyjnym zostaną wykryte jakiekolwiek obiekty (czujniki wejścia i wyjścia z tunelu) , a w pozostałym czasie pracy generator nie emituje promieniowania ,
• Skaner musi posiadać układ automatycznie wyłączający promieniowanie w przypadku wystąpienia błędów w działaniu.
• Tunel inspekcyjny musi być zabezpieczony obustronnie przez kurtyny gumowo-ołowiane, chroniące przed rozproszeniem promieniowania na zewnątrz
Monitor i sposób wyświetlania obrazów
• min. LCD 21,5”, FULL HD – kolor – 2 szt. działające równocześnie
• podgląd prześwietlanych przedmiotów równocześnie na dwóch monitorach przy użyciu dwóch różnych (dowolnie wybranych) funkcji obróbki obrazu jednocześnie, co znacznie ułatwia i przyśpiesza analizę obrazu, zwiększa dokładność i precyzję wykrywania zagrożeń - np.:
- na jednym monitorze pseudokolor, na drugim materiały nieorganiczne;
- na jednym obraz w kolorze, na drugim negatyw;
- na jednym obraz monochromatyczny, na drugim materiały organiczne;
Powyższe obrazowania powinny być możliwe przy różnych wielkościach powiększeń czyli np. na jednym monitorze materiały organiczne z powiększeniem x2, a na drugim np. tryb czarno-biały / negatyw z powiększeniem x16 itd. itp.
Rozdzielczość obrazu
• min. 1280 x 1024
Funkcje obrazu
• cyfrowy ZOOM obrazu min. 64 razy
• funkcje obróbki obrazu zwiększające czytelność i przejrzystość obrazu
• tryb wyświetlania obrazu umożliwiający rozróżnienie materii organicznej i nieorganicznej, mieszanej i o dużej gęstości poprzez pomiar liczby atomowej Z (różne kolory prześwietlonego materiału – minimalna ilość kolorów – 6 - nie licząc koloru białego, czarnego i różnych odcieni tego samego koloru) z funkcją usuwania poszczególnych warstw obrazu i zwiększenia wyrazistości. Kolory zależne od liczby atomowej prześwietlanych materiałów.
• Dowolnie wybrana funkcja (min.1 z niżej wymienionych): 1)Ulepszone oprogramowanie do przetwarzania obrazu – Funkcja wzmocnienia wyrazistości szczegółów fragmentu obrazu o dużej gęstości w czasie rzeczywistym / lub opcjonalnie:
2) Funkcja obrazowania w 8 kolorach zamiast 6 kolorów
• płynnie przesuwający się obraz rzeczywisty skanowanego przedmiotu z możliwością płynnego cofania obrazu
• funkcja obrazu czarno-białego
• funkcja obrazu w postaci negatywu
• widok poprzedniego obrazu
• pomiar liczby atomowej Z - możliwość sprawdzenia liczby atomowej poprzez zaznaczenie wybranego obszaru
w skanowanym obrazie
• archiwizacja obrazów na płytach DVD lub innych nośnikach danych
• automatyczne wykrywanie (zaznaczanie) materiałów potencjalnie niebezpiecznych
• oprogramowanie TIP – Projekcja Obrazów Wirtualnych Zagrożeń
• alarm gęstości
• program szkoleniowy operatorów
Oprogramowanie • oprogramowanie w języku polskim
• wbudowane menu w języku polskim
• tablica kontrolna/program wizualizujący podstawowe parametry urządzenia takie jak odczyt napięcia zasilaczy, napięcie generatora oraz informacja o pojawiających się błędach w funkcjonowaniu urządzenia. Powinno to być narzędzie umożliwiające przeprowadzenie przez operatora bezpośredniego odczytu podstawowych informacji o systemie i urządzeniu RTG.
Inne parametry techniczne komputera • twardy dysk o pojemności min. 256 GB / opcjonalnie - 1TB
• wyświetlanie daty i czasu
• stabilizator do zabezpieczenia pracy systemu przed skokami napięcia
• licznik bagażu
• licznik dzienny bagażu
Gwarancja • min. 24 miesiące
Warunki serwisu (czas usunięcia awarii i usterek) • ewentualne usterki zgodnie z formularzem ofertowym nie później niż 14 dni od chwili zgłoszenia,
• ewentualne awarie zgodnie z formularzem ofertowym nie później niż w 96 godz. od chwili zgłoszenia,
• w przypadku braku możliwości usunięcia awarii w czasie dłuższym niż w 96 godz. od chwili zgłoszenia, Wykonawca zapewni, nie później niż do końca piątej doby od zgłoszenia awarii, urządzenie zastępcze o cechach użytkowych urządzenia naprawianego lub lepszych.
Urządzenia powinny posiadać oznaczenie CE:
• odnośnie oferowanych urządzeń, zgodnie z ustawą
o ocenie zgodności
oznaczenia bezpieczeństwa pracy:
• certyfikat zgodności CE
• certyfikat dotyczący bezpieczeństwa przemysłowego oraz elektromagnetycznego (EMC)
• dokument potwierdzający spełnienie wymagań w zakresie bezpieczeństwa filmów fotograficznych: minimum ISO1600 (DIN33);
• w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa dokument potwierdzający spełnienie wszystkich wymagań bezpieczeństwa promieniowania zawarte w odpowiednich przepisach i normach prawa polskiego (ustawa z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe - Dz. U. z 2023, poz. 1173 i rozporządzenia wykonawcze) oraz prawa europejskiego i międzynarodowego w tym Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, Międzynarodowej Komisji Ochrony Radiologicznej – ICPR60 oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)
• oświadczenie producenta dotyczące możliwości pracy oferowanego urządzenia w trybie ciągłym: 7 dni
w tygodniu /24 godziny na dobę
Do każdego urządzenia dołączone musza być następujące dokumenty
• dokument gwarancyjny
• dokumentacja techniczna w języku polskim
• instrukcja obsługi w języku polskim
• licencja na zainstalowane oprogramowania
• dopuszczenia i certyfikaty potwierdzone za zgodność wraz z tłumaczeniem na język polski
4.5.3.) Główny kod CPV: 38581000-1 - Urządzenia do prześwietlania bagażu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 104990 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 104990,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 104990,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ALFA-SYSTEM Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9721094177
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 104990,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-10-10| 2024-09-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |