Ochrona osób i mienia w budynkach Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie wraz z terenem przynależnym do nieruchomości, w okresie 30.06.2026-30.06.2027

WOJEWÓDZKI SĄD ADMINISTRACYJNY W SZCZECINIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00311818
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00311818/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-29 09:29
Lokalizacja
Szczecin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a5bcfdac-53eb-46da-8401-b8a51f1ff53e
Identyfikator
8512849470
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi ochroniarskieUsługi portierskie

Wykonawcy

1 przyznane

FM INTEGRATED SOLUTIONS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWrocław, PL · lot 0
1 127 592,66 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00311818 z dnia 2026-06-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Ochrona osób i mienia w budynkach Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie wraz z terenem przynależnym do nieruchomości, w okresie 30.06.2026-30.06.2027

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: WOJEWÓDZKI SĄD ADMINISTRACYJNY W SZCZECINIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 812655586

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Staromłyńska 10

1.5.2.) Miejscowość: Szczecin

1.5.3.) Kod pocztowy: 70-561

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin

1.5.7.) Numer telefonu: 914849300

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@szczecin.wsa.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szczecin.wsa.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/szczecin_wsa

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


sądownictwo administracyjne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Ochrona osób i mienia w budynkach Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie wraz z terenem przynależnym do nieruchomości, w okresie 30.06.2026-30.06.2027

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a5bcfdac-53eb-46da-8401-b8a51f1ff53e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00311818

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00153989/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Ochrona osób i mienia w budynkach WSA w Szczecinie wraz z terenem przynależnym do nieruchomości w okresie 30.06.2026-30.06.2027

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający w ogłoszeniu zamieszczonym w BZP w dniu 19.05.2025 pod nr 2025/BZP 00237449/01 oraz w dokumentach ogłoszenia SWZ rozdział II pkt 9 na usługę ochrony osób i mienia w budynkach WSA w Szczecinie wraz z terenem przynależnym, w okresie 30.06.2025-30.06.2026 (znak postępowania zamawiającego ADM.251.5.2025) przewidział możliwość udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług dotychczasowemu wykonawcy usługi ochrony fizycznej na okres nieprzekraczający jednego roku. Zamówienie zostało udzielone dotychczasowemu wykonawcy po przeprowadzeniu negocjacji na podstawie warunków przewidzianych dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem.
Wartość szacunkowa zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy pzp została uwzględniona przy obliczaniu całkowitej wartości zamówienia podstawowego (co zostało wskazane w pkt 3 protokołu postępowania prowadzonego w trybie podstawowym.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-34648133-36c0-483f-90be-152093f02f2f

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ADM.251.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 916742,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi ochrony fizycznej osób i mienia w budynkach oraz na przynależnym terenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie i obejmuje:
1) stałą, bezpośrednią ochronę fizyczną osób i mienia i prowadzenie całodobowego monitoringu obiektów zamawiającego, z wykorzystaniem systemu telewizji przemysłowej (CCTV), systemu sygnalizacji włamania i napadu, systemu sygnalizacji pożaru oraz w przypadku zagrożeń, podejmowanie interwencji przez mobilne patrole interwencyjne, obsługę bramkowego i ręcznego wykrywacza metalu,
2) prowadzenie i obsługę portierni z szatnią,
3) monitorowanie systemu sygnalizacji pożaru i przesyłanie sygnałów alarmu pożarowego z wykorzystaniem systemu transmisji sygnałów pożarowych i sygnałów uszkodzeniowych do Alarmowego Centrum Odbiorczego wykonawcy, a następnie do Państwowej Straży Pożarnej .

4.5.3.) Główny kod CPV: 79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

98341120-2 - Usługi portierskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1127592,66 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1127592,66 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1127592,66 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): FM Integrated Solutions Sp. z o.o. - lider

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Impel Defender Sp. z o. o. ,Impel Facility Services Sp. z o. o. , Profer Sp. z o. o. , Pureza Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8992786975

7.3.3) Ulica: A. Słonimskiego 1

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 50-304

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Gustaw Gemini Sp. z o.o. monitoring i przesyłanie sygnałów p.poż do Państwowej Straży Pożarnej

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1127592,66 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-06-30 do 2027-06-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi