Wymiana stolarki okiennej w zabytkowym budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Szkolnej w Grajewie

MIASTO GRAJEWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00311831
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00311831/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-29 09:31
Lokalizacja
Grajewo, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f0220d0f-e3fe-43c3-9522-c2e010279351
Identyfikator
7191532012
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjneInstalowanie okien

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00311831 z dnia 2026-06-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana stolarki okiennej w zabytkowym budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Szkolnej w Grajewie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO GRAJEWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450669714

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Strażacka 6A

1.5.2.) Miejscowość: Grajewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 19-200

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@um.grajewo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.grajewo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://bip.um.grajewo.pl, https://um-grajewo.logintrade.net

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana stolarki okiennej w zabytkowym budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Szkolnej w Grajewie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f0220d0f-e3fe-43c3-9522-c2e010279351

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00311831

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00066145/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Wymiana stolarki okiennej w zabytkowym budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Szkolnej w Grajewie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00266435

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.7013.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn.: „Wymiana stolarki okiennej w zabytkowym budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Szkolnej w Grajewie” w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, polegającego na wykonaniu m.in.:
1) demontażu istniejących okien oraz ościeżnic,
2) montażu nowych okien drewnianych i mechanizmów w ilości 53 szt. tj.
- elewacja północno-wschodnia: okno A09/0 – 7 szt.,
- elewacja południowo-zachodnia: okno A09/0 – 23 szt., A09’/0-1 szt., okno A08/0 – 4 szt.,
- elewacja południowo-wschodnia: okno A09/0 – 18 szt.
3) regulacji pracy nowych okien i mechanizmów,
4) obróbkach murarskich i tynkarskich (od wewnątrz i na zewnątrz),
5) montażu parapetów wewnętrznych,
6) uzupełnienie powłok malarskich,
7) utylizacji zdemontowanych okien.
2. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową pn. „Docieplenie i remont w ramach przebudowy budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie”, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, opracowaną przez jednostkę projektową: Pracownia Projektowa J&J sp. z o.o. z siedzibą ul. Zielona 6, 24-100 Puławy.
3. Wymagania stolarki okiennej drewnianej:
- współczynnik przenikania dla całego okna max. U=0,9 W/(m2K),
- współczynnik przenikania dla pakietu szybowego max. U=0,5 W/(m2K),
- konstrukcja skrzynkowa na wzór istniejącej,
- izolacyjność akustyczna Rw= min 30dB,
- klasa wodoszczelności kl. 4A (150 Pa),
- kolor stolarki biały,
- wykończenie farby wodorozcieńczalne, kryjące (system trzypowłokowy),
- detale okuć i zamków na wzór istniejących,
- okna winny posiadać atest PZH,
- ramy i pakiety powinny być trwale nacechowane, posiadać aktualne atesty i certyfikaty.
Pakiety szybowe:
- powinny posiadać współczynnik przenikania ciepła max. U=0,5 W/m2*K,
- powinny posiadać atest PZH,
- powinien posiadać atest Instytutu Szkła i Ceramiki,
- pakiet 3 szybowy 4-16-4-16-4 wypełniony argonem lub ksenonem z dwoma powłokami niskoemisyjnymi.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45421132-8 - Instalowanie okien

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Ważna oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 799500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1053462,54 PLN

2026-06-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane