"Modernizacja dróg gminnych dojazdowych do gruntów rolnych (nawierzchnie asfaltowe)"
Gmina Łącko
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00312047
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00312047/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-29 10:33
- Lokalizacja
- Łącko, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6870baf0-041c-4265-a469-8a4aea76a430
- Identyfikator
- 7343514742
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00312047 z dnia 2026-06-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Modernizacja dróg gminnych dojazdowych do gruntów rolnych (nawierzchnie asfaltowe)"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łącko
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892423
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Łącko 445
1.5.2.) Miejscowość: Łącko
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-390
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: 18 4140710
1.5.8.) Numer faksu: 18 4140740
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@lacko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lacko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/lacko1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Modernizacja dróg gminnych dojazdowych do gruntów rolnych (nawierzchnie asfaltowe)"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6870baf0-041c-4265-a469-8a4aea76a430
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312047
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00071794/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Modernizacja dróg gminnych dojazdowych do gruntów rolnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00242688
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIR.271.1.19.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z modernizacją dróg gminnych dojazdowych do gruntów rolnych o nawierzchni asfaltowej na terenie gminy Łącko, które obejmują:
1) Modernizację drogi gminnej nr 291877K „Maszkowice – Szczereska Droga” w km 1+361 – 1+781 dz. ew. nr 75 – na odcinku o łącznej długości 420 mb, w skład której wchodzą następujące rodzaje robót: wykonanie robót rozbiórkowych, wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych (warstwy wiążącej AC16W oraz warstwy ścieralnej AC11S), uzupełnienie i utwardzenie poboczy; na zasadach określonych w SWZ.
2) Modernizację drogi gminnej nr 291921K „Zabrzeż – Dybce” w km 0+000 – 0+300 dz ew. nr 813, 804/2, 803/2, 802/2 – na odcinku o łącznej długości 300 mb, w skład której wchodzą następujące rodzaje robót: wykonanie robót rozbiórkowych, wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych (warstwy wiążącej AC16W oraz warstwy ścieralnej AC11S), uzupełnienie i utwardzenie poboczy; na zasadach określonych w SWZ.
3) Modernizację drogi gminnej nr 292208K „Kicznia – Do Kałużnych” w km 0+300 – 0+600 dz. ew. nr 1070, 1071 – na odcinku o łącznej długości 300 mb, w skład której wchodzą następujące rodzaje robót: wykonanie robót rozbiórkowych, wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych (warstwy wiążącej AC16W oraz warstwy ścieralnej AC11S), uzupełnienie i utwardzenie poboczy; na zasadach określonych w SWZ.
4) Modernizację drogi gminnej nr 292103K „Wola Kosnowa – Za Mostki” w km 0+000 – 0+315 dz. ew. nr 764 – na odcinku o łącznej długości 315 mb, w skład której wchodzą następujące rodzaje robót: wykonanie podbudowy, wykonanie nawierzchni asfaltowej z mieszanki SMA 16 JENA, uzupełnienie i utwardzenie poboczy; na zasadach określonych w SWZ.
5) Modernizacja drogi gminnej nr 291804K „Zarzecze – Poza Ogrody” w km 0+020 – 0+350 dz. ew. nr 943 – na odcinku o łącznej długości 330 mb, w skład której wchodzą następujące rodzaje robót: wykonanie stabilizacji podłoża cementem, wykonanie podbudowy, wykonanie nawierzchni asfaltowej z mieszanki SMA 16 JENA, uzupełnienie i utwardzenie poboczy; na zasadach określonych w SWZ.
6) Modernizację drogi gminnej nr 291860K „Jazowsko – Do Turchałówki” w km 0+000 – 0+280 dz. ew. nr 1046, 521/3, 517/1, 521/2, 515/4, 525/2, 576/5, 576/3, 575/3, 526/2, 527/9, 574/1, 527/11, 528/2, 570/1, 572/1, 527/13 – na odcinku o łącznej długości 280 mb, w skład której wchodzą następujące rodzaje robót: wykonanie robót rozbiórkowych, wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych (warstwy wiążącej AC16W oraz warstwy ścieralnej AC11S), uzupełnienie i utwardzenie poboczy; na zasadach określonych w SWZ.
7) Modernizację drogi gminnej nr 292216K Łazy Brzyńskie – Sopatowiec” w km 0+880 – 1+080 dz. ew. nr 215 – na odcinku o łącznej długości 200 mb, w skład której wchodzą następujące rodzaje robót: wykonanie robót rozbiórkowych, wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych (warstwy wiążącej AC16W oraz warstwy ścieralnej AC11S), uzupełnienie i utwardzenie poboczy; na zasadach określonych w SWZ.
8) Modernizację drogi gminnej nr 291989K „Łącko – Do Gromali” w km 0+620 – 0+840 dz. ew. nr 329 – na odcinku o łącznej długości 220 mb, w skład której wchodzą następujące rodzaje robót: wykonanie podbudowy, wykonanie nawierzchni asfaltowej z mieszanki SMA 16 JENA, uzupełnienie i utwardzenie poboczy; na zasadach określonych w SWZ.
2. Podczas prowadzonych prac należy zapewnić dojście i dojazd do budynków, ograniczając do niezbędnego minimum uciążliwości spowodowane pracami budowlanymi. Należy zwrócić szczególną uwagę na wykonanie zasypek uzbrojenia podziemnego z materiału niewysadzinowego oraz ich solidne zagęszczenie (Is=1,0). Jest to warunek konieczny dla wykonania trwałej konstrukcji nawierzchni drogowej. Materiały z rozbiórki należy zakwalifikować jako gruz lub materiał nadający się do powtórnego użytku. Gruz zostanie wywieziony przez Wykonawcę z placu budowy do miejsca zutylizowania, a materiały nadające się do powtórnego użytku Wykonawca wywiezie z placu budowy w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: Przedmiar robót stanowiący załącznik nr 9 do SWZ, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych stanowiąca załącznik nr 10 do SWZ oraz Dokumentacja techniczna stanowiąca załącznik nr 4 do SWZ, a także zapisy SWZ. Warunki realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiących załącznik nr 3 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 735966,39 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 888794,62 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 735966,39 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZBD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7792409718
7.3.4) Miejscowość: Nowy Sącz
7.3.5) Kod pocztowy: 33-300
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 735966,39 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 80 dni
| 2026-06-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |